Reklama

Odběr krve matky na VVV - neinvazivní vyšetření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Iva1983
Povídálka 16 příspěvků 24.01.17 22:27
Odběr krve matky na vvv - neinvazivní vyšetření

Dobrý den maminky, vyšly mi tyto výsledky a bylo mi doporučeno neinvazivní vyšetření - odběr krve na vyšetření vvv z důvodu vyšší hodnoty free hCG. (např. Panorama, Harmony, Prenescan). Pořád přemýšlím zda je mám zaplatit a podstoupit. Je to free hCG hodně špatné? Nerozumím tomu a budu ráda za názory kdo tomu rozumí a vyzná se.

Hodnoty kombinovaný screening v I trim.
free hCG 2,37 MoM
NT 0,8 m, 0,48 MoM
PAPP-A 1,22 MoM
Dow. syndrom - věkové riziko 1:572 ( je mi 33 let), výsledné riziko 1:620
Závěr: Intermediární screening - gen. konzultace z důvodu vyšší hladiny free hCG

Hodnoty Biochemický screening ve II trim.
free hCG 2,09 MoM
AFP 1,17 MoM
Dow. syndrom - výsledné riziko 1:953
Závěr: Screening negativní

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 22:30

Já podobný test podstoupila v pondělí, ale vyšlo mi riziko na Downa 1:75. V tvém případně bych na to nešla, nechala bych si pro dobrý pocit udělat ješte podrobnější UTZ.

sediza
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 24.01.17 22:33

Já jsem byla na Prenascanu presto, ze nebyl důvod. Stejně kamarád gynekolog nechal udelat odbery svoji zene. Riziko, ze by test nevysel spravne je minimální…snad ani ne pul procenta. Jde o to, kolik je to pro Vás peněz…a pripadne jaky to pro Vas je stres nevedet… Já bych dala i víc za to vedet, ze se moje dite narodí bez VVV. Sla bych totiz nejspis na potrat, pokud by mela byt nejaka geneticka vada pritomna u ditete. Nekdo by ale treba nesel.

Jogrr
Závislačka 4201 příspěvků 24.01.17 22:33

@Iva1983 jsem stejny rocnik jako Ty, a rizika my vysla 1:50 000, 1:4850.
S takovymi cisly, jake mas Ty, bych nejaky dalsi test zvazovala, ale nerikam, ze bych ho podstoupila. Jen hledala, studovala a konzultovala.

mroe
Extra třída :D 14218 příspěvků 24.01.17 23:25
@sediza píše:
Já jsem byla na Prenascanu presto, ze nebyl důvod. Stejně kamarád gynekolog nechal udelat odbery svoji zene. Riziko, ze by test nevysel spravne je minimální…snad ani ne pul procenta. Jde o to, kolik je to pro Vás peněz…a pripadne jaky to pro Vas je stres nevedet… Já bych dala i víc za to vedet, ze se moje dite narodí bez VVV. Sla bych totiz nejspis na potrat, pokud by mela byt nejaka geneticka vada pritomna u ditete. Nekdo by ale treba nesel.

Jenomze problem je v tom, ze ani Prenascan neni zarukou toho, ze se dite narodi bez VVV. Testuji jen nekolik chromozomu nebo hrube delece, to ale nevylucuje vsechny geneticke mutace, natoz vsechny VVV. Takze to jen k te „jistote“.

sediza
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 25.01.17 07:24

@mroe no tak samozřejmě…ale ty tri nejčastejší ano…

Shari81
Kelišová 5994 příspěvků 2 inzeráty 25.01.17 08:26

@Iva1983 pro klid duše si nech udělat genetický ultrazvuk-hradí pojišťovna a až podle výsledku UTZ se můžeš rozhodnout…můžeš jít i na odběr plodové vody…nechápu, že ti rovnou nabídli tu nejdražší variantu, když možností je mnohem víc…

sediza
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 25.01.17 13:19
@Shari81 píše:
@Iva1983 pro klid duše si nech udělat genetický ultrazvuk-hradí pojišťovna a až podle výsledku UTZ se můžeš rozhodnout…můžeš jít i na odběr plodové vody…nechápu, že ti rovnou nabídli tu nejdražší variantu, když možností je mnohem víc…

Sice je to drahé, ale neinvazivní. Riziko potratu je nula, narozdíl od odberu plodovky, kdyz jeden plod ze 100 nepřežije…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama