Odborník na autismus Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Horajda83
Povídálka 11 příspěvků 03.01.19 01:32
Odborník na autismus Praha

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda víte o někom z Prahy, kdo se věnuje autistum.. Nautis má šílené čekací doby.. Také bych se ráda zeptala, zda máte zkušenosti s Centrem terapie autismu.. Doporučila mi je neuroložka, ale našla jsem na ně spoustu negativních recenzí a první návštěva mě moc nepřesvědčila.. Malá má šílené záchvaty vzteku, kdy mi zmodrá, odpadne a to několikrát denně a stačí jí k tomu cokoli, není šance odvést pozornost, nebo jakkoliv uklidnit.. Potřebuji pomoc, nebo se zblaznime obě :zed: :zed: :zed:
Děkuju za cokoliv :)

Reakce:
pedigka
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 03.01.19 04:57

Ano, u Nautisu je hrozná cekacka. Taky čekáme, snad se letos dočkáme :mrgreen: , ale nespoléham na to. Kolik je dceři?
Chápu dobře, že nehledas nikoho na diagnostiku, ale odborníka který by ukázal, jak s dítětem pracovat? To bych potrebovala taky.
V CTA jsme byli jednou, paní Straussova se mi líbila, ale metodu OTA se mi nepovedlo zavést. Začali jsme s ABA.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 03.01.19 05:07

Slyšela jsem chválu na paní psycholozku Vabruskovou (snad to píšu správně) z Mělníka. Sama má autistické dítě. V Praze se autismu věnuje Katrin Telín, ale to asi víš. Držím ti palce. Nejsi v tom sama :hug: .

Malike
Extra třída :D 13132 příspěvků 03.01.19 06:59
@Horajda83 píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda víte o někom z Prahy, kdo se věnuje autistum.. Nautis má šílené čekací doby.. Také bych se ráda zeptala, zda máte zkušenosti s Centrem terapie autismu.. Doporučila mi je neuroložka, ale našla jsem na ně spoustu negativních recenzí a první návštěva mě moc nepřesvědčila.. Malá má šílené záchvaty vzteku, kdy mi zmodrá, odpadne a to několikrát denně a stačí jí k tomu cokoli, není šance odvést pozornost, nebo jakkoliv uklidnit.. Potřebuji pomoc, nebo se zblaznime obě :zed: :zed: :zed:
Děkuju za cokoliv :)

S psychologem neporadím ,jsem z jihu…ale O T.A terapii z CTA ( akorát tady opět na jihu) navštěvuje mě už druhým rokem a výborný posun,jen to chce trpělivost.
A ani ty záchvaty vzteku nepřejdou ze dne na den.Syn teda nemodral,ale kopal,kousal a ubližoval…
Díky terapii je to pryč a je to pohodář…vztekne se,to ano,když není po jejím,ale není to časté.
Co se týče recenzí…vždy jsou dobrre,vždy jsou špatné…mnohdy matky nemají trpělivost a brzo to vzdají.
Viděla jsem to i u známé…
Ale ještě dodám,není autista jako autista…na někoho funguje to a někoho něco jiného.
My tady na jihu s ní máme dobré zkušenosti,ale i díky teda naším lektorům …které mají sami autistu doma…

Abych teda napsala co se změnilo?
Je klidnější, udržuje pozornost lépe,naučili ho zajímat se o hračky …prostě je to pohodář..

Horajda83
Povídálka 11 příspěvků 03.01.19 10:37

@pedigka
Mě se taky moc nedaří.. Malá mě zastavuje, když už se mi povede mluvit déle než 15 vteřin, přijde mi, že jí to vadí.. Nebo fakt melu kraviny, jen abych mluvila, je to děs, vůbec mi to nejde.. Ale nevzdávám to zatím.. Jen jsem chtěla i jiné zkušenosti.. Tak držím pěsti, ať taky někoho najdete ;)

Horajda83
Povídálka 11 příspěvků 03.01.19 10:41

@pedigka
Na tohle jméno jsem ještě nenarazila, děkuju :)

Horajda83
Povídálka 11 příspěvků 03.01.19 10:49

@Malike
Recenze si přečtu a většinou si udělám vlastní názor.. Ale zatím jsem nenarazila na dobrou kromě těch, co mají u sebe na webu.. Navíc mě zarazilo, že se od nich distancuje i nadační fond autismu kvůli jejich praktikám, narazila jsem na to, když jsem hledala informace.. Přece jen nejde o nákup něčeho, proto hledám informace a zkušenosti ostatních.. Děkuju za tvou zkušenost :)

pedigka
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 03.01.19 10:51

@Horajda83
Kolik je dceři?

Horajda83
Povídálka 11 příspěvků 03.01.19 10:56

@pedigka
Budou jí tři.. Chci začít co nejdřív, než se mi úplně uzavře.. Už nás začíná fackovat a včera jsem dostala pecku, až mi natrhla uzdicku v puse.. Myslela jsem, že se pos.ru. Jak jste na tom vy?

Malike
Extra třída :D 13132 příspěvků 03.01.19 11:08
@Horajda83 píše:
@Malike
Recenze si přečtu a většinou si udělám vlastní názor.. Ale zatím jsem nenarazila na dobrou kromě těch, co mají u sebe na webu.. Navíc mě zarazilo, že se od nich distancuje i nadační fond autismu kvůli jejich praktikám, narazila jsem na to, když jsem hledala informace.. Přece jen nejde o nákup něčeho, proto hledám informace a zkušenosti ostatních.. Děkuju za tvou zkušenost :)

přímo s CTA zkušenost opravdu nemám,ale tady na jihu je http://www.autiste-jihu.cz/
a tam se zaměřili právě na O.T.A terapii z jiných terapii dle zkušeností.
2 roky to bylo i zdarma,založila to skupina maminek s dětma s PAS aby si pomáhali mezi sebou.Následně se skupina začala rozšiřovat a ted je to lepší jak Apla..a dle nich i ty mají zkušenosti a dobre a tak se to začalo praktikovat i tam…a pač máme kolikrát šanci spolu mluvit zatímco děti jsou na hodinách,tak to pomáhalo i jim :nevim:
Jeden chlapeček dokonce přestal si ubližovat.
Nemužu dát ruku do ohně za CTA,ale Romana Straussova když byla tuhle na navštěvě mi prorokovala,že syn zacně brzo mluvit…a terapie se upravila na posílení řeči,a fakt že jo.
takže ja jsem naopak nadšená.
promin,jsem se rozepsala… :mrgreen:

Malike
Extra třída :D 13132 příspěvků 03.01.19 11:09
@Malike píše:
přímo s CTA zkušenost opravdu nemám,ale tady na jihu je http://www.autiste-jihu.cz/
a tam se zaměřili právě na O.T.A terapii z jiných terapii dle zkušeností.
2 roky to bylo i zdarma,založila to skupina maminek s dětma s PAS aby si pomáhali mezi sebou.Následně se skupina začala rozšiřovat a ted je to lepší jak Apla..a dle nich i ty mají zkušenosti a dobre a tak se to začalo praktikovat i tam…a pač máme kolikrát šanci spolu mluvit zatímco děti jsou na hodinách,tak to pomáhalo i jim :nevim:
Jeden chlapeček dokonce přestal si ubližovat.
Nemužu dát ruku do ohně za CTA,ale Romana Straussova když byla tuhle na navštěvě mi prorokovala,že syn zacně brzo mluvit…a terapie se upravila na posílení řeči,a fakt že jo.
takže ja jsem naopak nadšená.
promin,jsem se rozepsala… :mrgreen:

ps začali jsem ve dvou a pul letech…takže jsme tam už 3 roky..ted je mu 5,5

pedigka
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 03.01.19 15:50
@Horajda83 píše:
@pedigka
Budou jí tři.. Chci začít co nejdřív, než se mi úplně uzavře.. Už nás začíná fackovat a včera jsem dostala pecku, až mi natrhla uzdicku v puse.. Myslela jsem, že se pos.ru. Jak jste na tom vy?

Synovi jsou 3 roky a zatím mě nemlátí. Za to s ním řeším jiný potíže. Např. nechce chodit spát.

Malike
Extra třída :D 13132 příspěvků 03.01.19 16:55
@pedigka píše:
Synovi jsou 3 roky a zatím mě nemlátí. Za to s ním řeším jiný potíže. Např. nechce chodit spát.

kup melatonin,má u autíku výsledky.

Horajda83
Povídálka 11 příspěvků 03.01.19 17:25

@Malike
Já hodně uvažuji o bachovych esencich, i pro sebe :) o melatoninu jsem ještě neslyšela..
Pedigka: spaní taky řeším, odpoledne je to peklo, ale když nespí, odpadne brzo a pak straší v noci

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >