Od zavedení příkrmů (6m) neprospívá (nyní 10m)

4621
20.4.11 20:53

od zavedení příkrmů (6M) neprospívá (nyní 10M)

Syn se narodil v termínu, váha 3300g, 52 cm… do 6 měsíce krásně „jel“ podle tabulek, doktorka pěla chválu, jak je akorátní atd. Cca od 6 měsíce se zasekl a skoro neroste ani nepřibírá. 6M 7,28g 70cm, ted v 10M 7,58g 72 cm. Mám o něj obavy, mudra hned, že je to alergie na lepek, na testy jdeme v pátek… Zkoumala jsem příznaky a moc mi to nesedí… Stalo se vám to některé a co se z toho vyvrbilo? Musím na to pořád myslet :(.
Ještě doplním, že kojený byl do 9M plně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4621
20.4.11 20:55

ještě doplním, že jí dobře a pravidelně, chutná mu… dnes jsem ho nacpala těstovinama s lepkem a nic, žádná kašovitá stolice… normální bobany :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
cher
20.4.11 20:59

Nějak nerozumím, pokud byl plně kojen do 9.měsíce, tak příkrmy dáváš až od 9.? Pokud ano, pak mu asi pouze mléko nestačilo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
4471
20.4.11 21:06

Teď jsem ti napsala sem: https://www.emimino.cz/…lepek-68418/
Proč máš dvě stejné diskuse? Do které chceš psát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8114
20.4.11 21:12
Terlas píše:
ještě doplním, že jí dobře a pravidelně, chutná mu… dnes jsem ho nacpala těstovinama s lepkem a nic, žádná kašovitá stolice… normální bobany :think:

Stejné to bylo u mé dcery. Míry při narození 3,25kg 50cm. Plně kojena do 6 měsíců…pak postupně příkrmy a zpomalila přibírání i růst. V 1 roce měla 7,8kg 74cm. Postupem času jsme prodělali několikerá vyšetření na endokrinologii, která neprokázala nic- ani alergii na lepek- trpěla na řídké stolice, časté bolení bříška, ani nedostatek růst. hormonu… ve 3 letech podstoupila RTG na určení kostního věku a ten byl 1,5 roku. Takže diagnoza- konstituční opoždění růstu. Dnes ve 14ti letech má kostní věk 12 let, tzn., že poroste déle než je průměr jejích vrstevnic, také puberta probíhá opožděně, váží 42kg a měří 154cm…

Jinak od kdy dáváš pečivo, piškoty ap.? Protože alergie na lepek se neprojeví hned. U synovce bylo teké podezření na alergii na lepek a dr. řekl, že není možné tohle vyšetření dříve jak po jednom roce plného zatížení lepkem… tak nevím :nevim:
Tady máš odkaz na jednu proběhlou diskuzi…
https://www.emimino.cz/…lepek-41115/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
20.4.11 21:18
sieta.m píše:
Nějak nerozumím, pokud byl plně kojen do 9.měsíce, tak příkrmy dáváš až od 9.? Pokud ano, pak mu asi pouze mléko nestačilo :think:

příkrmy od 6M, na doporučení mudry, prý je to normální, pak už jim mlíčko nestačí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
20.4.11 21:20
LucaLuca píše:
Teď jsem ti napsala sem: https://www.emimino.cz/…lepek-68418/
Proč máš dvě stejné diskuse? Do které chceš psát?

protože to mi to info nějak nestačilo, musím na to pořát myslet… nakonec mám pocit, že to bude stejně něco jiného, snažím se získat co nejvíc informací od ostatních a ta první diskuze utichla… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
20.4.11 21:22

luco promin, nevšimla jsem si toho… na stravu se mě nikdo neptal… prostě je divnej, nelíbí se jí a čau :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
20.4.11 21:25
birma píše:
Terlas píše:
ještě doplním, že jí dobře a pravidelně, chutná mu… dnes jsem ho nacpala těstovinama s lepkem a nic, žádná kašovitá stolice… normální bobany :think:

Stejné to bylo u mé dcery. Míry při narození 3,25kg 50cm. Plně kojena do 6 měsíců…pak postupně příkrmy a zpomalila přibírání i růst. V 1 roce měla 7,8kg 74cm. Postupem času jsme prodělali několikerá vyšetření na endokrinologii, která neprokázala nic- ani alergii na lepek- trpěla na řídké stolice, časté bolení bříška, ani nedostatek růst. hormonu… ve 3 letech podstoupila RTG na určení kostního věku a ten byl 1,5 roku. Takže diagnoza- konstituční opoždění růstu. Dnes ve 14ti letech má kostní věk 12 let, tzn., že poroste déle než je průměr jejích vrstevnic, také puberta probíhá opožděně, váží 42kg a měří 154cm…

Jinak od kdy dáváš pečivo, piškoty ap.? Protože alergie na lepek se neprojeví hned. U synovce bylo teké podezření na alergii na lepek a dr. řekl, že není možné tohle vyšetření dříve jak po jednom roce plného zatížení lepkem… tak nevím :nevim:

těstoviny, piškoty asi od toho 6měsíce… obávám se, že nás taky čeká spousta vyšetření, chjo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
20.4.11 21:37

Ok, budem psát sem, tady je víc lidí. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
21.4.11 08:24
birma píše:
Terlas píše:

birmo
a vadí to něčemu vlastně? Jinak psychomotorika v pohodě ne… Zajímalo by mě, jak se tohle řešilo dřív… Honzíkovi je teprve 10M na testy jdeme už zítra :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
21.4.11 08:32
LucaLuca píše:
Ok, budem psát sem, tady je víc lidí. :-)

luco, právě mě zarazilo, že mudra vůbec neřeší co jíme a kolik :nevim: , ona je se vším hned hotová… prý je moc „hodný“ na svůj věk… to jsem taky moc nepochopila, co by měl jako dělat…normálně si hraje, lozí, zkoumá :roll: , jako není nijak moc akční, nemlátí věcma atd. , ale může mít takovou klidnou povahu ne, já fakt nevím :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
21.4.11 08:42
sieta.m píše:
Nějak nerozumím, pokud byl plně kojen do 9.měsíce, tak příkrmy dáváš až od 9.? Pokud ano, pak mu asi pouze mléko nestačilo :think:

já jsem to špatně napsala :oops: , prostě jsem tím myslela, že jsem ho kojila a nedokrmovala UM, jinak příkrmy masozelenina, ovoce, prostě klasika…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
cher
21.4.11 09:18
Terlas píše:
sieta.m píše:
já jsem to špatně napsala :oops: , prostě jsem tím myslela, že jsem ho kojila a nedokrmovala UM, jinak příkrmy masozelenina, ovoce, prostě klasika…

Aha, tak to jo, no fakt nevím, co by tio mohlo být, moje dcerka je taky drobek, ale ta je drobek od narození- por.váha- 2.850g a týden před 10.měsícem- 7.200g :think:

• Nahlásit
  • Citovat
4621
21.4.11 09:28

on měl 7300g už v 6měsících, kdyby byl drobný vždycky, tak to neřeším, ale on až od toho půl roku nepřibírá… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama