Odběr plodové vody u jednovaječných dvojčat

1
17.10.19 20:33

Odběr plodové vody u jednovaječných dvojčat

Zdravím milé maminky, jsem potřetí těhotná. Z prvního těhotenství máme krásného zdravého chlapečka. Druhé těhotenství nevyšlo z důvodu vrozené vývojové vady a teď čekám jednovaječné holčičky :srdce: Jsem v 16. týdnu a zatím to vypadá, že je vše v pořádku. Po konzultaci na genetice mi byl doporučen odběr plodové vody. Mám z toho trochu obavy. Už jednou jsem to podstoupila ale s jedním dítětem. Teď jsou ve mně dvě a co si tak zjišťuji, tak to ani není moc stoprocentní. Zjistí se pouze u jedné jak na tom je. Jsou tu nějaké maminky, které to podstoupily a jaké jsou vaše zkušenosti. Budu ráda za každý příspěvek. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1318
17.10.19 21:07

Čekám dvouvaječná dvojčata a moje logika při rozhodování byla následující - vyjde plodovka špatně u obou dvojčat? - téměř jistě ne, vyjde špatně u jednoho - půjdu na redukci s tím, že to druhé dvojče dost možná odnese taky - ne. Takže jsem se i vzhledem ke zvýšenému riziku odběru u dvojčat rozhodla na plodovku nejít.
Zkus si promyslet, jak by ses zachovala při různých výsledcích. Hodně štěstí a šťastnou ruku při rozhodování :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.10.19 21:09

A to ti rekli na genetice, ze se zjisti, jak na tom je, jen u jedne? Jednovajecne maji stejnou DNA, takze by mel jeden odber platit pro obe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama