Od zítra i očkovaní do karantény?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.11.21 18:00

Od zítra i očkovaní do karantény?

Omlouvám se za x-tý dotaz ke coronaroviru, ale nerozumím úplně novým pravidlům od 15.11.21. Nikde jsem to nenašla srozumitelně a jasně napsané. Mám čerstvě covid, moje děti (studenti) jsou plně očkované, obě měly už i covid před rokem, tudíž nyní nemusí do karantény, když jim nic není. Ale manžel říkal, že od zítra platí karanténa i pro očkované. Nevíte někdo? Prosím anonym, zdravotní informace.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4390
14.11.21 18:09

Nevim, ale osobně doufám, ze budou muset zůstat doma, přesně takhle se to roznasi. Doma nemocní, ale ockovany co je s nimi v kontaktu vesele běhá kdekoliv, blbost na entou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34364
14.11.21 18:11

Zatím nic takového neplatí, zítra teprve zasedají a budou se domlouvat, co bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4029
14.11.21 18:11

To myslím ne. Očkovaní mohou nadále roznášet dle libosti. Jak říkal tuhle pan Kubek - alespoň nějakou výhodu z očkování mít musí :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10385
14.11.21 18:13

Ne, určitě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
14.11.21 18:17

Pokud tohle vejde v platnost, tak už se nikdo očkovat nepůjde. Ti co se chtěli očkovat kvůli tomu, aby předešli špatnému průběhu (hospitalizace a pod.) už to udělali.
Spousta dalších se nechala očkovat kvůli pohodlí - aby se nemuseli testovat a chodit do karantény. No a pak je ten zbytek co se bojí vakcíny a očkovat se nechají pouze pod tvrdým nátlakem. A zbyde tvrdé jádro odporu, co se nenechá naočkovat nikdy.
Pokud se zruší jediná výhoda očkování, tak už se na něj lidi vykašlou úplně.
A to nemluvím o tom, že to vypadá, že se bude muset přeočkovávat snad co půl roku… No to už bych se na ně mohla opravdu vy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9091
14.11.21 18:18

@MrsNorris zrovna Kubek je taková plačka hérečka, že jeho názory jsou úplně irelevantni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54761
14.11.21 18:27

Ne, zatím nic takového neplatí. Jde o to, jestli jim jde opravdu o zpomalení šíření, tudíž izolovat potenciální přenašeče. Nebo jen a pouze naočkovat co nejvíc lidí. Ale obávám se, že kdo se nenaočkoval pod současnou „motivací“, tak teď už ho zlomí leda tak hrozba zastřelením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3719
14.11.21 18:30

Do karantény nemusí. Pouze kdyby měli nějaké příznaky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
831
14.11.21 18:36

Do karantény nemusí, ale bylo by dobré, pokud nemají čerstvý test na protilátky, aby zůstali aspoň týden doma. Přenášet a nakazit se mohou i když jsou očkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
14.11.21 18:52

Ne, nemusí. Pokud jsou nakažení, tak to budou roznášet dál, ale to nikdo nezjistí, pokud nepůjdou dobrovolně na testy :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6471
14.11.21 19:06
@LilyJane píše:
Pokud tohle vejde v platnost, tak už se nikdo očkovat nepůjde. Ti co se chtěli očkovat kvůli tomu, aby předešli špatnému průběhu (hospitalizace a pod.) už to udělali.
Spousta dalších se nechala očkovat kvůli pohodlí - aby se nemuseli testovat a chodit do karantény. No a pak je ten zbytek co se bojí vakcíny a očkovat se nechají pouze pod tvrdým nátlakem. A zbyde tvrdé jádro odporu, co se nenechá naočkovat nikdy.
Pokud se zruší jediná výhoda očkování, tak už se na něj lidi vykašlou úplně.
A to nemluvím o tom, že to vypadá, že se bude muset přeočkovávat snad co půl roku… No to už bych se na ně mohla opravdu vy…

Tak zrovna tato „výhoda“ je největší blbost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 19:23
@bublifucekk píše:
Ne, nemusí. Pokud jsou nakažení, tak to budou roznášet dál, ale to nikdo nezjistí, pokud nepůjdou dobrovolně na testy :kytka:

Díky všem, na testy jsem je samozřejmě objednala na zítra. 7.den od začátku mého covidu…

• Citovat
  • Nahlásit
2129
14.11.21 19:50
@Pidulka1991 píše:
Tak zrovna tato „výhoda“ je největší blbost…

Já taky netvrdím, že to je rozumná výhoda. Jenom jsem řekla, že je jediná… A pro mnoho lidí je to taky nejdůležitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9818
14.11.21 19:50
@Romilda píše:
Do karantény nemusí, ale bylo by dobré, pokud nemají čerstvý test na protilátky, aby zůstali aspoň týden doma. Přenášet a nakazit se mohou i když jsou očkování.

Ty jo a jak si to v praxi predstavujes? Ze ti da mudr neschopenku bez zakonneho duvodu? Nebo jako dovolena? Tak to by me ani nehlo teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat