Od porodu trpím úzkostmi

Anonymní
17.2.21 13:57

Od porodu trpím úzkostmi

Zdravím vás :)

Od porodu jsem začala trpět úzkostmi, neustálými vtíravými myšlenkami, připadám si občas paranoidní a nedokážu se povznést a dostanou mě malichernosti. Uvědomuji si, že mnohdy jsou moje reakce na věci přehnané, ale nemůžu si pomoct. Už od šestnácti trpím úzkostmi, sociální fobií a lehkými depresemi ale po porodu se ty negativní pocity a hlavně myšlenky ztrojnásobily. Nemám poporodní deprese, svého syna miluju a ničeho nelituju. Utěšovala jsem se tím, že jde jen o rozházené hormony a že se to zlepší, ale jsem už rok po porodu a přetrvává to.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3828
17.2.21 14:21

A řešíš to psychoterapií, léky apod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 14:27

Sediza: Neberu léky a ani nechodím za odborníkem. Vím že bych asi měla, ale je těžké se donutit. Mám problémy v komunikaci s cizími lidmi, jsem kolem nich vždycky nervózní, díky čemuž se pak nedokážu pořádně soustředit na nic, kromě té nervozity.

• Citovat
  • Nahlásit
3135
17.2.21 14:39

No a jak to chceš řešit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 14:40

Bohužel to mám taky tak. U mě se úzkosti tak asi zdesetinásobily. Už nikdy bych nedokázala to, co před porodem. Dřív jsem byla odvážná, reakce lidí mi byly fuk, teď mám pocit, že neřeším nic jiného. Mám po terapii, byla jsem o. k. a jak z toho nevím. Docela slušně to ovládá můj život.

• Citovat
  • Nahlásit
1708
17.2.21 14:41

I když svého syna miluješ sebevíc, může to být klidně i rok po porodu, poporodní deprese. Řešila bych to bez debat s odborníkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 14:47
@EvieK píše:
I když svého syna miluješ sebevíc, může to být klidně i rok po porodu, poporodní deprese. Řešila bych to bez debat s odborníkem.

Nemusí to být deprese a už vůbec ne poporodní. Taky nemám depresi a po porodu jsem čtyři roky. Jen jsem prostě zúskostněla. Přehrávám si hovory s lidmi a kontroluju, jestli jsem neřekla něco špatného, jak se kdo tvářil.. Mám strach ze situací, které ani nemusí nastat.. Léky na úzkost neberu, protože se starám o dítě a nepřijde mi to dobré.

• Citovat
  • Nahlásit
1708
17.2.21 15:39
@Anonymní píše:
Nemusí to být deprese a už vůbec ne poporodní. Taky nemám depresi a po porodu jsem čtyři roky. Jen jsem prostě zúskostněla. Přehrávám si hovory s lidmi a kontroluju, jestli jsem neřekla něco špatného, jak se kdo tvářil.. Mám strach ze situací, které ani nemusí nastat.. Léky na úzkost neberu, protože se starám o dítě a nepřijde mi to dobré.

Píšu může to být klidně. Nenapsala jsem „musí“. Je rozdíl mít úzkost a být paranoidní. Hlavně když po porodu se to zhoršilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16370
17.2.21 15:51

Objednej se na psychiatrii a až zaberou léky, tak vstup do psychoterapie.

Porod ti holt rozjel před tím tak nějak zvládané úzskoti do úzkostné poruchy naplno. Dá se to řešit, nejefektivnější cesta je kombinace dobré medikace a psychoterapie.

Cokoliv jiného je jen oddalování řešení a zhoršování situace.

drží palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat