Reklama

Mám jít na odběr plodové vody

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Martiss
Stálice 56 příspěvků 18.12.17 19:47
Odber pl. vody i přes negativní triple test

Ahoj holky, uz jsem zoufalá :roll: Na prvotrimestralnim screeningu mi vyslo riziko DS 1:270 kvůli vysokemu HCG, jinak screening celkově negativní. Dnes jsem podstoupila ultrazvuk v 16tt opět vse v pořádku, výsledky z triple testu vysly ještě lépe riziko DS 1:390,takže negativní, ale jednu hodnotu v krvi mam nízkou a nabizeji mi odber plodovy vody. Geneticka konzultace byla o ničem, všichni jsme v rodině az na par rakovin zdraví. Proč mi nabízejí odber plodovky i pres negativní ultrazvuky, triple testy atd :roll: :( Uz jsem z toho unavená :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

fenny
Kelišová 5283 příspěvků 18.12.17 19:52

No tak to odmítni a neřeš, ne? :nevim:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16001 příspěvků 18.12.17 19:53
@Martiss píše:
Ahoj holky, uz jsem zoufalá :roll: Na prvotrimestralnim screeningu mi vyslo riziko DS 1:270 kvůli vysokemu HCG, jinak screening celkově negativní. Dnes jsem podstoupila ultrazvuk v 16tt opět vse v pořádku, výsledky z triple testu vysly ještě lépe riziko DS 1:390,takže negativní, ale jednu hodnotu v krvi mam nízkou a nabizeji mi odber plodovy vody. Geneticka konzultace byla o ničem, všichni jsme v rodině az na par rakovin zdraví. Proč mi nabízejí odber plodovky i pres negativní ultrazvuky, triple testy atd :roll: :( Uz jsem z toho unavená :zed:

osobně si myslím, že je to kvůli výdělku - ZP dobře proplácené výkony :think: Mě před časem vyšly blbě triply, hlavně kvůli věku. Na ultrazvuku odborník M. Downa prakticky vyloučil a plodovku nedoporučil. Nešla jsem na ni a narodilo se zdravé dítě :srdce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16001 příspěvků 18.12.17 19:55
@fenny píše:
No tak to odmítni a neřeš, ne? :nevim:

ted koukám, že jsi krátce po porodu dcerky. Gratuluji :kytka: A byla tedy pěkný cvalík 8o

Martiss
Stálice 56 příspěvků 18.12.17 19:56

@fenny no zatím jsem to odmítla, to je jasný, ale spis me samotnou znervoznuje, ze vypichujou jednu hodnotu z celych triple testu :roll: Přesně jak při prvním screeningu, kde bylo vysoke HCG, do ted se nic nepotvrdilo a strasili me a ted zase jina hodnota a to samé… spis jestli to mel nekdo podobně me zajímá :(

Martiss
Stálice 56 příspěvků 18.12.17 19:59

@pe-terka no ja uz si zacinam take myslet, že to je jen kvůli ZP, protože to neni jinak možné… :think: Vevnitř ve me hloda co kdyby tam neco bylo, ale jinak je vše v pořádku :nevim: musi tam byt prece vice faktorů a ne jen jedna hraniční hodnota :roll:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16001 příspěvků 18.12.17 20:04
@Martiss píše:
@pe-terka no ja uz si zacinam take myslet, že to je jen kvůli ZP, protože to neni jinak možné… :think: Vevnitř ve me hloda co kdyby tam neco bylo, ale jinak je vše v pořádku :nevim: musi tam byt prece vice faktorů a ne jen jedna hraniční hodnota :roll:

k těhotenství musíš přistupovat lehce fatalisticky- stejně jako k životu. I když je to těžké. Nikod nemá nic jistýho, ani 100% jistotu zdraví. Vím i o dítěti, které mělo plodovku negativní a narodilo se s vrozeným postižením. Čímž tě rozhodně nechci strašit, ale nikdo nemá úpnou jistotu. Já sázela na utrazvuk provedený zkušeným diagnostikem a to se mi vyplatilo. Konkrérně mi vyjmenoval, jaké deformity mívají děti s DS a že u našeho nic takového nevidí. Měl pravdu.

Příspěvek upraven 18.12.17 v 20:06

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33148 příspěvků 18.12.17 20:05

@Martiss je to na tobě, já podobným rozhodováním prošla, nikdo za tebe nerozhodne. Mně teda paradoxně pomohlo překonání 26. týdne, kdy už nebylo o čem rozhodovat

zdipi
Kecalka 309 příspěvků 18.12.17 20:20

Já měla na 1.screeningu nějaké hraniční hodnoty na Edwardsuv syndrom, jinak vše v pořádku i mi dr.co to dělala rekla, že kdyby tam ten syndrom byl, vidělo by se něco na utz ale ten byl v pořádku, ale ty hodnoty nemuze ignorovat… žádné triple testy mi nikdo nedělal, nenabízel, rovnou odběr choriovych klku.. :nevim: No šla jsem a naštěstí negativní… Nikdo tě nemůže nutit a jsou to hrozny nervy… držím palce ať je vše v nejlepším pořádku :andel:

Janli
Kelišová 5667 příspěvků 9 inzerátů 18.12.17 20:22

Ono to není o výdělku, ale o tom, že lékaři potřebují mít jistotu, že je všechno OK. Vžij se do jejich situace. Něco nesedí, oni nad tím mávnou rukou a narodí se postižené dítě. Koho budou rodiče žalovat? Oni ti to prostě musí doporučit. Rozhodnutí je na tobě. Jen ty sama s tím budeš žít.

Lenka_Hal
Závislačka 4814 příspěvků 18.12.17 20:29
@Martiss píše:
Ahoj holky, uz jsem zoufalá :roll: Na prvotrimestralnim screeningu mi vyslo riziko DS 1:270 kvůli vysokemu HCG, jinak screening celkově negativní. Dnes jsem podstoupila ultrazvuk v 16tt opět vse v pořádku, výsledky z triple testu vysly ještě lépe riziko DS 1:390,takže negativní, ale jednu hodnotu v krvi mam nízkou a nabizeji mi odber plodovy vody. Geneticka konzultace byla o ničem, všichni jsme v rodině az na par rakovin zdraví. Proč mi nabízejí odber plodovky i pres negativní ultrazvuky, triple testy atd :roll: :( Uz jsem z toho unavená :zed:

Tak samozrejme zalezi hodnotu ceho a jak moc nizkou. Mela by sis zjistit, jak moc ma to „cosi“ vypovidajici hodnotu a pak se rozhodnout. A pokud reknes A, musis byt pripravena i na B, pokud se rozhodnes na dalsi testy nejit a neco pak bude v neporadku…je to jen na tobe :nevim:

fenny
Kelišová 5283 příspěvků 18.12.17 20:32

@pe-terka Děkuji :-) No, cvalík to ona trošku je :D

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.12.17 20:33

@Janli presne to jsem chtela napsat :palec: neni to o vydelku, treba ja mela odber klku uplne bez poplatku stejne jako 1. screening diky spatnym vysledkum…mozna to tak neni vzdy, nevim :nevim: kazdopadne ti to doporucit musi jako jednu z moznosti, ty se pak rozhodnes sama…mohlo by se stat, ze to nastavajicim rodicum nereknou nebo nedoporuci a nekdo by je pak mohl zalovat, ze jim tu moznost nenabidli, takze je chapu ;) zalezi na kazde mamince, jak se rozhodne ;)

Agrion
Závislačka 2776 příspěvků 18.12.17 20:38

@Martiss A byla jsi i na mereni NT ( nuchalni transparence)? Pokud ti neni >35 let, NT byla negativni a pozitivni jen tripple test ( ktery se z duvodu caste falesne pozotivity uz ve zbytku Evropy bez soucasneho meteni NT nedela), tak neni pro odber plidobe vody pevna indikace… a ja bych na ni nesla…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 20:51

Ahoj, také jsem měla negativní screening, utz v pořádku, riziko podobné. Odběr plodové vody potvrdil DS… Nesváděla bych vše na to, že chtějí jen vydělat. Když si nejsou uplně jistí, doporučí i přes negativní screening vyšetření, které je již jistotou. Samozřejmě v drtivé většině se pochybnosti vyloučí, u mě tomu tak bohužel nebylo… prosím anonym, děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovíněný Gregor pouštěl bomby: Líbí se mi, když před sebou páry prdí

Herec a hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý (35) platí za uhlazeného... číst dále >

Britové zapomínají na problémy a šílí po Harrym a Meghan. Čím tak fascinují?

Celý svět přihlíží tomu, jak princ Harry (34) s Meghan Markle (37) cestují po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >