Odchod hlenové zátky, bolest břicha a špinění

156
24.6.21 01:34

Odchod hlenové zátky, bolest břicha a špinění

Prosím o radu.. jsem 39+4.
Předevčírem mi odešla hlenová zátka, odchází prakticky doteď. Včera ráno jsem byla na gyndě a jsem otevřená na 1 prst, chystá se to tam.. a dnes večer mi začaly docela silné bolesti a tvrdnutí břicha, ve sprše to trošku povolilo a teď to mám znovu.. jde mi to i dost do zad.. navíc nevím, jestli mi furt odchází zátka, nebo prostě jen špiním třeba po prohlídce, ale toaletní papír mám vždy slabě narůžovělý. Je to celkem nepravidelné, ale ne zas tolik, takže prostě absolutně nevím, jestli jde o kontrakce, nebo ne.. nechci zase jet zbytečně do porodnice, mám ji 60 km daleko a budit babičku aby přijela hlídat skrz planý poplach je taky na prd.. nemá někdo osvědčenou radu jak to poznat spolehlivě? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
602
24.6.21 03:49

Zkusila bych znovu horkou sprchu, jestli se to v ni vic nerozjede - to podle nejcastejsich rad z internetu :) Hlenovou zatkou bych se neridila. Naruzovely papir bych asi taky neresila. Otevrena na 1 prst a nachystana taky nic moc neznaci.

Ja osobne jsem rozeznala porod od poslicku tim, ze poslicky se mi vzdycky podarilo zaspat (mela jsem je hodne tydnu pred porodem, dost silne, nekolikrat denne 3 hodiny v kuse, vzdy pravidelne po 2 - 5 minutach). Naopak zacatek porodu me probudil v 5 rano. Ani jsem nemusela zkouset sprchu.

Jestli je to silne a jde to do zad, tak by to mohlo byt nadejne :palec:

Příspěvek upraven 24.06.21 v 03:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
24.6.21 03:53

Ja tedy patrim k tem, co se citi bezpecneji v nemocnici nez doma, takze bych klidne stravila x (desitek) hodin na hekarne. Maximalne hrozi, ze te poslou domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
24.6.21 03:57

@Janča6 díky za rady, bohužel bydlíme v blbem paneláku a i přes to, že jsem nechala teď vodu odtékat asi 15 minut, stejně teče stále studená.. takže asi nic :D každopádně bolesti mám celkem nepravidelné (začalo to v 1 hodinu ráno a doteď mě to šikanuje). Prvně to bylo po cca 2-3 minutách, pak 3-5 minutách a teď je to jednou po 10 minutách, pak zase po dvou.. nějak si nejsem vůbec jistá :nevim: voda zatím neodtéká, tak nevím. U první dcery jsem měla vyvolaný porod, takže to bylo úplně o něčem jiném :lol: uvidím, každopádně moc díky za rady :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
24.6.21 06:05

@Esmeralda1998 Tak jak to vypada? Uz jsou bolesti pravidelne? Ja mela vyvolavany 1. a 3. porod. Pri 2. me dvakrat poslali domu :zed:, ale stejne jsem porodila jeste ten samy den :) Az 4. byl tak jasny, jak jsem psala, ze me probudily kontrakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
24.6.21 06:09

@Janča6 no zatím furt nepravidelné, ale ani vana a ani sprcha to nerozeznala.. takže počkám ještě chvilku a asi pojedeme, protože mám blbý pocit, že fakt rodím :mrgreen: jsem doufala v odtok plodové vody, ať se to aspoň trošku pohne a ať mám jistotu a furt je to tak nějak stejné :think: možná trošku stoupla intenzita kontrakcí, ale fakt jen malinko.. budu doufat v přirozený porod, vyvolávačku už bych zažít znovu nechtěla 8o je mi líto, žes to musela prožít dvakrát, mě by s prominutím jeblo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
24.6.21 06:30

@Esmeralda1998 tak to urcite jedte. Drzim palce! ;) Cetla jsem i o porodech, kdy kontrakce nebyly pravidelne. Uz ti to trva dlouho.

Mne teda poprve zacala tect voda sama, ale stejne mi pak jeste museli dat nekolik vyvolavacek a vodu mi prasknout na sale, mela jsem vic plodovych obalu. A praskli mi ji pri vsech porodech. Od te chvile to byl vzdycky fofr. Vyvolavacky mi nevadily, neprislo mi to rozdilne od prirozenych porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
24.6.21 06:40

@Esmeralda1998 ale chapu. Proste voda je takova jistota, ze mas jet :) Tu nejistotu znam, je to neprijemne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
25.6.21 06:49

@Janča6 tak jsem jela nakonec až včera večer. Celý den byly ty kontrakce dost rozházené, úplně nepravidelné.. no přijela jsem v 10 do porodnice, o půl 11 jsme začali běžné vyšetření (monitor, prohlídka vnitřku) a byla jsem otevřená na 5cm. Šla jsem na box, dvakrát jsem dala sprchu, další prohlídka ukázala už 8cm a po další sprše jsem mohla rodit. V 1:47 se nám narodila naše vlasatá, hladová, zmrzlá a uječená princezna Karolínka :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
25.6.21 06:50

A tady je. 3300g :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
25.6.21 07:58

@Esmeralda1998 Juuu, ta je krasna. Gratuluji! A preji hodne zdravicka :kytka:

Takze nakonec se splnilo tvoje prani a porod probehl bez vyvolavacky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat