Odběr plodové vody, nebo to odmítnout?

48
24.11.20 11:27

odběr plodové vody, nebo to odmítnout

Ahoj holky, mám za sebou 1. screening. Na utz vše v pořádku, miminko má vše co má mít a prospívá. Z krve mi vyslo zvýšené volně beta HCG a riziko na downa 1:180. Jinak šíjové projasnění 2,1. Dr říkal že by mi doporučil odběr plodové vody. A já od té doby přemýšlím jestli jít na odběr nebo ne. Abych se přiznala, tak mám z tohoto odběru strach a nejradši bych ho odmítla, když na utz bylo vše v pořádku. Jaký máte na to názor…šli by jste nebo odmítli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8695
24.11.20 11:34

Ja bych šla. Chtěla bych mít jistotu, že je dítě v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2268
24.11.20 11:35

Já bych šla :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6150
24.11.20 11:39

Šla bych bez rozmýšlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36363
24.11.20 11:41
@gambrinkax píše:
Ahoj holky, mám za sebou 1. screening. Na utz vše v pořádku, miminko má vše co má mít a prospívá. Z krve mi vyslo zvýšené volně beta HCG a riziko na downa 1:180. Jinak šíjové projasnění 2,1. Dr říkal že by mi doporučil odběr plodové vody. A já od té doby přemýšlím jestli jít na odběr nebo ne. Abych se přiznala, tak mám z tohoto odběru strach a nejradši bych ho odmítla, když na utz bylo vše v pořádku. Jaký máte na to názor…šli by jste nebo odmítli?

půjdeš na potrat, když se potvrdí nějaká mutace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
24.11.20 11:42

Riziko Downa 1:180, riziko potratu po amniocentéze 1:100. Já v podobné situaci byla a nešla jsem. Pro mě je riziko, že zabiju dítě větší, než že porodím dítě s downovým syndromem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3758
24.11.20 11:43

Šla bych na Panorama test, je neinvazivní. A taky zalezi, jestli by treba Down pro tebe byl duvod pro potrat. A co nosní kůstka, ta je přítomna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11558
24.11.20 11:44

@gambrinkax ja mela to samé, hodnotu, na utz vse ok. Na odběr jsem šla. Chtela jsem mít jistotu. Take jsem nebyla nejmladší a předchozí těhotenství jsem mela testy ukázkové. U nás teda bylo ještě další vylučování vady kvůli staršímu synovi. Sla bych i tak.
Ale rozhodovali jsme se, ne ze ne. Riziko tu je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25438
24.11.20 11:50

Měla jsem.1:125, na plodovou vodu jsem nešla, ale zaplatila si test z krve, který vyšel negativní. Dítě se narodilo zdravé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214
24.11.20 11:51

Riziko potratu po provedené amniocentéze se udává 1:200 - 1:100. Takže ne, mě by to za to nestálo a pokud by riziko ze screeningu nevyšlo horší než 1:100 o odběru plodovky bych ani neuvažovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Já měla riziko DS 1:189, ale fakt je, že mne to zvedl věk (37). Bez započítání věku bylo o dost nižší, něco jako 1:1200 (nechci kecat, už si to opravdu nepamatuju).
Nikdo o amniocenteze nemluvil, nikdo mi ji nenavrhl. Já bych asi ani nesla, mám to jako nějaká uživatelka přede mnou, riziko potratů převyšuje riziko vady.
Jinak dítě se narodilo zdravé.

• Citovat
  • Nahlásit
326

Šla bych na krevní testy, stojí to, myslím, něco kolem 12 000, je to neinvazivní a spolehlivé. Odběr plodové vody je rizikový. Znám případ, kdy miminko bylo zdravé a po odběru plodové vody došlo k zavlečení infekce a tím pádem i k předčasnému porodu ve 25. tt. Následkem toho je slepé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 11:54

Měla jsem riziko 1:299 a šla jsem. Vše proběhlo v pořádku a bez problémů.. Přemýšlela jsem i nad tím neinvazivním testem, ale nakonec jsem se rozhodla pro ten odběr. Rozhodování to bylo těžké, ale vím, že o těžce nemocné dítě bych se asi nedokázala postarat..

• Citovat
  • Nahlásit
18310
24.11.20 11:55

Já měla výsledek prvního screeningu 1:900. Ultrazvuk vcelku v pořádku. Na plodovku jsem šla, down se potvrdil. Pokud víš, že by jsi nebyla schopná postižené dítě vychovávat, tak amniocentézu podstup. Není to nic strašnýho, za pár vteřin je hotovo a ta jistota za to stojí. Nešla bych ani na placený test z krve, protože to je jen další screening a pokud vyjde pozitivní, tak na plodovku stejně musíš a jen se všechno odkládá.
@carsa takhle to přepočítávat nemůžeš. Navíc riziko potratu se v dnešní době počítá v promile, proč pořád operujete s čísly dvacet let starými, to nechápu. Pokud jsi byla smířená s postižením dítěte, tak budiž, ale pokud ho někdo nechce, není nad čím váhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 11:58

Byla jsem kvůli věku a bez problémů.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie