Odběr plodové vody - kde jsou výsledky

Smazaný anonym
20.3.17 12:36

odber plodove vody - kdy jsou vysledky

Ahoj, nevite kdy jsou vysledky po odberu plodove vody v Praze v Gennetu? Nekde ctu ze do druheho dne, ale muj gynekolog rikal tak nejmene za 3 dny. Mate zkusenost? A taky, objednala jsem se a rikali ze mam prijit na konzultaci a pak se ten samy den provede odber. Jak to u vas probihalo, sly jste na konzultaci a hned pri ni se to odebralo, nebo jste tam pak dlouho cekaly? A jak dlouho jste pak lezely? Diky.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

11204
20.3.17 12:43

Já jsem byla v prosinci a odběr ve čtvrtek, předběžné výsledky v pondělí a kompletní asi za čtyři týdnu.. Přijeli jsme, ohlásili jsme se na recepci, šli jsme na konzultaci, pak hned ultrazvuk a odběr. Klidový režim jsem držela asi do neděle (ale třeba uvařit říkal doktor, že můžu :-D ).. Ale ani potom ještě cca tři, čtyři týdny nezvedat těžší věci a tak.. Pro jistotu

edit.: Já jsem byla v Českých Budějovicích.. Až tam půjdeš, oni ti řeknou sami, kdy budou výsledky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
387
20.3.17 12:48

Já jsem byla v Praze, na výsledky jsem čekala 14 dní, kdybych chtěla dřív, musela bych si myslím připlatit, potom klidový režim- ležet nemusíte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10044
20.3.17 13:17

Předběžný výsledek mi volali druhý den, kompletní za 14 dní. To bylo v r.2012.
Letos jsem místo plodové vody zvolila test cfDNA, který dělají jen v Gennetu a je zdarma. Odebere se krev a z ní izolují DNA miminka. Výsledek je srovnatelný s odběrem pl.vody,ale bez rizika potratu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
20.3.17 13:28

@bejbyn Diky, ja uz na tomto DNA testu byla (zdarma teda nebyl, platila jsem 16 tisic). Rekli mi ze dite je pravdepodobne postizene, takze na plodovku musim jit povinne aby se to potvrdilo.

• Citovat
  • Upravit
Smazaný anonym
20.3.17 13:52

Za příplatek byl predbezny výsledek do 24 hodin. Drž se. Udělají ti to co nejdřív, když vědí co a jak. Neboj. Musíš to zvládnout. Kdy jdeš?

• Citovat
  • Upravit
Smazaný anonym
20.3.17 14:05

@Judithkaj Ja vim ze to nejak musim zvladnout, diky. Jdu ve stredu. Doktor mi ale rekl ze na 95% to dite je postizene. Takze ted se to musi potvrdit/vyvratit, ale spise teda potvrdit… Moc optimisticky se netvari. Je to hruza, ale jak pises, musim to zvladnout. Ja si urcite priplatim abych to vedela co nejdriv, protoze na ten vysledek DNA testu jsem cekala 3 tydny pote co mi odebraly krev a jeste predtim mi dopadla blbe krev u prvotrimestrialniho screeningu, takze uz proste jsem uplne vycerpana a uz nemam na to cekat.

• Citovat
  • Upravit
10044
20.3.17 14:24
@Anonymní píše:
@bejbyn Diky, ja uz na tomto DNA testu byla (zdarma teda nebyl, platila jsem 16 tisic). Rekli mi ze dite je pravdepodobne postizene, takze na plodovku musim jit povinne aby se to potvrdilo.

Tak to jsi asi byla na Prenascanu nebo Harmony testu, protože tento v Gennetu je fakt zdarma.
Tak to mě mrzí, že vyšly blbě výsledky, ale ty předběžné z plodovky budeš mít za 2-3 dny, nic jsem si nepřiplácela, volali sami.
Na odběr půjdeš hned po konzultaci, měla bys mít doprovod a pak asi 3 dny klidový režim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
21.3.17 10:25
@Anonymní píše:
@Judithkaj Ja vim ze to nejak musim zvladnout, diky. Jdu ve stredu. Doktor mi ale rekl ze na 95% to dite je postizene. Takze ted se to musi potvrdit/vyvratit, ale spise teda potvrdit… Moc optimisticky se netvari. Je to hruza, ale jak pises, musim to zvladnout. Ja si urcite priplatim abych to vedela co nejdriv, protoze na ten vysledek DNA testu jsem cekala 3 tydny pote co mi odebraly krev a jeste predtim mi dopadla blbe krev u prvotrimestrialniho screeningu, takze uz proste jsem uplne vycerpana a uz nemam na to cekat.

Budu na Tebe zítra myslet. Drž se holka.

• Citovat
  • Upravit
11204
21.3.17 12:18
@bejbyn píše:
Tak to jsi asi byla na Prenascanu nebo Harmony testu, protože tento v Gennetu je fakt zdarma.
Tak to mě mrzí, že vyšly blbě výsledky, ale ty předběžné z plodovky budeš mít za 2-3 dny, nic jsem si nepřiplácela, volali sami.
Na odběr půjdeš hned po konzultaci, měla bys mít doprovod a pak asi 3 dny klidový režim.

Mně zapomněli zavolat :lol: :lol: Tak jsem čekala týden a brnkla jsem jim sama a hrozně se divili, že mi nikdo nevolal :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1121
22.9.17 09:37
@Anonymní píše:
@Judithkaj Ja vim ze to nejak musim zvladnout, diky. Jdu ve stredu. Doktor mi ale rekl ze na 95% to dite je postizene. Takze ted se to musi potvrdit/vyvratit, ale spise teda potvrdit… Moc optimisticky se netvari. Je to hruza, ale jak pises, musim to zvladnout. Ja si urcite priplatim abych to vedela co nejdriv, protoze na ten vysledek DNA testu jsem cekala 3 tydny pote co mi odebraly krev a jeste predtim mi dopadla blbe krev u prvotrimestrialniho screeningu, takze uz proste jsem uplne vycerpana a uz nemam na to cekat.

Můžu se zeptat jak dopadla ta plodovka? Jsem momentálně ve stejné situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.9.17 09:51
@Iweet píše:
Můžu se zeptat jak dopadla ta plodovka? Jsem momentálně ve stejné situaci.

Ahoj plodovka dopadla dobre downuv syndrom nepotvrdila a me se narodil zdravy syn. Ty mas spatne vysledky dna testu- prenascanu?

• Nahlásit
  • Citovat
1121
22.9.17 10:01
@Anonymní píše:
Ahoj plodovka dopadla dobre downuv syndrom nepotvrdila a me se narodil zdravy syn. Ty mas spatne vysledky dna testu- prenascanu?

Přesně tak, první screening v 11 tt úplně v pořádku, triply špatný 1:120 Na downa tak jsme si zaplatily prenascan který dopadl blbě, zvýšené riziko, bylo to nalezeno víc chromozomů 21 nebo jak to píšou. Dnes jsem musela na plodovku a výsledky snad v pondělí. Mám strach že to plodovka potvrdí ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.9.17 10:12
@Iweet píše:
Přesně tak, první screening v 11 tt úplně v pořádku, triply špatný 1:120 Na downa tak jsme si zaplatily prenascan který dopadl blbě, zvýšené riziko, bylo to nalezeno víc chromozomů 21 nebo jak to píšou. Dnes jsem musela na plodovku a výsledky snad v pondělí. Mám strach že to plodovka potvrdí??? [/citac

Chapu tvuj strach protoze ja byla defacto smirena s tim ze to plodovka potvrdi. Vyslo mi z prenascanu ze je riziko na trisomii 21 99 %!! Gynekolog mi nedaval zadnou nadeji, pry tyhle testy jsou dost presne a i v gennetu mi rekli ze ackoliv ultrazvuk vypada uplne normalne, pravdepodobne tam ten down bude kdyz to prenascan tvrdi. No a jaky byl muj sok, kdyz mi rekli, ze se down z plodovky nepotvrdil!! Volala jsem tam dvakrat abych se ujistila ze jsem to dobre pochopila. Muj gynekolog byl v soku. Cely tehotenstvi az do porodu jsem mela strach ze se zase spletli na plodovce, ze treba zamenili vzorky.. Ale narodilo se mi uplne zdrave mimi. Hele ja bych rozhodne flintu do zita nehazela, me pak rekli v porodnici ze to je proste jen screeningovy test ten prenascan, a ze nema prukaznou hodnotu, jen orientacni, a ze plodovka je presna a jista. Proste se muzou splest a co jsem tak cetla na zahranicnich webech tak je to docela caste, ze se u tehle dna testu spletou. Ale je to fakt na palici. Drzim palce at to plodovka nepotvrdi, dej vedet!! Ale pokud prvni screening dopadl dobre verila bych ze to dopadne ok. Triple testy jsou casto falesne. Navic triply se delaji v pozdejsim tydnu a ten prenascan se ma delat nejak driv, tak ty vysledky muzou byt skreslene i tim.

• Nahlásit
  • Citovat
1121
22.9.17 10:21

Kéž by se spletli, je to vymodlené miminko a nedokážu si představit že to bude špatně. Oni z toho prenascanu nenapsali procenta jen ze byla prokázána suspektne zvýšená pravděpodobnost trizomie 21, pak jen že tam bylo zvýšené množství chromozomu 21. Nejsem z toho chytrá a doktor se vůbec netvaril tě by to mělo být dobré. A tripl ti vyšel taky blbě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama