Reklama

Odběry nalačno, nezvládnu to

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PHV
Kecalka 310 příspěvků 09.10.18 12:32
Odběry na lačno. Nezvládnu to

Zdravím maminky, chtěla jsem se zeptat. Jsem 12. týden a je mi neustále zle a zvracím. Jenže zítra mám jet na sedmou ranní na odběry NA LAČNO. Už týden z toho mám nepředstavitelné nervy, vůbec nevím jak tu cestu tramvají zvládnu, ještě s dvouletou dcerou. Na lačno nejsem schopná ani vylézt z postele, natož někam dojet. Neexistuje něco, co bych mohla ráno sníst, aby to neovlivnilo výsledky odběrů? To bych zase nerada. Budu ráda za každou radu. :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Mrakotinka2018
Kecalka 178 příspěvků 09.10.18 12:38
@PHV píše:
Zdravím maminky, chtěla jsem se zeptat. Jsem 12. týden a je mi neustále zle a zvracím. Jenže zítra mám jet na sedmou ranní na odběry NA LAČNO. Už týden z toho mám nepředstavitelné nervy, vůbec nevím jak tu cestu tramvají zvládnu, ještě s dvouletou dcerou. Na lačno nejsem schopná ani vylézt z postele, natož někam dojet. Neexistuje něco, co bych mohla ráno sníst, aby to neovlivnilo výsledky odběrů? To bych zase nerada. Budu ráda za každou radu. :hug:

oni strasi na lacno, ale myslim naposled doktorka rikala ze caj nebo banan si snad dat muzu, zalezi co vsechno budou zjistovat. Kdyz nebudou zjistovat cukr v krvi, tak pak asi muzes banan i kolacky nebo ovesnou kasi, ale ten caj a dzus a jablicko nebo pomeranc, to je prece sama voda vlastne, toho bych se nebala, to prece nemuze nic zkreslit

eM91
Nováček 5 příspěvků 09.10.18 12:40

Pred odberem nic. Akorat tak cernej caj, hořky :( ale vezmi si neco s sebou. Hned po odberu se najez v cekarne.

Tableta
Závislačka 4016 příspěvků 09.10.18 12:41

Dělej jak myslíš, ale nezapomeň jim to říct, ať to můžou napsat do poznámky pro laboratoř.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 09.10.18 12:43

@PHV A na jaké odběry jdeš?

anavi13
Závislačka 2556 příspěvků 09.10.18 12:43

@PHV zavolej lékaři a domluv se s ním, záleží co je to za odběry. Ale na lačno se většinou berou jaterní testy a glykemie- tam je potřeba fakt nic nejíst. Pít obyčejnou neslazenou vodu/ čaj můžeš. Třeba se s lékařem domluvíš co můžeš sníst a jak dlouho před odběrem, aby pak mohl dobře vyhodnotit výsledky. Každopádně by asi bylo dobré si vzít sebou doprovod.

PHV
Kecalka 310 příspěvků 09.10.18 12:44

Plánuju udělat si s sebou sváču no :D Samozřejmě nechci hodnoty nějak zkreslit a proto se ptám, jestli nezná někdo nějaké fígle jak udělat, aby to žaludek zvládl. Vlk se nažere a koza zůstane celá :D

PHV
Kecalka 310 příspěvků 09.10.18 12:45

@Tableta @anavi13 Odběry na gyndu, takové ty první do průkazky, netuším co se tam všechno odebírá, ale sestra mi zdůrazňovala že je opravdu důležité na lačno.

BaMaK
Závislačka 2804 příspěvků 49 inzerátů 09.10.18 12:47

@PHV Zavolej sestřičce a domluv se s ní. Pokud nebudou dělat glykemii, pak si můžeš dát něco lehkého…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 09.10.18 12:49

@PHV Tak tam se myslím dělá i glykémie, proto chtějí nalačno. Na druhou stranu, na ten zbytek, tj. pohlavní nemoci je to úplně fuk, takže pokud to nalačno nepůjde, tak holt nebudeš mít zkontrolovaný cukr, ale zbytek udělat normálně mohou.

PHV
Kecalka 310 příspěvků 09.10.18 12:51

Holky děkuju, snad bude stačit voda a nějak to přežiju. Ještě že tam mám být už v sedm ráno a nemusím být na lačno hodiny.

TRG
Kecalka 470 příspěvků 09.10.18 12:52

Hele, holky, nešlo by vypít předtím psyllium? Třeba to Dr. Popov - bez příchuti. Žaludek to zaplní a je to jen vláknina (nějaký loupaný jitrocel či co) rozmíchaná ve vodě. Podle mě se ve 12 TT nabírá i cukr a tam by džus nebo banán znenaly dost problém. Každopádně bych si zavolala a zeptala se, jak to řeší / co doporučují na tom odběrovém místě.

PHV
Kecalka 310 příspěvků 09.10.18 12:53

@TRG No ona sestra je dost od rány a už minule mě dost odbyla, jen že je důležité být na lačno. Takže jsem se ani neměla šanci zeptat, jestli není nějaká alternativa.

TRG
Kecalka 470 příspěvků 09.10.18 13:03

@PHV Jo, tak to bych se na ni vyprdla a zkusila dotaz na gynekologa nebo přímo na laborku, nebo klidně dál na internetu, za to nic nedáš. :) Při nejhorším ti to naberou jinak. Mně na začátku nabírali, co si tak pamatuju, krevní skupinu + Rh, pohlavní choroby, štítnou žlázu (kvůli dřívějším problémům), cukr na lačno. U té štítné nevím, ale skupina nebo choroby jdou nabrat i po sachru. :lol: Když to prostě nepůjde, gynekolog si poradí. Některé věci se dají odložit nebo vyšetřit holt jinak.

Walburga
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 09.10.18 13:05

Ahoj, šla jsem až jsem nezvracela :-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >