Odběr plodovky při nachlazení

389
14.2.11 20:08

Odběr plodovky při nachlazení

Ahoj, potřebuju poradit. Zítra budu ještě samozřejmě volat doktorovi, ale chtěla bych znát Váš názor.
Dva dny mě bolelo v krku, dnes se mi konečně spustila rýma. Už tolik nekašlu, ale mám rýmu a občas kýchnu.
Ve čtvrtek brzo ráno mám jít na odběr plodové vody. Šli byste? Říkám si, že to už snad nebudu tak nastydlá a nebudu kýchat, ale přeci jenom to jsou už jenom dva dny. Chci už to mít za sebou a vědět výsledky,ale bojím se abych si zbytečně neublížila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
14.2.11 20:19

Když pominu, že bych na plodovku nešla, tak kdybych hypoteticky šla, tak rozhodně ne nachlazená či jakýmkoliv jiným problémem. Zvyšuje se tím riziko spontánního potratu po odběru, případně infekce, která může dítěti fatálně ublížit.Ono je to jako s očkováním, před očkováním by mělo být dítě minimálně týden zdravé a bezinfekční (tudíž by nemělo být v inkubační době po styku s někým nemocným), ale spousta doktorů naočkuje i dítě nachlazené, když nemá teploty. Spoustě dětí se nic nestane, ale to neznamená, že žádnému :-? A stejně to bude u plodovky, pořád tam to riziko 0,5%-1% je a nač to zbytečně pokoušet.
Co třeba si vyžádat specializovaný genetický utz? Už jsem o několika konkrétních maminkách slyšela, že šli místo amnia na velice podrobný utz, cca v tom 17.-18.tt a tam se vady vyloučili. A je to neinvazivní zákrok, jen to není z nějakého důvodu tak rozšířené jako amnio :roll: Třeba v ǓPMD dělají za účelem odhalení vad 3D :palec:
http://www.upmd.cz/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10186
14.2.11 20:31

mně se genetička,před odběrem, ptala zda se cítím zdravá,že kdybych byla nemocná,tak by mě přeobjednala na jindy,takže si myslím,že ti dr zítra řekne to samé
a i kdyby se neptala,tak bych s nachlazením nešla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4219
14.2.11 20:42

Jejda jenom to čtu a mám husinu…Lendííí já vím, že je hloupé strašit, ale vždycky si říkám-sakra doufám, že to těm maminkám doktoři řeknou…
Víš, já zjišťuju, že v tomhle státě to dost často chodí tak, že co si nezjištíš a nezajistíš sama-ti nikdo neřekne…
Je tu na Emimču jedna maminka, která čekala dvojčátka a šla na odběr plodovky nastydlá-doktorka jí tenkrát myslím dokonce řekla, že to nevadí(bodejť jo, když nešlo o ní) ale ta holčina od odběru začala mít potíže a nakonec asi po dvou týdnech potratila :cry: :cry: :cry: :zed: Zjistilo se, že měla zánět plodových obalů a prý to bylo vinou toho nachlazení.....ten její příběh je pro mě takový memento!

Gladys to napsala přesně a trefně.....já totiž čuchám, že i když doktorovi zavoláš-tak to může být zrovna ten doktor-kterej ti řekne, že to nevadí-mě ale šestej smysl říká něco jinýho.....Ano-nemusí se nic stát, ale může.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
14.2.11 20:59

ditta: Já vím myslím si to samé, jen jsem asi ještě potřebovala nakopnout :-( a ten tvůj příklad je dost velkej kopanec.

Já už to tak strašně chci mít za sebou a vědět výsledky, že to nastydnutí mě tak nakrklo a vždycky když mi to poleví a není to zas tak hrozný, tak si říkám, že to bude třeba taková rychlá viróza. Navíc příští týden mám tři doktory a přeobjednání bude dost složitý, taky manžel si bude muset pak vzít víc volna a tak. Ale za nějaký trable to vážně nestojí, dík moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
14.2.11 21:09

Tak to já bych na plodovku nešla,má to i svá rizika ale nechci strašit to ne.Ale zeptej se lékaře snad to mít vliv nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102677
14.2.11 21:10

ahojky, já Ti nechci vnucovat nějaké rozhodnutí, to vůbec, já byla taky na plodovce, měla jsem rýmu - jen rýmu, žádná bolest v krku, nic, ptala jsem se přímo na genetice, zda to nevadí a dr. řekl, že pokud se vyloženě nedusím - kašel,průdušky, prostě, pokud se jedná jen o rýmu, nevadí to. odběr jsem podstoupila, vše je v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
14.2.11 21:27

Radši bych si týden počkala, až se budeš cítit líp… Jistota je jistota .. Přecijen tělo je oslabené a citlivější k infekci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10766
14.2.11 21:52

nešla bych, to že to někomu vyjde, neznamená že to vyjde i tobě. To počká až budeš zdravá…

a možná se nakonec rozhodneš a nepůjdeš tam vůbec a budeš se spokojeně těšit na miminko :)

pa
har.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3152
14.2.11 22:26

Ahoj, radči bych nešla a počkala ten týden.
Já když jsem byla, tak se ptali jestli je vše o.k.
Ale určitě to řekni dr. a zeptej se na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
15.2.11 09:59

tak copak ti poradil Dr? :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
16.2.11 11:16

Ahoj, vůbec jsem tam nevolala. Teda volala, ale jen na ultrazvuk abych se přeobjednala. Jdu příští týden ve čtvrtek. Akorát začal malej posmrkávat, tak mám z toho paniku, aby nic nedostal a já pak zpátky :roll:

Díky moc za Vaše názory :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
23.2.11 17:42

tak mám za sebou odběry a už zbývá jen čekat na výsledky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3152
23.2.11 17:47

Tak at vše dobře dopadne :-D . Ale to čekání je hrozný, ta doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
6.1.18 21:55

Dobrý večer, před cca 9 měsíci jsem podstoupila odběr plodové vody. Přestože jsem byla přesvědčena, že do toho nepůjdu, genetička mne dokonale zpracovala a po 10 minutách jsem ležela na lehátku…již několikátý den mě bolelo v krku, měla rýmu a doma nemocného tříletého syna.

Odběr proběhl rychle a bez komplikací. Komplikace nastaly až ve chvíli, kdy jsem měla do večera odpočívat a tak z nudy začala sjíždět tyto diskuze a jim podobné… Krom jednoho jediného příspěvku byly všechny ostatní se stejným závěrem odběr plodové vody při nachlazení = potrat. Musím říct, že jsem v životě nezažila takový stres a bezmoc. Vše trvalo měsíc než jsem opět uvěřila, že je vše opravdu pořádku a našemu Kubajzovi se daří v bříšku dobře. Nikdy mi nebylo tak strašně a divím se, že jsem právě tím obrovským tlakem, výčitkami, bezmocí nepotratila.

Ráda bych tedy, i když se jedná o starou diskuzi, vložila tento příspěvek a přidala šťastný konec. Podstoupila jsem odběr plodové vody, být při odběru zdravá je určitě lepší, ale když už se stane, může být vše v pořádku tak jako u mne. Mám zdravého chlapečka narozeného přesně v termínu a jsem za to neskutečně vděčná.

PS: Se všemi maminkami, které po odběru plodové vody přišly o svá miminka hluboce soucítím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama