Odcházím od manžela s malým miminkem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.10.21 17:18

Odcházím od manžela s malým miminkem

Dobrý den, jelikož se prakticky hned po porodu manžel strašně změnil, rozhodla sem se od něj odejít a postavit se na vlastní nohy. Miminko bylo oboustranně chtěné. Nyní jsou prckovi 4 měsíce. Manžel je od porodu KAŽDÝ den pryč. Dřív koníčky max 3× týdně. Doma nepomůže, skoro ho nevidím. Doma je pohoda, malý je odmala zlaté dítě, spinká krásně atd. Nechápu to. O malého se absolutně není schopen postarat a vlastně ani nechce. Přitom rád ho má, to jo. Mluvit nepomáhá. Vůbec. Nechce to řešit, dle něj je vše v pohodě a na moje opakované upozornění, že takhle nejsem šťastná a ráda bych něco změnila, abychom trávili víc času jako rodina nereaguje a dělá si co chce a jen své koníčky. Na vlastní triko. Není na něj najednou spoleh. Radu mluvit s ním mi prosím nepište, to zkouším den co den, marně. Měl jednou jedinkrát večer chvilku hlídat a raději šel s kamarády do hospody a miminko vrazil tchýni. (Přestože slíbil že pohlídá). Řídit začal jak prase. Teď. Dřív jezdil naprosto normálně a cítila sem se s ním bezpečně. Teď trnu a ne jen já když s ním jedu. Malého mu do auta nechci dát.
K věci - na co všechno mám nárok, když odejdu? Manžel je velmi velmi dobře zabezpečený… barák je napsaný na něj (koupil ho před manželstvím). Musí mě nějak vyplatit? A o jaké dávky mohu požádat? Nyní mám poměrně hezkou mateřskou, ze které bych zvládla v pohodě poplatit vše potřebné, ale je mi jasný, že hůř bude až budu pobírat jen rodičák. Našetřeno něco mám, ale je mi jasný, jak rychle se pak úspory tenčí. Věřím a modlím se, že soud mi snad miminko nevezme (i když on bude mít top advokáta). Šílím z představy, že už teď bych mu měla dát tak malé miminko na víkend, může se to stát, nebo až bude větší? (Jsme na UM). Když jsen si chtěla o rozvodu promluvit, vůbec mě nebral vážně a myslel, že si dělám legraci.
Co mě zhruba čeká?
Děkuji všem za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12025
17.10.21 17:22

Máš nárok na alimenty na dítě a výživné na manželku. Dům je jeho, na ten nárok nemáš když je pořízeny před manželstvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6527
17.10.21 17:23

Mas narok na proplaceni toho, co jsi do domu investovala (pokud mas uctenky), dala ma povinnost ti platit do dvou let ditete a dala tvoje dite ma narok na alimenty. Budes muset pravdepodobne do prace dříve, pokud ti penize nebudou stacit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28166
17.10.21 17:24

Nárok má dítě na alimenty od manžela a ty na výživné do dvou let věku dítěte také od manžela, jelikož píšeš, že je dobře zajištěný, alimenty budou vysoké a na žádné další dávky nedosáhneš,
když je dům jeho, nechápu z čeho by tě měl vyplácet :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27092
17.10.21 17:26

Máš nárok na alimenty na dítě a na sebe. Plus půlku že společného jmění manželů (takže půlka z toho, co jste ušetřili nebo zakoupili během manželství). Na podíl z baráku ne, když ho měl už před manželstvím.
Určitě bude mít právo na styk s dítětem. U malého mimina asi nějaké přespávání nehrozí, u batolete už ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10398
17.10.21 17:30

Pokud měl dům před manželstvím a nemá na něj hypotéku, tak z domu nic. Popřípadě půlku úspor z manželství, ale doporučuji, aby ses napřed poradila s advokátem, protože jestli tě nebere vážně, můžou úspory zmizet a nebo může doložit darovací smlouvy od rodičů.
Pokud jde o zbytek, tak alimenty na tebe a na dítě.
Bydlet plánuješ kde?

Příspěvek upraven 17.10.21 v 17:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 17:30

@stinga
Je mi to jasný, že na barák nárok nemám, ale právě jsem si zjišťovala, že po rozvodu bych neměla mít výrazně nižší životní úroveň než on. Takže jemu zůstane barák a já mám jít do malinké garsonky, kterou ještě sama tak tak poplatím?

• Citovat
  • Nahlásit
27092
17.10.21 17:31
@Anonymní píše:
@stinga
Je mi to jasný, že na barák nárok nemám, ale právě jsem si zjišťovala, že po rozvodu bych neměla mít výrazně nižší životní úroveň než on. Takže jemu zůstane barák a já mám jít do malinké garsonky, kterou ještě sama tak tak poplatím?

Ano, přesně tak. Protože tu životní úroveň v podobě baráku jste nevybudovali společne.

Budeš mít alimenty, nicméně v českém státě i s nimi budeš mít do průměrneho životního standartu dost daleko.

Příspěvek upraven 17.10.21 v 17:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10940
17.10.21 17:32

A je opravdu nutné to řešit teďka hnedka a tak razantně? Evidentně po materiální stránce tobě a dítěti nic nechybí a jen o je vocas. Ale nijak se k tobě špatně nechová. Ale to může být taky tím, že jej mimino nebere. To ale spousty chlapů a chytnou se, až s deckama jdou dělat i jiné věci než jej nakrmit a nosit opatrně na rukou, aby uslo. Já bych určitě zkusil nejdřív nějakou partnerskou poradnu, která mu může otevřít oči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10940
17.10.21 17:33
@Anonymní píše:
@stinga

Kolik peněz jsi do toho domu dala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10398
@Anonymní píše:
@stinga
ale právě jsem si zjišťovala, že po rozvodu bych neměla mít výrazně nižší životní úroveň než on.

Kde je to napsané?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Sany80s
Plánuji si najít vhodný podnájem, který zvládnu zaplatit. Na např. příspěvek na bydlení mám nárok? Pokud bych tam samozřejmě splnila podmínku trvalého bydliště?

• Citovat
  • Nahlásit
10940
17.10.21 17:34
@Anonymní píše:
@Sany80s
Plánuji si najít vhodný podnájem, který zvládnu zaplatit. Na např. příspěvek na bydlení mám nárok? Pokud bych tam samozřejmě splnila podmínku trvalého bydliště?

Pokud splnis podmínky nároku, tak určitě nárok máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27092
17.10.21 17:35
@Anonymní píše:
@Sany80s

To záleží na tom, jaké budeš mít prijmy, tedy kolik vysoudis alimenty + peněžitá pomoc v mateřství/rodicak. A jaké budou reálné náklady na to bydlení, kde to bude apod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10398
17.10.21 17:36
@Anonymní píše:
@Sany80s

Mohla bys mít, ale na to, aby zaplatila byt, potřebuješ předtím, než se vůbec vyřídí příspěvek, několik desítek tisíc. A třebaže nepotřebuješ souhlas majitele k tomu, aby sis tam ten trvalák napsala, je lepší se domluvit, protože s tím majitel nebude souhlasit, může dát z toho nájmu za zákoných podmínek výpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat