Odcházející partner a děti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
126
17.1.22 09:05

Odcházející partner a děti

Dobrý den, jsem s manželem 15 let, mámě tři děti mladšího školního věku. Manžel má milenku a neví, zda chce být s ní nebo s námi. Už to ví i děti, neb manžela jsem vyhodila z domu, ať si jde toto dilema řešit jinam., s čímž souhlasil. Na celé situaci mě ale naprosto šokoval přístup manžela k dané záležitosti vůči dětem. Manžel jim vlastně sdělil, že se pro ně skoro nic nemění, že jen nebude u nás teď bydlet a bude za nimi chodit dvakrát týdně na cca 3 hodiny a jednou za 14 dní je bude mít na víkend, ale že to bude vše v pohodě a vlastně skoro stejné, neb pořád s nimi bude co nejvíc. Argumentuje, že stejně je odpoledne a večer vidí málo, neb mají kroužky, manžel přijde večer z práce, atd.. Narovinu jim říká, že si musí rozmyslet, jestli bude žít se mnou nebo s paní. Děti jsou z toho totálně vedle. Před ním mlčí a na nic moc se ho neptají, ale na mě pálí otázky, na které neumím odpovědět, přejí si, aby táta tu byl s námi každý den. Podotýkám, že manžel nebyl příležitostný tatínek, naopak. O to víc mě šokuje jeho názor, že pro děti se nic moc nemění. Není přeci důležitý, kolik hodin s nim stráví, ale o ten pocit, že mají tátu doma, že je tu pro ně každý den. Vůbec tomu nerozumím, nerozumím manželovi. Máte někdo podobnou zkušenost. Chce se mi věřit, že manžel je psychicky v pytli, a proto dělá a říká takové věci, protože jinak mi je z toho spíš špatně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8587
17.1.22 09:10

Achjo
vzdává se odpovědnosti, lže sám sobě - dělá si sám před sebou prostě takové alibi,
aby si nemusel přiznat, že je sobecké hovado opustit kvůli šu-ku rodinu s 3 malými dětmi :poblion:
drž se :hug: na tohle rada není.. jen se připravit na variantu jeho odchodu, takže začít shánět právníka a snažit se co nejlépe zabezpečit sebe a děti (bydlení, výživné), taky bych mu spočítala, kolik bude platit, ať z toho obláčku trošku spadne do reálu..
kalkulačku máš tady https://jaknavyzivne.cz/…ka-vyzivneho?…
naklikej si tam věk dětí a jeho čistý příjem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14539
17.1.22 09:16
@Slu32 píše:
Dobrý den, jsem s manželem 15 let, mámě tři děti mladšího školního věku. Manžel má milenku a neví, zda chce být s ní nebo s námi. Už to ví i děti, neb manžela jsem vyhodila z domu, ať si jde toto dilema řešit jinam., s čímž souhlasil. Na celé situaci mě ale naprosto šokoval přístup manžela k dané záležitosti vůči dětem. Manžel jim vlastně sdělil, že se pro ně skoro nic nemění, že jen nebude u nás teď bydlet a bude za nimi chodit dvakrát týdně na cca 3 hodiny a jednou za 14 dní je bude mít na víkend, ale že to bude vše v pohodě a vlastně skoro stejné, neb pořád s nimi bude co nejvíc. Argumentuje, že stejně je odpoledne a večer vidí málo, neb mají kroužky, manžel přijde večer z práce, atd.. **Narovinu jim říká, že si musí rozmyslet, jestli bude žít se mnou nebo s paní.******Děti jsou z toho totálně vedle. Před ním mlčí a na nic moc se ho neptají, ale na mě pálí otázky, na které neumím odpovědět, přejí si, aby táta tu byl s námi každý den. Podotýkám, že manžel nebyl příležitostný tatínek, naopak. O to víc mě šokuje jeho názor, že pro děti se nic moc nemění. Není přeci důležitý, kolik hodin s nim stráví, ale o ten pocit, že mají tátu doma, že je tu pro ně každý den. Vůbec tomu nerozumím, nerozumím manželovi. Máte někdo podobnou zkušenost. Chce se mi věřit, že manžel je psychicky v pytli, a proto dělá a říká takové věci, protože jinak mi je z toho spíš špatně…

Aha, takže dětem nelže, postavil je před hotovou věc. No a co ty? Tebe dostal do pozice, že jako budeš čekat, jak se rozhodne, ale pro děti se nic nezmění? Až ho milena přestane bavit, tak se vrátí domů, a dětem oznámí, že se rozhodl pro mámu? A co když ty ho nebudeš chtít zpět? Tak dětem řekne, že máma rozbila rodinu, protože nechce tátu? No, pěkně si to zařídil teda :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26412
17.1.22 09:23

No já se ho musím trochu zastat, byť celkově tu milenu odsuzuji, ale co jim podle tebe měl říct? Však jim řekl pravdu a tím „nic se pro vás nemění“ je chtěl nejspíš hlavně uklidnit :nevim: Měl jim radši říct, že tohle je konec rodiny a pro ně to bude naprd? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
17.1.22 09:24

Je mi líto, v jaký jsi situaci. Tři malé děti a on odejde?? Ten musí mít teda žaludek. Na jednu stranu buď ráda, že vypadne, na druhou stranu chápu, že chceš aby s vámi byl a vychovává děti. Tyhle situace jsou hrozný. ☹️ Každopádně se z něho dle myho názoru vyklubal peknej vy.ch.can. Jak píše někdo výše. Spocti si alimenty a dej mu vědět, že bude pěkně calovat. Do jeho příjmů by se pak měli snad i počítat příjmy jeho milenky, ale nevím přesně, jaký tam jsou podmínky, každopádně u soudu pak můžeš říct že má přítelkyni a soud by měl to výživný počítat snad i z jejich příjmů co vím… Pěkně mu to dej sežrat. Víš já chápu, že se lidi rozchází, ale to, jak se chová tvůj chlap, to je k zbliti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26412
17.1.22 09:27

Pro mě je na tom k zblití hlavně to, že tě nechává v nejistotě. Jsi pro něj jako zadní vrátka, kdyby se mu milena okoukala nebo najednou zjistila, že ho u sebe natrvalo nechce? :poblion: :roll: Především si ujasni, jestli bys ho zpátky ještě chtěla a pokud ne, tak klidně udělej rovnou pořádný řez. Později by ti to mohlo být vyčítáno jako „rozbití rodiny“, jak psal někdo nade mnou. Takhle děti moc dobře vidí, odkud vítr vane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23500
17.1.22 09:27

No jo, to už jsem zažila tolikrát, chlap okouzlen vůní nového kosočtverce rázem zapomene, že je hlavně otec a nejradši by spálil všechny mosty…
Zakladatelko, podnikni první kroky k rozvodu, tady vidím velký špatný. I kdyby se vrátil, budeš ho chtít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8293
17.1.22 09:38
@Slu32 píše:
Dobrý den, jsem s manželem 15 let, mámě tři děti mladšího školního věku. Manžel má milenku a neví, zda chce být s ní nebo s námi. Už to ví i děti, neb manžela jsem vyhodila z domu, ať si jde toto dilema řešit jinam., s čímž souhlasil. Na celé situaci mě ale naprosto šokoval přístup manžela k dané záležitosti vůči dětem. Manžel jim vlastně sdělil, že se pro ně skoro nic nemění, že jen nebude u nás teď bydlet a bude za nimi chodit dvakrát týdně na cca 3 hodiny a jednou za 14 dní je bude mít na víkend, ale že to bude vše v pohodě a vlastně skoro stejné, neb pořád s nimi bude co nejvíc. Argumentuje, že stejně je odpoledne a večer vidí málo, neb mají kroužky, manžel přijde večer z práce, atd.. Narovinu jim říká, že si musí rozmyslet, jestli bude žít se mnou nebo s paní. Děti jsou z toho totálně vedle. Před ním mlčí a na nic moc se ho neptají, ale na mě pálí otázky, na které neumím odpovědět, přejí si, aby táta tu byl s námi každý den. Podotýkám, že manžel nebyl příležitostný tatínek, naopak. O to víc mě šokuje jeho názor, že pro děti se nic moc nemění. Není přeci důležitý, kolik hodin s nim stráví, ale o ten pocit, že mají tátu doma, že je tu pro ně každý den. Vůbec tomu nerozumím, nerozumím manželovi. Máte někdo podobnou zkušenost. Chce se mi věřit, že manžel je psychicky v pytli, a proto dělá a říká takové věci, protože jinak mi je z toho spíš špatně…

Dojednej s ním předběžně bydlení, výživné, styk s dětmi, nemoci děti, třídní schůzky, dovolené, atd atd. ať víš, do čeho jdeš. Sranda to nebude, ale ty budeš mít trochu jasněji. A když ho Milena přejde, jestli ho chceš zpátky a nebo ne. Rovnou se ho zeptej, co by dělal, kdybys mu tohle udělala ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1734
17.1.22 09:45

Je mi to líto, že to musíš prožívat. Já bych řekla, že se mu prostě líbí obdiv a pozornost milenky a kvůli vidině, že to bude trvat věčně, je ochotný i opustit každodennost s dětmi.
Jinak si taky říkám, co by jim asi tak měl říct jiného - snažil se jim tím říct, že se jim chce maximálně věnovat i po rozchodu, nechce, aby jeho odchodem trpěly.
Nejblbější mi na tom přijde, že není ještě rozhodnutý a už do toho taháte děti. To bych udělala, až by prostě bylo jasno, že se definitivně rozhodl opustit rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73721
17.1.22 09:53
@unuděná píše:
No já se ho musím trochu zastat, byť celkově tu milenu odsuzuji, ale co jim podle tebe měl říct? Však jim řekl pravdu a tím „nic se pro vás nemění“ je chtěl nejspíš hlavně uklidnit :nevim: Měl jim radši říct, že tohle je konec rodiny a pro ně to bude naprd? :nevim:

Také souhlasím. Myslím, že je to spíš aliby pro něj, zároven takové falešné uklidnění pro ně. Já bych to tak nenálepkovala ( nic nemění) a prostě jim řekla ten časový plán.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
438
17.1.22 09:53

Ahoj, situace je to těžká. Z popisu to vypadá, že to bere jako, kdyby se skoro nic nestalo. Dětem bude chvíli trvat než to zpracují. Ted nám řekni, jak to mezi Vámi v poslední době vypadalo? Fungovali jste jako manželé ( sex, společný čas… )??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
17.1.22 10:11

Děkuji za reakce, pro mě to byl hrozný šok, vím to cca 3 měsíce, zpětně viděno byl poslední dobou jiný a podrážděný, přičítala jsem to práci. Jinak naše manželství já považovala za fajn, spoustu společných zájmů, trávení volného času, jo sex asi drhnul…omlouval únavou a prací. Já dětem nic takového říkat nechtěla, ale protože jsem ho vyhodila, neb 3 měsíce si to rozmýšlí u nás doma, což teda už fakt neee, tak jim to řekl on proto, že u nás teď nebude bydlet. Ano, taky mi přijde šílené, že děti uvedl do nejistoty. Já tu nejistotu dám, ale děti fakt nechápou. Chápu, že děti chtěl uklidnit, ale on to samé tvrdil i mně, když jsme se ho ptala, že jako mu nebude vadit, že děti uvidí o tolik méně. Jinak já děti s přehledem uživím, jen dělení majetku bude bolet…já si to teď taky rozmyslím, ale prostě odůvodnění dětem, že mají být v pohodě, že se přeci vlastně nic moc neděje, jde úplně mimo mé chápání…ale totál…dětem úplně převrátí život…a ještě je fajn jeho myšlenka, že chce, abych byla vpohodě já, protože když budu v pohodě já, budou i děti. Jako super…myslím, že když se budu stavět na hlavu, tak i tak budou děti dost v háji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5153
17.1.22 10:12

Napíšu ti něco podobného co jsem napsal pánům, co zde aktuálně řeší nevěrné manželky.
Jsi v určité fázi zvládání partnerské nevěry a to, že je konec jsi ještě nepřijala zcela za své.

Záchrana vztahu má smysl jen pokud to oba chtějí, ne možná a někdy v budoucnosti, ale teď. Dávat nějaký prostor, jak radí některé vztahové poradkyně je nesmysl - bude tě to jen ničit. Čím dříve se s tím smíříš, tím lépe pro tebe.

Takže dej prostor právníkovi/právničce, tvrdě bojuj o děti a jejich zájem.
Výživné, úprava styku s dětmi, ne že si bude chodit jak ho napadne.

PS: ne, není to tvoje vina a on není chudák, který neví co má dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5153
17.1.22 10:19
@Slu32 píše: ..ale totál…dětem úplně převrátí život…a ještě je fajn jeho myšlenka, že chce, abych byla vpohodě já, protože když budu v pohodě já, budou i děti. Jako super…myslím, že když se budu stavět na hlavu, tak i tak budou děti dost v háji…

Děti to bohužel odnesou vždy a nebude to pro ně snadné.
Ale nemá cenu jim lhát, děti nejsou hloupé. Nejlepší přehled o tom co mají kde doma za problémy mají učitelky v mateřských školách.

Děti potřebují nějakou jistotu a proto je nejlepší to rozseknout co nejdřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70717
17.1.22 10:52

V první rada bych si ujasnila bydleni a nedovolila, aby tam lezl, kdy se mu zachce.
detičky at si pekne bere k sobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat