Odběr plodové vody a pozitivní screening

2
14.3.08 17:44

Odběr plodové vody a pozitivní screening

Ahoj těhulky, z vyšetření krve mi vyšel pozitivní scree., hodnota AFP je zvýšná 4,28Mom a i hCG 2,62. Podezření na Down. syndrom je malé, ale riziko NTD (rozštěp) mám 8 z 9, což je prý hodně. Neměl někdo z vás podobné výsledky a jak vše dopadlo? Mě udělali ultr.,ale moc toho boužel nebylo vidět. Příští týden mám jít na odběr plod. vody, ale právě jsem se na netu dočetla, že rozštěp se z plod. vody nepozná. Nemáte některá více informací nebo vlastní zkušenosti. Je možné že hladina AFP je zvýšená z důvodu krvácení, které jsem měla v I. trimestru??Budu moc ráda za každé info. Je hrozná tahle bezmoc, připadám si hrozně a někdy mám chuť to vzdát a vše ukončit.
Moc děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymni
14.3.08 18:01

Ahoj Peťo,bohužel ti nedokážu odpovědět,ale držím Ti všechny palečky,aby vše bylo v pořádku.Neebuď smutná,uvidíš,že nakonec všechno bude dobré.Já si ale myslím,že se to z plodové vody pozná.Ale divím se,že Tě napřed nepodlali na podrobný ultrazvuk na genetiku.Já měla zvýšené riziko na Downa,udělali mi velmi podrobný utz a vše bylo v pořádku,tak jsem ani na plodovku nemusela.Přeji Ti hodně štěstíčka.Katka

• Citovat
  • Nahlásit
2358
14.3.08 18:08

Ahojky,
vím, že bezmoc je hrozná, ale hlavně se takhle předčasně nevzdávej. Určitě všechno dobře dopadne. Já jsem bohužel měla výsledky jiné, naopak velmi nízkou hladinu Hcg, takže podezření na Turnerův syndrom. Odběr jsem podstoupila a všechno bylo v pořádku. O tom, že by se z plodovky rozštěp nepoznal bohužel nic nevím, jen mi připadá divný, že by tě teda posílali na plodovku.
No snad někdo poradí víc. Hlavně hlavu vzhůru, moc držím palce, aby bylo mimčo v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
14.3.08 22:39

Ahoj,ja jsem mela AFP 3.34 ,Dr.mi stale rikala,ze je vse v poradku i na UTZ ,ale pak jsem radeji sla do nemocnice jeste na jeden a bohuzel se rozstep potvrdil.Byl to rozstep briska a bohuzel jsme museli tehu ukoncit.V zadnem pripade te nechci strasit,moc ti preju,aby to dobre dopadlo!!!!!!!!!!!!!!!
M.

• Citovat
  • Nahlásit
1064
15.3.08 08:59

ahoj,
ja mela pozitivni testy,ale na chromozomalni zmeny, takze jsem na plodovku musela. nicmene, jsem si o tom tenkrat dost hledala a mam pocit, ze pri podezreni na rozstep se dela spis podrobny ulz. taky se mi moc nezda, ze by to z plodovky poznaly. co takhle konzultace u jineho mudr???
drzim palce at ti to dobre dopadne a nevzdavej to :! :! :!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
17.3.08 12:58

Ahoj Petro, každopádně nic nevzdávej. Pokud rozumím dobře tak jsi nebyla na NT scereeningu , ale na trypple testech. Ty bohužel vycházejí velice často falešně positivní. Já si právě z tohohle důvodu raděj zaplatila NT. Bohužel né každý lékař ho nabízí, je to zatím stále u nás méně rozšířené vyšetření.
Jednoznačně krvácení v prvním trimestru výsledky ovlivňí. Mimo jiné je může ovlivnit i syndrom mizejícího dvojčete.
Budu držet pěsti aby se ten rozštěp nepotvrdil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
17.3.08 19:04

Ahoj,
Petro, tak0 si moc nejsem jistá, zda se rozštěp pozná z plodové vody. Myslím, že by to mělo být poznat z podrobného UTZ (například v Praze U Apolináře teď zavádejí 4D ultrazvuk - mají ho u např v Gennetu nebo i v Podolí - a U Apolináře ho zavádějí právě kvůli lepší diagnostice rozštěpových vad. Zkus si o tom něco zjistit, než Tě poženou na plodovku, i když mluvila jsem o tom sestřenkou - je to nepříjemné, prý není dobré se na to koukat, když to dělají, ale dá se to zvládnout a člověk má ohledně některých věcí jistotu.
Ať podstoupíš cokoliv, moc držím palce, aby to dopadlo dobře.
M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
17.3.08 19:58

Ahoj, všem děkuji za příspěvky a odpovědi. Od své dr. už vím, že se rozštěp opravdu z plodové vody nepozná. Na 3D/4D ultrazvuk jsme se objednali,tak doufám, že nám tam také řeknou více.
Ještě jednou děkuji za podporu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat