Odborník,který by vyšetřil na dys.... Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zoretka
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 13.05.19 16:25
Odborník,který by vyšetřil na dys.... Praha

Prosím, neporadil by někdo odborníka, který by druháka vyšetřil ohledně možných dys poruch? Máme samozřejmě spádovou PPP, ale tam bych právě šla jen pokud by se mi nepodařilo najít nic jiného. Zatím co jsem zkusila, mi odepsali-obraťte se na spádovou PPP…Chtěla bych někoho dobrého, pečlivého. nemusí to být hrazené pojišťovnou. Nemá někdo tip? V Praze.

Reakce:
vokishka
Extra třída :D 14348 příspěvků 13.05.19 16:39

Oni ve druhé třídě dys ještě moc nechtějí vyšetřovat, až tak od třetí třídy.

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 13.05.19 16:44

Obrať se na spádouvou PPP.

Proč máš pocit, že potřebuješ cokoliv jiného, než zařízení, které se primárně specializuje na diagnostiku poruch učení?

Maximálně se ti k tomu hodí neurologie, pokud je k tomu i porucha pozornosti. Pokud se bavíme jen o poruchách učení, tak ty samostatný neurologický obraz nemají. Prostě potřebuješ zajít do spádové poradny a nevymýšlet si že někde někdo musí jít zaplatit a poskytnou lepší službu, když to půjde jinudy, než standardními procesy.

Příspěvek upraven 13.05.19 v 16:46

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 13.05.19 16:44

@vokishka ne - to není pravda - druhá třída je čas, kdy poruchy učení začínají být zřejmé.

vokishka
Extra třída :D 14348 příspěvků 13.05.19 16:50
@Ou píše:
@vokishka ne - to není pravda - druhá třída je čas, kdy poruchy učení začínají být zřejmé.

u nás moc nechtějí, radí i učitelům, aby posílali ve trojce. Jen pokud je to fakt silná třeba dyslexie, tak pošlou. Ona ta poradna i ve druhé třídě často napíše jen taková všeobecná opatření a pak se čeká.

Vemas
Kelišová 5570 příspěvků 13.05.19 17:08

Ja mela vybranou PPP step, ale dlouha cekacka a nakonec nas vzala driv spadova.
Jeste jsem zkousela tu soukromou na P4, ale bohuzel nedokazi pracovat s diagnozou co ma syn. :roll:

zoretka
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 13.05.19 17:36

Děkuji za rady, spádová u nás znamená jednoho konkrétního odborníka a já bych chtěla někoho jiného.

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 13.05.19 17:44

@zoretka no pokud tvůj syn bude mít vyšetření pozitivní a budete řešit třeba jen individuální plán, tak škola potřebuje razítko z poradny.

Váš příspěvek
Reklama