od půl roku neuvidím na mimi, poraďte

12
27.9.06 21:47

od půl roku neuvidím na mimi, poraďte

Máme Jane Slalom Pro. S kočárkem jsme maximálně spokojení, ale blíží se období, kdy nám Natali odroste z hluboké korby (cca za 2 měsíce) a my budeme muset přesedlat na sporťák. Začínám se děsit toho, že na ni neuvidím. Natali je hodně kontaktní miminko. Je to skutečně pouze otázka zvyku /nevidět na sebe/ - pro obě? Nebo jste to některá byla donucena řešit změnou kočárku? A jaký byste event. doporučily? Aby měl tak skvělé jízdní vlastnosti, byl lehký, ale byla tam ta možnost vidět na sebe …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Vvv
1364
27.9.06 21:52

Ahoj Natali,
my už jsme kočárkům trochu odrostli, takže typ a značku neporadím, jen co se týče toho kontaktu s mimčem: vybírej mezi kočárky s tzv. přehazovací rukojetí a můžete na sebe koukat či nekoukat dle momentální nálady :)
Tak dobře vyber,
Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
27.9.06 21:59

Trojkolku s prehazovaci rukojeti nekoupis, to je technicky nemozne - takze pokud nechces ctyrkolku je moje rada jasna. Quinny nebo jiny kocarek s otaceci sedackou. Pred jizdou se rozhodnes, zda zapnes tak nebo tak. Ono se to da prehodit, ale urcite ne nekolikrat behem prochazky :)
Kdyz Jane prodas treba na MMB tak urcite budes mit na jiny kocarek s pozadovanymi vlastnostmi.
L.

PS: je fakt, ze Pepi doted jezdila v tandemu zady ke me - a bez problemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
987
27.9.06 22:08

Já se tedy přiznám, že jsme koupili Freeline Driver 3XL a teprve potom jsem viděla Jané. Několik měsíců, vždycky, když jsem Jané kočárek někde viděla, tak jsem nad ním potají vzdychala, jak se mi designově líbí, ale po půl roce jsem byla hrozně šťastná, že mám Drivera. Kačka z korbičky poměrně brzy vyrostla a v 5ti měsících šla do sporťáku, který jsme dali po směru - okamžitě scény a vztekání, že mě nevidí. Naštěstí se u Driveru dá korbička i sporťák přehodil oběma směry, takže ještě zimu odjezdila proti směru - viděla mě a všechno bylo ok a jakmile se po:,–(ila, tak jsme jí to otočili a na jaře už jezdila po směru.
Takže má zkušenost, je výhodou, když se dá směr měnit - také i to je jedním z důvodů, proč si tenhle kočárek nechávám pro druhé mimčo :)
Ale znám holky, které mají a měly Jané a přechod z korbičky proběhl bez problémů - zas oceňovaly výhody průhledné stříšky…takže se asi nedá říct, co je lepší, záleží prostě na tom mrňousovi :)
Terka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
27.9.06 22:14

Ahoj, já měla Jané slalom a vadilo mi krom jiných drobností to , že na malého nevidím tak, že jsem vyměnila za úplně obyčejný kočárek s přehazovací rukojetí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
27.9.06 22:17

Ahoj Natali,
taky jsem mela trikolku / Mutsy/ , nejdriv jsem se toho taky obavala, ale Danek si na to tak zvykl… Mel vetsi prehled a v kocarku ho to bavilo :lol: .My meli ve strisce pruhledne okno a tim jsem mela prehled co a jak. Pripadalo mi,ze malej,kdyz me porad nevidi,neni na me tolik zavisli! Rozhodne bych kvuli tomu nekupovala jinej kocarek. Urcite si obe zvyknete… :wink: Jinak Jane je moc hezkej kocarek,tak si ho uzijte.
Cauky Pajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
27.9.06 22:20

Ahoj,

ještě je varianta přehazovací sedačky u trojkolky… Já mám ABC DESIGN a tam je to možné snad u všech modelů, co jsem viděla…

Ale já bych to zase až tak nehrotila, třeba jí to nebude vadit ;) Možná to mohou pro začátek vyřešit i kšíry, se kterými se může trochu přetáčet a vidět :wink:

Peťula

P.S. My tedy stále jezdíme s korbičkou směrem ke mně, ale v golfkách jezdí opačně a mám dojem, že je to spíš můj problém než Pavlíkův :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
27.9.06 22:31

Ahoj, my jsme dali syna do Slalomu v 8 měsících (neměli jsme korbu ke Slalomu, ale jiný hluboký kočárek) a proběhlo to bez problémů. Myslím, že teď těžko odhadneš, jak to bude vyhovovat tvé holčičce, třeba bude v pohodě, za chvíli bude ve sporťáku sedět a chtít vidět před sebe…
Já bych to asi udělala tak, že bych ji zkusila dát do sporťáku ještě v době, kdy se do korbičky nějak natěsná, pokud by se jí to hodně nelíbilo, tak bych jí vrátila do korbičky a koupila jiný kočárek, nebo si na ty 2-3 přechodové měsíce (než začne sedět) od někoho nějaký kočárek půjčila.
Ty trojkolky s otáčecí korbičkou mají zase jiné nedostatky - jeden je úzký, druhý těžký, třetí hnusný… A Slalom je krásný, prostorný, lehký…
Tak ať ten přechod dobře zvládnete! Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
656
28.9.06 07:54

Ahojky, já mám Slaloma (sporťák) cca měsíc - takže v něm malá jezdí od půl roku… Je v něm hrozně spokojená - má výhled ven a baví ji to :wink: Přechodu bych se nebála, uvidíš jak malá bude reagovat a pak to řeš. Já bych Slalom nevyměnila.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
28.9.06 09:40

myslím, že pokud bude malá už sedět, a jestli je alespoň z části tak zvědavá jako náš Jája, tak jí bude jízda po směru vyhovovat - bude moct koukat pořádně kde co lítá, a že nevidí na mámu jí nebude vadit. Chce to ozkoušet :-)). Já mám teda pořád sporťák, ale jezdíme po směru - on se i líp zvedá - a Jájovi to vyhovuje, protože může koukat po okolí, a je mu úplně fuk že na mě nevidí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
461
28.9.06 11:26

Ahoj holky, právě řešíme ten samý problém a to, že vlasně selou dobu vycházky je s dítětem komunikace velice omezená. Pamatuju si, že u staršího jsme museli zastavovat a povídat si s ním, ne že by to vyžadoval, ale přece nenechám dítě hodinu koukat dopředu a ani s ním nepromluvím :roll: …takže řešíme totéž…chceme prodat Slalom a koupit sporťák, který bude otáčecí…nejůžší výběr jsou Mutsy 4 rider a teď ještě Hartan VIP…ten se mi ale vůbec nelíbí…takže zvažuji co s tím :?:

V každém úřípadě někomu to nevadí…nám ANO, já chci během procházky s dítětem komunikovat, což ve sporťácích po směru jízdy jde velice obtížně…

Takže moje rada je prodej Slalom a kup si jiný…nic víc s tím pokud ti to vadí jako nám dělat nemůžeš.

Sendy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
488
28.9.06 13:46

My jezdíme se Slalomem a komunikujeme i tak :D Matějovi vůbec nevadí, že na mě u toho nevidí, naopak je spokojený, že má rozhled. Podle mě komunikace nemusí probíhat jenom při pohledu z očí do očí.
Jinak jezdí ve Slalomu od necelých 6 měsíců a od začátku nebyl problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
28.9.06 14:26

Jana 24: to je to co říkám, každý potřebuje něco jiného a má také jiný názor.

Také jsme komunikonvali (se starším v Jané Slalomu), ale není to ono, ten sociální kontakt détěte (čím menšího tím více jej potřebuje) s rodičem obzvláště na delších procházkách je pro mě prostě důležitý.Ale stále platí první věta…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
488
28.9.06 15:41

Jasně, jenom jsem chtěla říct, že když je dítě otočené po směru jízdy, nemusí to znamenat, že se s ním za celou procházku nepromluví. Je samozřejmé, že každému vyhovuje něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
28.9.06 17:24

Ahoj Natali1,
Jane Slalom se mi vzhledove moc libi, ale prave proto, ze sportovni korbicka nejde otocit proti smeru jizdy a ze bych na dite nevidela, jsem pri vyberu koukala na jine kocarky. Nakonec zvitezila nemecka trojkolka Baby Welt Oregon, ktera ma podobne vybaveni jako Jane Slalom (hluboka korba, autosedacka a sportovni korba s moznosti nasazeni po i proti smeru jizdy). Oregon ma jeste i nanoznik v cene (coz, myslim, Jane Slalom nema). Uvazovala jsem i o Cam Cortine, ale nakonec to kvuli barvam vyhral Oregon.
Preju pekny den a stastnou ruku pri vyberu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama