Kdy přesně se má udělat odběr krve na první screening?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
warita
Extra třída :D 10982 příspěvků 13.06.19 15:04
odber krve na prvni screening kdy presne?

Holky,

chtela jsem se zeptat, nepamatujete si nahodou, kdy vam nabirali krev na prvni screening?

Ja jsem byla objednana na dnes, 10+1. Kdyz jsem se dostavila na odber, tak me sestricka na prijmu rekla, ze jsem byla objednana prilis brzo… tvarila se, ze by me snad radsi poslala domu, ale nakonec me vyslala na ten odber.

Jsem trochu zmatena, protoze vsechny detaily ohledne stari plodu podle doktora a den posledni menstruace jsem podala, kdyz jsem se na ten screening objednavala. A objednali mne takto.

Pry jim mozna vyjde spatne jedna hodnota. Vrta mi to hlavou… mam totiz pocit, ze kdyz jsem sla na odber s moji prvorozenou, taky to bylo nejak kolem 10tt a nejake drobne a tehdy to nevadilo. Nebo to souvisi se studii na preeklampsii, na kterou ted nenapadne posilaji pacientky tak, ze jim nereknou o te studii nic, daji jim do ruky papir, kde to je nedke zminene a pacientka se to dozvi az u odberu, kdyz ji misto jedne zkumavky chteji nabrat dve a jen tak mimochodem se sestricka zepta, ze s tou studii souhlasim teda, ze?

Dekuju za postrehy. :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mamazkoncesveta
Kecalka 208 příspěvků 13.06.19 15:06

@warita já byla 12+2 a měla jsem pocit, že jdu celkem pozdě, ale s doktorem jsem to nijak nekonzultovala…

NeferetNefertari
Kecalka 386 příspěvků 13.06.19 15:08

Ja byla na odberu krve cca 10-11tt a ted v 13+1 na samotnym screeningu. Krev mi brala sestra primo na gynde, nikam jinam treba do laborky jsem nesla, vse obstarali oni sami :)

movahu
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 13.06.19 15:10

@warita jsem objednana na 10+0 a jeste jsem se 2× sestricky ptala, jestli je to spravne a nemam prijit az v 10+4. Delaji odbery na screening jen 2× tydne a byla jsem ujistena, ze ne, ze 10+0 je uplne idealne a ve 12+0 na ultrazvuk. Tak snad me v pondeli taky nebudou chtit poslat pryc, ze jdu spatne :lol:

warita
Extra třída :D 10982 příspěvků 13.06.19 15:11
@NeferetNefertari píše:
Ja byla na odberu krve cca 10-11tt a ted v 13+1 na samotnym screeningu. Krev mi brala sestra primo na gynde, nikam jinam treba do laborky jsem nesla, vse obstarali oni sami :)

cili, to by melo v 10+1 byt v poradku tim padem?

Michaela02993
Závislačka 3395 příspěvků 13.06.19 15:12

Mě brali krev rovnou na screeningu (v ordinaci mi sestřička vzala krev a pak mě poslala za dr na utz) a to jsem byla 13+2

NeferetNefertari
Kecalka 386 příspěvků 13.06.19 15:14

@warita Hele ja si myslim, ze by melo. Ostatne i predpokladam, ze na gynde vedi co delaji a kdyz ti rekli kdy jit na krev :) ja co si vsimla v diskuzich, tak cca v tomto tydnu chodi na krev zensky bezne, i kdyz se najdou nektere, kterym krev nabirali az v den samotneho screeningu.

Ms.Ragdoll
Závislačka 3177 příspěvků 13.06.19 15:15

Obecne se pro screening udava rozmezi 11-14tt. Takze by to nicemu vadit nemelo.
Ja byla tusim az 13+4. On si to kazdy gynekolog dela podle sveho. :nevim:

debra.morgan
Echt Kelišová 8974 příspěvků 13.06.19 15:17

Z toho co si jeste pamatuju, tak je to na hrane, ale melo by to byt cajk, oni by ti tu krev jinak nevzali si myslim… ja byla na krvni ve 12tt.

warita
Extra třída :D 10982 příspěvků 13.06.19 15:19

Ja myslim, ze oni nabiraji krev pred UTZ, aby pak meli ty vysledky pekne pohromade, protoze vyhodnoceni se dela jak z krve tak z UTZ a clovek pak dostane souhrne vyhodnoceni rizika.

Tak snad ta jedna hodnota nebude vadit… screening v minulem tehotenstvi mi dopadl tehda na jednicku.

Ms.Ragdoll
Závislačka 3177 příspěvků 13.06.19 15:29

https://www.gennet.cz/…ni-screening

Muzes byt naprosto v klidu.

cverunka
Závislačka 3068 příspěvků 13.06.19 15:47

Já byla objednaná takhle brzo a testy mi vyšli špatně. Měla jsem hooodně nízkou hodnotu papp A a vyšl mi pozitivní Down. Pak jsem si nechala dělat Nipt a ten vyšel dobře.

ugluk
Hvězda diskuse 46780 příspěvků 13.06.19 15:53

Říkali mi, že musí být ukončený 10. týden (čili 10+0 a více). Pokud to nějak hodně nehapruje, např. těhotenství o týden-dva mladší od začátku… Já byla 10+3.

debra.morgan
Echt Kelišová 8974 příspěvků 13.06.19 15:53
@warita píše:
Ja myslim, ze oni nabiraji krev pred UTZ, aby pak meli ty vysledky pekne pohromade, protoze vyhodnoceni se dela jak z krve tak z UTZ a clovek pak dostane souhrne vyhodnoceni rizika.Tak snad ta jedna hodnota nebude vadit… screening v minulem tehotenstvi mi dopadl tehda na jednicku.

kazdy si to dela po svem, nekteri krev driv, jini az v den utz, zalezi na centru/lekarich.

ugluk
Hvězda diskuse 46780 příspěvků 13.06.19 15:55

Jinak dřív to neberou ani tak proto, aby byly na utz výsledky už pohromadě, ale spíš proto, že ta krev je nejpřesnější v tom 10.-11.tt a utz 12.-13.tt. Ale ať to naberou jakkoliv, pokaždé to nacpou do programu, který se vztahuje ke konkrétnímu dni odběru, ty „správné“ hodnoty se vzhledem k danému tt mění. Takže bych byla v klidu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama