Od porodu mé dcery je tchyně na facku!!

Anonymní
14.8.15 08:53

Od porodu me dcery je tchyne na facku!!

Holky, nevim co delat, jsem v koncich, od porodu nasi male se tchyne zblaznila a asi si mysli, ze ona je jeji mama a ja jsem jen neschopna postavicka, ktera odrodila a uz muze jit pryc.
V den porodu, kdyz jsem si chtela uzit jen s partnerem, ze uz se nam to stesti konecne narodilo a muzeme si ji konecne uzivat a byt rodici, ona vrazila do pokoje, ze se na ni musi podivat a pochovat si ji a nevim co vsechno.. Opravdu me to hodne vytocilo, moje mamka to pochopila a prisla az druhy den, at si odpocinu a malou si poradne uziju, ona ale ne a od te doby se to zacalo stupnovat. Kazdy den nalezla v porodnici, kdy mi ji brala z naruce, at mala treba spala, nespala, at tam byla moje mama, kamaradky, to ji nezajimalo, rozrazila dvere a uz mi ji brala.
Po navratu domu, kazdej den u nas sedi, kolikrat delam, ze spim nebo jsem nazachode, kdyz zazvoni a ja ji vidim za oknem, aby jsem ji nemusela poustet dal a nebo, kdyz vim, ze jde z prace, tak vezmu kocar a jdu pryc, dokud se nevrati partner z prace.
Jednou jsem sla s malou k lekari na kontorlu, ona musela s nama, nalitla do ordinace, sedla si k doktorce a zacala vse vysvetlovst o vsem mluvit a ja stala ve vedlejsi mistnosti, zaskocena, vytocena do nepricetnosti a nevedela co delat. Nebo, kdyz dceri zacala rikat, ze ona je jeji maminka a po upozorneni, ze je jen babicka, tak zacala, jakoze se spletla, o cem silne pochybuji. Mala je neustale podobna jen jeji rodine a jak nekdo rekne, ze v ni vidi me nebo moje rodice, tak je hned ohen na strese, ona se urazi a odejde. A to je jen malo z toho co vsechno se stalo.
Kdyz ji to partner rekl, ze takhle to nejde, tak se strasne urazila, zacala plakat a nakonec na partnera rval i jeho otec, co si to dovolil, ze ona ti mysli v dobrem.
Holky, do porodu, to byla uzasna zenska, byly jsme jak kamaradky, vsechno bylo super, ale ted ji uplne k smrti nenavidim. Dceri jsou teprve necele 3mesice a bojim se, jak to bude dal. Nenecha si vubec nic vysvetlit a nejhorsi na tom je, ze bydlime v jednom dome. :(
Nevite, jak se chovat, co delat? Uz jsem fakt zoufala, tak jdu pro radu, prominte, ze jsem se tak rozepsala a ze pisi, jako anonym, ale nikdy nevite, kde na koho narazite :(

Predem dekuji za rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2874
14.8.15 08:59

Takže další ta, která věřila, že bydlení s tchánovcema bude prima. Ne, nikdy nebude (alespoň z 99%).
Máte samostatnou bytovou jednotku? Můžete se zamykat?
Oni ti třeba vrazí do pokoje, když kojíš, když tam spí i přítel?
Jelikož jsi asi „ta, co se tam přištěhovala a barák ti nepatří“ je nutné, aby toto řešil přítel, né ty. Je nutné, aby jste si nastavili pravidla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.15 08:59

To je hrozny. A osamostatnit se nemůžete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26869
14.8.15 09:00

Nedá se nic dělat no… nic jiného než to tchýni na plná ústa připomínat, že je to VAŠE dítě, né JEJÍ :nevim: Že ona už si svoje odrodila, vychovala a teď jsi máma ty.

:nevim:

Bohužel, jinak to nejde… bude naštvaná, hodně, bude brečet, stěžovat si dědečkovi, bude na vás naštvaný i on… ale časem to musí pochopit. Musí, jinak to nejde… přece jí to dítě nepředáš 8o :roll: Pokud jí tohle nedojde, bude mít úplnou smůlu… než se bavit s bláznem tak radši vůbec. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.15 09:05

Nauč se otvírat pusu. Když dítě nechci dát z ruky, tak si ho vzít nenechám. V ordinaci jsi jí měla říct, ať počká venku. Když jí nechceš pustit do bytu, otevři okno a řekni, že teď se ti to nehodí. Lidi se k tobě chovají tak, jak jim to dovolíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26869
14.8.15 09:06
@Raduš.ka44 píše:
Nauč se otvírat pusu. Když dítě nechci dát z ruky, tak si ho vzít nenechám. V ordinaci jsi jí měla říct, ať počká venku. Když jí nechceš pustit do bytu, otevři okno a řekni, že teď se ti to nehodí. Lidi se k tobě chovají tak, jak jim to dovolíš.

Amen…

Zakladatelka si nechává čurat na hlavu… neřikám, že musí být na tchyni nepříjemná… ale zdvořilá. Přesně jak říkáš. Říct, že se ti to teď nehodí, když nechceš mladou dát z ruky, nedávej. Je to tvoje dítě…

Moje tchyně mi jednou mladou vytáhla z postýlky zrovna když usínala. Tak to teda ne! Řvoucí dítě jsem znovu uložila, tchýni jsem posadila do obýváku, že jdu tedy znovu uspat když jí probudila ať počká. Prostě dítě má spát a přes to nejde vlak, na mazlení ať si přijde za hodinu :cert: Tenkrát mě fakt vytočila… proboha to byl nápad. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46223
14.8.15 09:11

Rekni tchyni ze to je tvoje dite a chcete se zzit, chcete se navzajem uzivat.
Kdyz bude chtit prijit at da dopredu vedet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68992
14.8.15 09:12

Neporadím, na mě tohle lidi nezkouší (no asi vědí, že bych je poslala do příslušných mezí), ale vždy když tohle čtu, tak si říkám, že zlaté návštěvy na chodbě před oddělením v porodnici, alespoň má člověk klid a nemusí s někým bojovat pár hodin po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.8.15 09:13

Bohuzel nemame jinou moznost, jit jinam bydlet, zatim ne, predelavame dum v uplne jinem meste, nastesti, ale kvuli financim je to jeste tak na 2 roky minimalne. Opravdu jsem sem nechtela, jit, hodne jsem to obrecela, ale nedalo se nic jineho delat, moji rodice bydli ve 2 mistnostech v byte, takze k nim jit nemuzeme a jelikoz setrime penize, aby jsme si mohli vzit co nejnizsi hypoteku na dum, tak ani podnajem nepripada ted v uvahu. Aspon mame vlastni vchod, ale oni maji take klice, kdyby neco, takze kdyz zapomenu a vyndam klic ze zamku, tak si uplne v klidu odemkne. Nez mame s partnerem sex, tak jsem tak ve stresu, ze 3krat kontroluju dvere, jestli je tam klic, aby sem nevletela, cely dny se jen klepu. A partner, snazi se s tim neco delat, ale je to jeho mama a holky vetsina chlapu mamince nic moc nerekne, to urcite vite nektere dobre taky.. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
2874
14.8.15 09:14
@lucka83 píše:
Rekni tchyni ze to je tvoje dite a chcete se zzit, chcete se navzajem uzivat.
Kdyz bude chtit prijit at da dopredu vedet.

Takhle si ale snacha u ní doma na baráku vyskakovat nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
14.8.15 09:14
@Raduš.ka44 píše:

presne tak :palec: bydleni s tchanovcema nikdy nebude fungovat ;)

• Citovat
  • Upravit
68992
14.8.15 09:15

Upřímně, v předělávaném domě bych upravila jednu místnost + koupelnu a raději bydlela tam než u tchýně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46223

Taky bydlim s tchyni a tchanem v jednom baraku a v pohode.
Nekecami do niceho.
Hele asi by sis mela promluvit s tchyni a dat urcite mantinely a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1262

Obrn se! Jinak to pri tomhle bydleni nejde. Znam to, bohuzel. To ze je podobna jen jeji rodine je uplne normalni. Moje holka mela po me kasny dlouhy rasy. Modrooka blondyna a stejne byla prej celej tata. Kterej je mimochodem hnedovlasej :mrgreen:. Ted by mela tchyne radost, kluk je jak kdyby tatovi ze zadku vypad :lol:. Ono po nejakym case ti dojde, ze si i neco resila a brala si zbytecne. Me to doslo, kdyz u tchyne zjistili rakovinu a za mesic s nama nebyla. Je mi lito, ze deti prisli o babicku. Ale i tak nezastiram, ze ten rok co jsme tu s nima byli jsme se s manzelem vecne hadali. Vytacelo me, ze tu furt klepou. Kdyz malou slyseli brecet. Nebo cokoliv. Vyslechla jsem si nespocet rad. Udivu nad tim co delame a nedelame. No ted mam na krku tchana a vytaci me uplne stejne, ale z jinych duvodu. Az bude moznost chci se stehovat. A doufam, ze chlap pujde s nama. Doufam ue tvuj chlap za tebou stoji. Muzes se sice tchyni postavit, ale hlavne by mel ten chlap. On je tam doma a jsou to jeho rodice. Jo a nejlepsi je se jim fakt co to jde vyhybat, ignorovat zvoneni, klepani a tak. Nebo narovinu rict, ted vas tu nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1224

Normálně bych jí řekla co mi vadí a hotovo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama