Odběr plodové vody (amniocentéza) v Podolí

2663
25.6.13 08:03

Odběr plodové vody (amniocentéza) v Podolí

Ahoj, diskuse k tomuto tématu samosebou existují, ale jsou už poměrně staré (2004, 2006) - mám podstoupit amniocentézu v Podolí teď na konci června 2013 a ráda bych znala Vaše zkušenosti, pokud jste amnio podstoupily také v Podolí. Mám spoustu otázek a jsem strašně nervní…

1)Bolelo to? 2)Trvalo to dlouho a měly jste soukromí? 3)Dostaly jste veškerou péči po zákroku - odpočinek v klidu atp.? 4)Kdy Vám sdělili výsledky? 5)Museli jste si na ně sami volat, nebo zavolali oni Vám? 6)Mohl tam s Vámi manžel/přítel? 7)Byly Vaše výsledky nakonec v pořádku?

Moc děkuji za Vaše zkušenosti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5054
25.6.13 08:35

Tak já nebyla v Podolí, ale

bolí to - tak ucítíš 3 bolesti 1) břicho v pohodě, 2) děloha to bolí víc, 3) plodový obal to jsem si mále učůrla to bolelo dost, ale dalo se to vydržet. Nejdřív udělají UZ a najdou kudu povedou jehlu a pak odběr ten netrvá dýl než max 3min. Dělají to ve dvou.

pak jsem tam byla cca 1h a jela domů a doma jsem odpočívala dva dny úplný klidový režim jen WC a pak jsem pomalinku začala fungovat. Měla jsem na týden starší u babičky. Manžel byl u zákroku semnou. Jinak já mněla výsledek předběžný do 24h (volala jsem pořád a sama ;) ) a konečnou kultivaci do 3 týdnů tam prý záleží jak se to kultivuje někomu stačí týden někomu třeba 4 týdny. Mám krásnou 5,5m holčičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18259
25.6.13 10:12

Ja v Podoli taky nebyla, delali mi to v Trutnove a…

v 7h rano jsem nastoupila, byly jsme na pokoji 4 maminky, jinak nas celkove slo na plodovku ten den 6, vzali jsme si na sebe ty jejich kosilky a asi do 9h cekali na primare…pak si nas jednu po druhe volali, byl tam primar a jeste jedna doktorka, ta delala UTZ aby se videlo jak a kde miminko lezi, no a primar pak odebral v pichem do podbrisku asi 200ml vody..nebolelo me to teda vuuuubec,ani pak, proste uplne v pohode, jen byl citit trochu tlak, asi behem 2min to bylo hotove..a zase jsem se vratila na pokoj, kde jsme museli vsechny lezet asi do 13h, pak me manzel odvezl domu, se mnou tam byt nemohl,14dni to pak chtelo spis jen lezet a setrit se a nemit pohlavni styk :)manzel se pekne staral :-D
Pro vysledky jsme si jeli za 14 dni, byly v poradku, primar me jeste i prohledl zda je vse ok :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
28.6.13 18:26

Ahoj, tak dnes jsem podstoupila amnio v Podolí. Ráno jsem se dostavila v 7:15 na odd UTZ, nemusela jsem být na lačno, představil se mi doktor, co mě bude amnio provádět, sestra semnou udělala papíry (souhlasy se zákrokem, termíny dalších vyšetření atd…) Pak jsem chvíli čekala na odpočívárně a cca v půl 9 jsem šla na to.

položili mě na lehátko, pan doktor utz zkontroloval polohu miminka, odezinfikovali mi celé břicho, přišla ještě další paní doktorka, která se zas starala o píchnutí a odběr, zatímco pan doktor kontrioloval stále utz mimi. Sledovala jsem vše na monitoru, na jehlu jsem se nedívala. Upozornili mě, kdy píchnou, píchali mě kousek pod pupíkem.

jehla prošla tukem v pohodě (až jsem si říkala, že je to fakt brnkačka) a pak bylo potřeba probodnout plodový vak, což zabolelo - sestřička mě konejšivě hladila po noze, pomáhalo to. Pak už to jen trošku tupě bolelo, opavdu nic hrozného. Nabrali 4×50ml zkumavky - dělá se to dnes již vakuetami, tedy vám netahají násilím vodu z břicha, teče sama a odpadá tak bolestivý tlak. Během zákroku jsem dost mělce dýchala, z obavy, aby se mi jehla víc nezabodávala do břicha, tak se mi po zákroku trochu točila hlava.

celé to bylo za 10 minut hotové, samotný odvběr trvá cca 3 minuty, nebolí, jen to je nepříjemné. Pak mě odvedli na odpočívárnu, kde jsem 2hod odpočívala, v 10:30 provedli kontrolni utz, kde bylo vše ok a seznámili mě s termíny dalších kontrol a poučili mě o klidovém režimu. Potom už jsem jen čekala na odvoz a teď doma ležím - odpo jsem prospala, naše holčička se hýbe, jak mám v bříšku víc vody, tak ji cítím víc.

zrychlené výsledky budou po víkendu (down, patau, edwards) zbytek za 14 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18259
28.6.13 21:48

@stephora Ahojky, jsem rada, ze jsi to takhle zvladna v pohode a uvidis, ze vysledky dopadnou dobre, drzim moc pesticky :hug: hlavne doma klid, nic netahej a odpocivej…pak se kolem prcka nabehas, az az :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
2.7.13 10:04

Ahoj všem, teď jsem volala na předběžné výsledky amniocentézy - PCR do Podolí a na chromozomální vady je naše beruška NEGATIVNÍ! tedy na 99,5% nemá downův, edwardsův ani patatuův syndrom :dance: :srdce: :dance:

ještě musíme počkat na výsledky ohl. cystické fibrozy, ty budou až za 14 dní, ale snad to bude OK.

spadl mi ze :srdce: obrovský kámen, i když na sebe musím být ještě opatrná a opravdu dodržet mírný režim až do konce července, aby se neobjevily nějaké pozákrokové problémy, ale co bych pro své zlatíčko neudělala!

pokud bych měla sdělit své pocity, tak jsem od pátku 28.6., kdy amc proběhla, byla až nepřirozeně klidná. Bála jsem se sale uvěřit vlastní intuici, že je vše OK, bála jsem se, že si dávám falešné naděje a budu pak o to víc nešťastná… Ale hlava a srdce věděly, že jsme v pořádku :dance:

prosím, držte mi palce, ať i to ostatní dopadne dobře :andel: a děkuju všem za podporu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18259
2.7.13 12:28

@stephora Jeee tak to moc gratuluju, ted si muzes konecne to tehotenstvi v klidu uzivat…to je dobre, ze je prdolka zdrava :pankac: :kytka: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
12.7.13 21:14

Ahoj všem, tak i ostatní výsledky jsou negativní - markery máme na utz pořád, ale down, edwards, patau a cystická fibroza vyloučeny :potlesk: konečně po měsíci se v klidu vyspím!
sice si říkám, že jsem teda nemusela na tu amc vůbec chodit, ale zas za tu 99% jistotu to stálo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18259
12.7.13 21:17

@stephora Ahojky, tak to moc gratuluju, vim jak se citis, konecne si to tehu zacnes poradne uzivat :)tak at i na dale vse probiha v poradku a pak i pohodovy porod :) :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
12.7.13 21:20

@Hanka79 kujůůů :hug: ale stejně si to vem, skoro měsíc stresů a strachu - tý holčičce to pomalu ublížilo víc než celý 10min vyšetření…jenže něco holt nejde uspěchat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18259
12.7.13 21:28

@stephora jo to mas pravdu, pac ty deti vsechno vycejti, ze se bojime, ze mame strach apod.,ale zase jsem si ja sama rikala, ze jeste, ze tyhle moznosti jak zjistit, ze je mimi zdrave jsou…clovek prochazi desnym stresem, ale porad asi lepsi nez pak neco zjistit pri porodu :roll: Ale ja muzu rict, ze malej je v pohode, jako mimico ani nebyl plactivej, byl strasne hodnej a je i ted, ikdyz je uz vetsi a vztekat se uz taky umime pekne :) ale krasne spinkal celou noc a pres den byl strasne hodnej, my pomalu ani nevedeli, ze mame miminko :) ted je to uz raubir, ale je to kluk, to k nemu patri :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
14.7.13 09:53

@Hanka79 ona měla naše berunka stresy už když se vyvíjela v prvních měsících -já byla čerstvě bez práce, těhotná, aktivně jsem rychle hledala novou práci, abych měla mateřskou (což se stejně nepovedlo) - takže kdo ví, zda už tady se nezadělalo na ty markery - na kontrolním utz stále jsou, ale prý to vymizí pravděpodobně, důležité je, že se vyloučily ty vady :)
od pátku malá kope jak drak, asi je taky veselá a ze mě to spadlo úplně, ani jsem si neuvědomila, jak sem se zas po měsíci mohla volně nadechnout ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat