Odber pupecnikove krve/tkane - zkusenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
183
8.5.22 10:40

Odber pupecnikove krve/tkane - zkusenosti

Ahoj vsem, zajimalo by me, jestli tu ma nekdo zkusenost s odberem pupecnikove krve/tkane, nebo kombinaci. Konkretne me zajimaji zkusenosti s Narodnim centrem pupecnikove krve, ale i za zkusenosti s dalsimi poskytovateli budu rada:). Diky, A.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74249
8.5.22 11:26

Hrnce Zepter a vysavač Rainbow už máš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
8.5.22 11:41

@Lama Lama No, to jeste nemam. A co ty, mozek mas? Pokud ano, pouzila bych ho na odpoved na otazku, nebo mlceni, diky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.22 12:11

Přímou zkušenost nemám, jenom jsme si o tom četli před porodem. Došlo nám nakonec, že když ji odeberou - je jí docela hodně, tak to tomu miminku dost chybí, na celkovém objemu jeho krve to udělá hodně (snad 20%? jestli si pamatuju správně). Příroda asi věděla, proč hned po porodu se všemi riziky mimi dostane takovou nálož kmeňových bunek, které pak může použít na opravu čehokoli. Proti tomuhle nějaké možná, někdy, ve výjimečných případech může pomoct, se mi nezdálo vůbec adekvátní. Ale tedy tohle platí při dotepání pupečníku, u císaře mi dělali tzv. milking, ať to mimi dostane krve z pupečníka co nejvíc, i když se na dotepání nepočká. Když to někde hned říznou, přijde o tu krev tak jako tak. Tohle je můj pohled…

• Citovat
  • Nahlásit
183
8.5.22 12:17
@Anonymní píše:
Přímou zkušenost nemám, jenom jsme si o tom četli před porodem. Došlo nám nakonec, že když ji odeberou - je jí docela hodně, tak to tomu miminku dost chybí, na celkovém objemu jeho krve to udělá hodně (snad 20%? jestli si pamatuju správně). Příroda asi věděla, proč hned po porodu se všemi riziky mimi dostane takovou nálož kmeňových bunek, které pak může použít na opravu čehokoli. Proti tomuhle nějaké možná, někdy, ve výjimečných případech může pomoct, se mi nezdálo vůbec adekvátní. Ale tedy tohle platí při dotepání pupečníku, u císaře mi dělali tzv. milking, ať to mimi dostane krve z pupečníka co nejvíc, i když se na dotepání nepočká. Když to někde hned říznou, přijde o tu krev tak jako tak. Tohle je můj pohled…

Diky za sdileni. Ja sama take nejsem presvedcena, ze bych do toho chtela jit, zejmena pak pro to, ze jde o metodu lecby ktera tu je uz pomerne dlouho, ale o praktickym vyuziti skoro ani zminka, az na jeden pripad z lonska a jeden rozleceny pripad z letoska. Uprimne, kdyby to byl takovy gamechanger v lecbe nejruznejsich nemoci a urazu, cekala bych k tomu daleko vic informaci a success stories, takhle se daji dohledat jen clanky z pracovist, ktere to
poskytuji, z nemocnic, ktere na tom s temito pracovisti spolupracuji a pak neco malo clanku (vesmes x let starych), kde to nezavisle osloveni doktori prilis neoslavuji, nekde az obracene. A ze jde o metodu, ktera je uz skoro na ustupu. Takze za me - nyni bych do toho nesla, ale i tak jsem byla zvedava na nazory a nejlepe treba i zkusenosti ostatnich. Dekuju za ten tvuj:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74249
8.5.22 12:31
@aannnnaa píše:
@Lama Lama No, to jeste nemam. A co ty, mozek mas? Pokud ano, pouzila bych ho na odpoved na otazku, nebo mlceni, diky.

Sorry, měla jsem to rozvést. Jen jsem ve zkratce nasala to, co nám odpověděl profesor z oboru, který do toho vidí, když jsme se ho na medicíně na toto ptali. Je to obchod, manipulace. Navíc zneužívá strach o zdraví, život dítěte. Hnus.
V pupčeníkové krvi je takvé množství kmenových buněk, které je vhodné pro bezpečnou transplantaci pro dítě s hmotností odpovídající kojeneckému/batolecímu věku. V tomto věku je drtivá většina onemocnění dřeně podmíněna geneticky a tím pádem nelze pro léčbu využít ( poruchy krvetvorby, imunity, leukemie a jiná nádorová onemocnění). Dále je možné využití v různých experimentálních metodách, kde se pvodní dřen nezlikviduje, jen se dodá to, co máš a na množství tím pdem až tak nezáleží. U těchto metod nikdy nebyl ve studiích prokázán. Jde jen o pár jednotek „zázračných uzdravení“, kde není prokázána přířinná souvislost mezi podáním kmenových buněk a efektem.
Tento názor mi potvrdilo mnoho mých kolegů hematologů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
8.5.22 14:08

@Lama Lama Diky za rozepsani. To je presne ono, co jsem hledala, idealne nazor nekoho, kdo tomu opravdu rozumi, dekuju.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat