Odběr krve a očkování při jedné návštěvě?

Anonymní
15.3.16 09:37

Odběr krve a očkování při jedné návštěvě?

Úplně hloupý dotaz vystresované maminy. Tento měsíc brali malému dvouměsíčnímu nedonošenému krev z hlavičky, čeká ho to ještě za měsíc. Bylo to strašné, hystericky řval, já jsem byla vedle na chodbě, protože mi bylo jasné, že bych se složila. Celé jsem to probrečela s ním. Odběr doktorovi netrval dlouho. Takže mu to budou dělat ještě za měsíc plus chce i naočkovat při jedné návštěvě.

Co je podle vás pro dítě lepší, mít to vše najednou, nebo to mít rozložené do dvou návštěv? Nevím, jestli zvládnu být při něm. Už jen zmínka o tom, že to bude znovu probíhat mi vhání slzy do očí.

Kdy to u vás skončilo, ten stres z odběrů u mimnka? A pláč, když se mu něco nepěkného děje?

Moc prosím o anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24136
15.3.16 09:45

No, pokud ockujeme, tak toho ještě bude dost..a naše brečí ve třech letech jen vidí doktora, myslím, že bude lepší, když jsi s dítětem, než ho tam ještě nechat samotné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Elenentka
15.3.16 09:58

Já bych hlavně nedonošeného na třech měsících neočkovala.

• Nahlásit
  • Citovat
3251
15.3.16 10:10

Ja bych byla s nim. Ale kdyz u doktora breci tak mi to vadi porad. Jinak bych nechala ockovat rovnou, kdyz uz breci je to jedno:). Ale souhlas, ve trech mes nedonosenatko neockovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
15.3.16 10:19

Ono se taky casto takhle male mimina provokuji aby u odberu rvaly a vylezly jim zilky. Jinak nevim proc se hroutis z obycejneho odberu..a ze mimi place.. :roll: to place i kdyz ma hlad, podivej co by pak mely rikat ty co maji miminka vazne nemocne.Byt tebou tak neresim takove „malickosti“ ohledne odberu ale spis se zamer na to ockovani, jak moc mas nedonosene mimi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8587
15.3.16 10:25

Nedonoseny a ve 3 měsících určitě neockovat!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3212
15.3.16 10:28

A co tou krví zjišťují? Není lepší mít výsledky a až dle nich očkovat. Dítě Miminko staré 3. měsíce bych nikdy neočkovala, navíc nedonošené…Chodíte na neurologii? Poradila bych se i tam…Já bych očkování odložila. BTW: teď řádí virózy, lehla mi dcera, která byla nemocná po 4,5 letech a byl to fakt hnusný bacil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49921
15.3.16 10:30

Nedonošený? V jakém tt? Malá je 34tt a očkovala jsem jí až když měla jakoby věk v termínu, asi ve 4m ;) a 100% zdravá, hnus jak už to rvou miminům ve 2m a ideálně i s prevenarem :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.3.16 10:59

@katule9 když já tomu pláči nemůžu poručit. to jde samo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.3.16 11:01

@Markéta80 stejný týden, ale pod 1500 g. Teď už to ale dohnal na 3400, tak chce doktor za měsíc očkovat, to bude tříměsíční.

• Nahlásit
  • Citovat
49921
15.3.16 11:03
@Anonymní píše:
@Markéta80 stejný týden, ale pod 1500 g. Teď už to ale dohnal na 3400, tak chce doktor za měsíc očkovat, to bude tříměsíční.

8o 8o to byl teda drobeček, naše měla 2840gr a nechala jsme až měla 5kg ;). Odlož to, min o ten měsíc nic neuteče :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
15.3.16 11:30
@Anonymní píše:
@katule9 když já tomu pláči nemůžu poručit. to jde samo.

ja te chapu..nemyslela jsem to zle..ale takhle malym mimcum je to jedno stejne si to nepamatuji.. Taky mi nbylo dobre kdyz se dceri snazily napichnout kanylu a neslo to a rvala jak pavian ale byly ji uz skoro 4 roky.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
15.3.16 11:56

Chápu, není to vůbec příjemný pohled, když se bere krev z hlavičky. Takhle malé miminko ale stejně nepozná, jestli tam jste s ním. Já tam někdy jsem, někdy ne - záleží na doktorovi. Některý posílá maminku rovnou ven, stejně mu tam k ničemu není, asistovat musít sestra, aby se fakt nepohnulo. Jestli vám to dělá zle, tak vaše přítomnost tam stejně ničemu nepomůže.
Mám miminko po operaci srdíčka, a když vidíte seštupovanou půlku tělíčka, tak obyčejný odběr je jenom procházka růžovým sadem. To bude v pohodě :kytka:
Určitě ale zvažte to očkování. Moje dvojčata jsou narozená 39+2, je jim 8 měsíců a dnes v poradně dr. říkal, že po Velikonocích asi začneme s očkováním. Takže skoro v 9 měsících. Nespěchejte, zvlášť u nedonošeňátka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
15.3.16 12:47
@Anonymní píše: Úplně hloupý dotaz vystresované maminy. Tento měsíc brali malému dvouměsíčnímu nedonošenému krev z hlavičky, čeká ho to ještě za měsíc. Bylo to strašné, hystericky řval, já jsem byla vedle na chodbě, protože mi bylo jasné, že bych se složila. Celé jsem to probrečela s ním. Odběr doktorovi netrval dlouho. Takže mu to budou dělat ještě za měsíc plus chce i naočkovat při jedné návštěvě.

Co je podle vás pro dítě lepší, mít to vše najednou, nebo to mít rozložené do dvou návštěv? Nevím, jestli zvládnu být při něm. Už jen zmínka o tom, že to bude znovu probíhat mi vhání slzy do očí.

Kdy to u vás skončilo, ten stres z odběrů u mimnka? A pláč, když se mu něco nepěkného děje?

Moc prosím o anonym.

nedonošeného očkovat? šílenec dr. Rozhodně bych ho nenechala a odložila o pár měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
987
15.3.16 21:18

Určitě s očko nespechat, hlavně s tou nízkou porodní vahou. Ja rodila na 36tt 2290 g holčičku, pri porodu komplikace, museli ji rozdychat a pediatr na prvni návštěvě rovnou řekl, ze neni kam spěchat a očko začneme pokud bude vše OK v půli roce.
S odběry s tebou taky soucítim, moje jela z porodnice rozpíchaná, samé modrinky, po tydnu další odběr, no snažili se z loketní jamky ale neslo to, nakonec z prstiku a mackali po kapsách. Protože odkud se dalo brát byly modřiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama