Odběr krve kvůli železu - nalačno?

196
28.2.11 22:00

Odběr krve kvůli železu - nalačno?

Hezký večer,

ráno jdu s dvouletým na odběr krve kvůli železu a zaboha si nemůžu vzpomenout, jestli chodíme nalačno nebo ne. Doktorce jsem zapomněla zavolat a už to nestihnu :-( Nemáte někdo čerstvou zkušenost s podobně starým děckem (miminka to mají tuším NE nalačno) ?

díky

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12332
28.2.11 22:04

ahoj malá byla naposledy asi v 6 měsících a to samozřejmě nalačno nebylo, mám pocit, že když mi brali na železo, tak to taky nalačno nebylo - pokud by bylo, myslím, že by ti to zdůraznili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72345
28.2.11 22:11

Řekla bych, že nalačno je to na železo zbytečné, na transfuzku se taky na lačno nechodí a tohle před odběrem kontrolují ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61624
28.2.11 22:28
j.a.n.i1 píše: Řekla bych, že nalačno je to na železo zbytečné, na transfuzku se taky na lačno nechodí a tohle před odběrem kontrolují ;-)

nekontrolují železo, ale jen krevní obraz.

zakladatelko: čistě teoreticky na lačno není třeba. Záleží ale na lékaři, někteří vyžadují na lačno paušálně. Před žádným odběrem bys neměla jíst nic extra tučného, sladkého. Nejakou lehčí snídaní ( pečivo, raději bez tuku, čaj) určitě nic nezkazíš. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
28.2.11 22:29

Samíkovi dělali akorát krevní obraz (a železo se tam zjišťovalo) a nalačno též nebyl… Ale nevím, jestli je to totéž :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
28.2.11 22:36

Díky moc za promptní odpovědi! Dostane suchý rohlík a čaj. Má typicky mužské znaky - hladový je na veeelmi nervozní, tak mu to trochu ulehčím :-)

ještě jednou díky a dobrou!

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72345
28.2.11 22:39
Alpaka píše:
j.a.n.i1 píše: Řekla bych, že nalačno je to na železo zbytečné, na transfuzku se taky na lačno nechodí a tohle před odběrem kontrolují ;-)

nekontrolují železo, ale jen krevní obraz.

zakladatelko: čistě teoreticky na lačno není třeba. Záleží ale na lékaři, někteří vyžadují na lačno paušálně. Před žádným odběrem bys neměla jíst nic extra tučného, sladkého. Nejakou lehčí snídaní ( pečivo, raději bez tuku, čaj) určitě nic nezkazíš. :wink:

Tak to já špatně pochopila :oops: brala jsem to tak, že se zakladatelka ptá na odběr na stanovení hodnoty hemoglobinu :-) Ono se ještě dělá nějaké speciální vyšetření přímo na stanovení železa?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama