Odběry v 10 tt - co to je a proč?

10.2.20 16:46

Odběry v 10 tt - co to je a proč?

Ahoj, dneska mi doktorka řekla, že mám přijít za dva týdny na odběry, dokonce přesně počítala, jaký den to má být. Bohužel jsem byla tak mimo a ona tak nad věcí, že jsem se zapomněla zeptat, proč to budou odebírat? To je kvůli prvotrimestrálnímu screeningu? Neříkala, tě budu něco platit. ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

225
10.2.20 16:49

Jde o klasické laboratorní vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
827
10.2.20 17:00

Tenhle odběr mi dělali k prvotrimestrálnímu screeningu. Pak na ultrazvuku to i s měřením dali vše dohromady a vyhodnotili. Za screening jsem platil 1500, ale poptej se na pojišťovně- některé ho proplácí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 17:04

@Jessica4 a hlásila si nějak dopředu, že chceš ten screening??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3865
10.2.20 17:04

Pravděpodobně to bude na ten první screening, některá pracoviště nejdřív vezmou krev a pak si tě za dva tři týdny pozvou na ultrazvuk, to už jsou výsledky krve hotové a rovnou ti dají do ruky výsledek kompletního screeningu. Platila jsem 1 400, až když to bylo hotové komplet, pojišťovna mi to zpětně proplácela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
827
10.2.20 17:16
@Lizzie001 píše:
@Jessica4 a hlásila si nějak dopředu, že chceš ten screening??

Nene nehlásila. Oni to doktoři dělají vlastně automaticky. Odhalí se tam velké procento vrozených syndromů. Spíš bys musela hlásit že ho nechceš. Ale pokud jak jsi psala, pečlivě počítali kolik přesně týdnů budeš, tak je to určitě k tomu screeningu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5020
10.2.20 17:21

@Lizzie001 a už ti dělali odběry nějaké? ještě krom těch na screening se dělají odběry na různé věci jako nemocí Rh faktor atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
10.2.20 17:51
@lovean píše:
@Lizzie001 a už ti dělali odběry nějaké? ještě krom těch na screening se dělají odběry na různé věci jako nemocí Rh faktor atd.

Já bych taky řekla že to budou tyhle odběry a ten screening až potom

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 17:54

Ještě mi nic neodebírali, dneska jen ultrazvuk, že jsem fakt v tom..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5020
10.2.20 18:11

@Lizzie001 tak to budou tyto mě to brali náraz odběry na to co jsem psala plus screening tam těch zkumavek bylo víc a pak jsem šla kolem 13 tt na ten screening do speciálního pracoviště nevím kde to dělají u tebe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 20:36

@lovelan Díky, snad to bude taky tak a dělají ten screening automaticky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5020
11.2.20 08:45

@Lizzie001 měli by ti max na gynde říct ať si zavoláš na pracoviště kde to dělají nebo někdy to dělá i ten gynekolog

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 09:40

Díky, mrzí mě, že jsem se doktorky víc nezeptal, ale byla jsem v šoku z toho srdíčka a tak… Snad mi řekne víc při tom odběru, ale to dělá jen sestra, ne? :thinking:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5020
11.2.20 09:47

@Lizzie001 ano odběry dělává sestra ale mě je dělala při standardní kontrole takže jsem byla i na prohlídce u doktorky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 10:10

@lovean Děkuji, tak mě řekli čistě jenom odběry.. To znamená, že mě snad rovnou objednají na další vyšetření.. Jsem z toho hrozně zmatená a doktorka měla strašně málo času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama