Od porodu mám pocit, že nic nezvládám

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 09:06
Od porodu mám pocit,že nic nezvládám

Omlouvám se za anonym, je to pro mě dost citlivé téma. Mám doma 3 měsíčního syna a od porodu mám pocit, že absolutně nic nezvládám. Syn se v noci často budí, tudíž se moc nevyspím. Byla jsem zvyklá mít doma naklizeno a pořádek. Jelikož máme doma kočky a já nemám čas a sílu denně uklízet, pořád mám výčitky, že je tady nepořádek. Do toho se přes den musím věnovat synovi, moc nespí. Taky pro nej chci to nejlepší a pořád mám pochybnosti, jestli je v pořádku to nebo ono. Stydím se za sebe. Mám skvělého manžela, který mi s malým pomáhá, bez něj bych se asi zbláznila. Byla jsem vždycky perfekcionistka a teď nic nestíhám. Do toho se mi po porodu a stresu z porodnice ( hospitalizace měsíc v nemocnici) rozjela lupénka a začala blbnout štítná žláza. Nedovedu si představit další dítě. Obdivuji ženy, co zvládají více děti, domácnost, partnera a ještě chodí upravené. Muž mě uklidňuje, že zvládám vše a bude to jen lepší, ale já jsem že sebe nešťastná. Když vidím nějaký chlup na zemi, jsem z toho nervózní, když syn nespí, jsem nervózní a pak ještě ty flekaté nohy a ruce. Měly jste to nektera taky tak? Jak nebýt na sebe tak náročná s miminkem? Dekuji za všechny postřehy.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 09:09

Nemela jsem to tak nikdy. Zili jsme vsichni spokojene v bordelu, do doby, nez jsem proste mela silu. A uzivali jsme si to.

P4ja
Echt Kelišová 9039 příspěvků 25.04.19 09:10

Napsala jsi to sama. Jsi na sebe náročná. Až si uvedomis, že některé věci nemusíš a přestaneš se tím užírat, tak se zlepší i tvůj zdravotní stav. Jinak se hod do klidu hlavně kvůli miminku a pořádek holt počká. Až bude dítko větší, tak zase budeš mít po bytě hračky. Klid :)

chaela
Ukecaná baba ;) 2086 příspěvků 1 inzerát 25.04.19 09:20

První dítě a ještě ke všemu náročné. Taky jsem měla prvního syna uřvanýho, vydržel ječet několik hodin v kuse, k tomu klasické večerní bolení břicha 17-23 h. Cítila jsem se dost podobně. Ale neboj, ono to přejde, dítě poroste, bude interaktivnejsi, zabavi se, trávení se spraví… Ale s bincem se asi budeš muset smířit. Čím je dítě větší, tím. vetsi binec dělá. Takový ten provozní nepořádek je vždy a všude.

KKatka23
Echt Kelišová 9072 příspěvků 25.04.19 09:20

Přesně tak. Dokud jsem se snažila mít neustále naklizeno, navařeno, napečeno, tak jsem nebyla vůbec šťastná. Prostě to fakt nejde stopro stíhat. Navíc teď ti to mimino žádnej bordel neudělá, počkej za rok, až ti bude běhat po baráku, rozmatlávat jídlo po zdech ap o zrcadle, malovat po gauči, drobit na koberec. Fakt je to nestihnutelný. Já prostě se soustředím na takovoutu hlavní špínu, abychom nežili jak prasata - denně vysaju a vytřu, týdně převlíknu postel, jednou týdně umyju koupelny a záchod, denně peru. To ostatní dělám prostě když je čas a počítám s tím, že až děti odrostou, tak prostě se vrhnu na „kompletku“ celýho baráku, protože za ty roky to bude něco :mrgreen: Děti jsme si dělaly, abychom s nimi trávily čas a ne abychom je posadily k televizi a uklízely. Za pár let se tě nikdo nebude ptát, jestli jsi měla perfektně uklizeno. Prostě si na to zvykni, co si myslí ostatní nech být a buď vklidu a užívej malýho. Hrozně rychle vyroste… :pocitac:

warita
Extra třída :D 10225 příspěvků 25.04.19 09:21
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, je to pro mě dost citlivé téma. Mám doma 3 měsíčního syna a od porodu mám pocit, že absolutně nic nezvládám. Syn se v noci často budí, tudíž se moc nevyspím. Byla jsem zvyklá mít doma naklizeno a pořádek. Jelikož máme doma kočky a já nemám čas a sílu denně uklízet, pořád mám výčitky, že je tady nepořádek. Do toho se přes den musím věnovat synovi, moc nespí. Taky pro nej chci to nejlepší a pořád mám pochybnosti, jestli je v pořádku to nebo ono. Stydím se za sebe. Mám skvělého manžela, který mi s malým pomáhá, bez něj bych se asi zbláznila. Byla jsem vždycky perfekcionistka a teď nic nestíhám. Do toho se mi po porodu a stresu z porodnice ( hospitalizace měsíc v nemocnici) rozjela lupénka a začala blbnout štítná žláza. Nedovedu si představit další dítě. Obdivuji ženy, co zvládají více děti, domácnost, partnera a ještě chodí upravené. Muž mě uklidňuje, že zvládám vše a bude to jen lepší, ale já jsem že sebe nešťastná. Když vidím nějaký chlup na zemi, jsem z toho nervózní, když syn nespí, jsem nervózní a pak ještě ty flekaté nohy a ruce. Měly jste to nektera taky tak? Jak nebýt na sebe tak náročná s miminkem? Dekuji za všechny postřehy.

jediny rozdil mezi tebou a nami je asi ten, ze ja nebyla flekata.

Nevim, zda tvuj syn ma taky trimesicni koliku, pokud ne, tak jeste nevis, co znamena to prave vytizeni. Nosila jsem dceru na rukou doslova cele hodiny v kuse, rvala jako o zivot, ja spolu s ni. Nejdrive, protoze mi ji bylo silene lito pak uz ze zoufasltvi a unavy. Kdyz se mi ji podarilo uspat, nebylo mozne ji odlozit. Bud se probudila jak jsem se pokousela ji odlozit, nebo nejpozdeji do 5min po polozeni. Dodnes lituju, ze jsem si neporidila satek nebo nositko pro novorozence. Ono se da totiz stihnout jenom omezene mnozstvi prace behem tech 5min, co mi spala.

Nejak jsme to prezily. Ja uklid resila nakonec tak, ze kdyz byl doma manzel, nafasoval dite a ja si surovala kuchyn, flasky, zehlila pradlo a nechala jsem ho klidne i 3h s miminem, zatim co ja si delala co bylo treba.

Co mi bralo sily bylo i nevyspani, prvni rok zivota dcery jsem byla uplne vyrizena. Ale tak od roka nahoru se to zacalo lepsit a hodne mi pomahalo to, ze uz nepotrebovala moji asistenci na uplne vsechno, kdyz jsem ji dala do ruky flasticku, zvladla to vypit i beze mne a cim byla starsi, tim to bylo lepsi. Takze radim vydrzet.

Jinak, rady typu: zij v bordelu mi prijdou pro puntickare nemyslitelne. Proste kdyz je clovek zalozeny tak, ze je perfekcionista a poradek potrebuje, aby se citil dobre, tak zit v bordelu je pro nej masivni stres. Takze je treba spis hledat zpusob, jak uklidit a nezblaznit se.

astoret
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 25.04.19 09:22

Nesnaz se zvladat vse, sedne si to casem, mela jsem dite, ktere skoro nespalo a je to narocne, taky jsem se snazila vse stihat, nema to cenu, budes jen v nervu a unavena. Jak jste na tom financne, 1× tydne pani na uklid? Pokud ne, delej jen to nejnutnejsi, nemusis mit doma naklizeno jak ze zurnalo, miminku jsoz 3m. Vse je nove, casem si to sedne. Btw mam 3 letou a to je teprve jizda udrzet poradek, uklid je videt max hodku nebo kdyz neni doma :D

yse
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 25.04.19 09:27

Nuchej prvnatko, s druhatkem uz je to ficak. Nekdo z rodiny by ti nepomohl-strcit mu kocarek a odpocnout si. Kocky by si na docasku taky nekdo nevzal? Mela bys min starosti a neresila krome zdravotnich starosti a mimca jeste kocky.

stinga
Kelišová 6365 příspěvků 2 inzeráty 25.04.19 09:27

Ano musíš se naučit nebýt tak náročná, jiná rada není, taky máme kočky a víc jak 1× za týden neuklízím, nejhorší to teda bylo v období, kdy malá lezla, bylo vedro a měla pořád ručičky i nožičky oblepené chuchvalci chlupů, to bylo teda fakt náročné, ale přežila malá i já, nemá žádné alergie ani ekzémy - dítěti vadí spíš sterilní čistota, než trochu prachu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 09:29

:hug: buď v klidu. Máme tři deti - malé a takový bordel kolikrát tady je - by mě kleplo. Hračky všude - teď jsem to zredukovala, udělala jsem z malé kuchyně a jídelny i obývák, z obýváku dětský pokoj jen na hračky a druhy v tom spí. Oblečení zehlim pouze nutné… a holt nadobi do mycky ( pokud nemáte tak porid) a vysavam max 2× tydne a to jsou drobky fakt všude. Taky jsem měla vycitky. Dnes klidně neuklidim a jedu na kole s dětmi na výlet. Je to kolotoč. Nekonečný. Ono se to srovna první půl rok je nejnáročnější. Já teď v rámci hry zapojim i deti aby uklizely. Mam období ze zvladam na 1* a doma uklizeno mam skvěle ale pak přijde zase období nepořádku. Návštěvy trvej na ohlášení dopredu a každý normální to přežije. Ono si to sedne neboj nic. Chápu ze je stres si lehnout když není uklizeno, ale někdy s takhle malým dítětem to jinak proste nejde… spánek a jídlo je základ pro všechny. Drz se a neboj bude to dobre. Uklízet a lestit vytrinky se sklenickama můžeš na důchod. Manžel ať pomůže jednou tydne s velkým úklidem a stačí to ;)

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1090 příspěvků 25.04.19 09:32

Vítej do klubu :lol: Člověk holt musí snížit nároky na úklid apod., jinak se akorát stane otrokem domácnosti a místo aby si užíval dítěte, tak uklízí, aby za chvilku mohl začít znova. Je to frustrující, ale nedá se nic dělat.

Příspěvek upraven 25.04.19 v 09:35

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 09:34

@warita ano jsou nemyslitelné nicméně časem si to taky sedne :lol: nic jiného nezbyde - by se člověk hroutí denně - s manželem jednou tydne velký úklid a jinak pokud lze objednat někde jídlo ať jim vozí domu a ona se muže věnovat miminku.

Já jsem taky polevila. Časem. Dřív mě to vytacelo a připadala jsem si neschopna. Občas i ted, přiznám se. Jenže to bych musela být na práškách - mam je doma cepovat? Když malý přiběhne z venku v botech přes balkon s pampeliškou v ruce za zády za mnou do kuchyně a maminko zavři oci… ano řeknu mu miláčku musíš si sundat boticky. Jenže druhy den přijde nadšený znovu nebo přijde po kolenou v botech nebo po špičkách :mrgreen:
Mam se zlobit když jim spadne jídlo nebo drobky ze stolu? A těch situaci je spousta ;)

Renca8
Ukecaná baba ;) 1380 příspěvků 25.04.19 09:35

Musis slevit ze svych naroku, jinak se z toho zblaznis…to ale neni jen o vyspani dite casem zacne delat samo binec..roztahovat hrnce pod nohy, hracky nosit vsude a nechavat je tam kde ho napadne, poleze vsude, kolikrat vsechno ve skrini rozhazi co bylo v kominku atd… prijmi to jak to je… uklizeno budes mit az budes v duchodu… nekde sem cetla, vykasli se na poradek jednou budes mit naklizeno a nikdo k tobe na navstevu neprijde :kytka: az bude mit prcek jeden spanek po obede tak budes mit cas

Příspěvek upraven 25.04.19 v 09:37

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 09:36

@warita Moc děkuji za postřeh. No ono se stydím i proto, že To, co popisuješ vůbec naštěstí neznám. Syna dikybohu bříško netrápí, pláče přes den jen hlady, když se naji, je spokojený a potřebuje kontakt, jinak se nudí a je nevrlý. V noci se několikrát budi, vždycky pomůže otočit na bok, dát dudlika a spí dal, ale člověk už musí vstanout a spánek jde do háje :roll: Některým miminka spí 10 hodin v kuse, to já teda neznám :roll: Spíš jak píšeš, jestli se to časem zlepší? Že už syn nebude potřebovat mou asistenci u všeho? Že se sám zabaví třeba u hraček? Zatím ho nic nezajímá, musím ho zabavit já. A jak píšeš, v bordelu se necítím dobře a navíc ještě děláme malému pokoj a uklízíme zahradu a kolem domu. Prostě chci zvládat vše a ono to nejde. Snad to bude brzy lepší.

Popokatepetla
Závislačka 3291 příspěvků 25.04.19 09:40

Mám dvojčata a když mi bylo nejhůř, vždycky jsem si vzpomněla na lidi, co jsou na tom „ještě líp než já“ - s trojčaty, čtyřčaty atd :-D Ne vážně - slev ze svých nároků. Co se stane, když doma nebude uklizeno a vůbec vše stoprocentní? Vůbec nic - je to jen v hlavě, jsem přesvědčená, že určitě vše zvládáš perfektně a jen si to zbytečně komplikuješ :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama