Odběr krve na prvotrimestrální screening

963
27.7.15 09:43

Odber krve na prvotrimestrialni screening

Zdraim holky, chci se optat byla jsem na nt screeningu, v dobe odberu krve jsem byla 9plus3tt, na sonu 12plus5tt.
Celkove vysel negativni, ultrazvuk take ok. Jen me trapi (ac doktro k tomu ňic nerekl, to az ja si to nasla na netu :roll: :| )) ze
Jsem mela hranicni hodnituPapp-a a to 0,4. Jak jsem ale pochopila z mnoha odkazu krev by se mela brat 10plus1 az 11plus6, proto ze prave hodnota papp-a roste kazdy den. Je mozne, ze je to u me zpusobeno casnym naberem? V kolika brali krev Vam?
Jinak chci zduraznit, ze to bylo na akreditovanem pracovisti a NT jsem mela 1,6, NB plus, vsechno ok, volne hcg 0,8 a je mi 26.

Dekuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

68990
27.7.15 09:52

@ekarolis Na to se dá odpovědět pouze to, že test se posuzuje jako celek, tudíž nepitvej jednotlivé hodnoty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22446
27.7.15 09:58

@ekarolis Mně řekl dr odběr v 10.týdnu (takže stejně jako u Tebe), ultrazvuk 12.-13.týden. Hodnotí se to jako celek, já ani konkrétní hodnoty nezkoumala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
963
27.7.15 09:58

To vsechno vim, jen me zajima ten odber, zkusenosti tech, kteri ho tak mely, v prvnim tehu jsem mela jen tripply.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1096
27.7.15 09:59

@ekarolis
Já bych to taky neřešila. Uvidíš, jak vyjde ultrazvuk. Mě třeba ta krev vyšla pozitivní - což je špatné. Ale ultrazvuk byl naprosto v pořádku. Ten test sám o sobě nic neznamená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
963
27.7.15 10:05

Ultrazvuk uz jsem byla vse ok NT 1,6 NB plus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1096
27.7.15 10:07

@ekarolis
No tak v tom případě neni co řešit. Akorát se budeš zbytečně stresovat, když to budeš takhle zkoumat. Po 20tt budeš mít další screening, ten ti přidá na jistotě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
963
27.7.15 10:21

Jak jsem se docetla, tak vysledek se muze menit ze dne na den, takze je to asi dost promenlivy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
27.7.15 10:23

@ekarolis Taky jsem ho mela hraniční, přesně jako ty. Jen mi potom dělala doktorka trojitý test. Ten vysel OK, tak jsem vic nerešila. Brala jsem kompletní výsledek UTZ + odběr. Jen jsem nepochopila, když mi vyšel dobře troj.test, že mi zvysili riziko. Ale stále to bylo v normě. Někde jsem dokonce cetla, že výsledky odberu muze ovlivnit i nachlazeni. A ja v dobe odberu byla trochu nemocna. Ale kdo ví, zda je to opravdu pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
963
27.7.15 10:47

Jo ja si k tomu jeste redim krev clexanem injekcemi mam hustou, mam trombofilii tak to mam take teochu slozitejsi.
Nevite nekdo jak se prepocitava na ten Mom skrz tu vahu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama