Odchod na rizikové těhotenství OSVČ

14
23.3.20 12:37

Odchod na rizikové těhotenství OSVČ

Dobrý den,

máte prosím některá zkušenost s odchodem na rizikové těhotenství jakožto OSVČ? Nemocenskou si platím, splňuji podmínky. Ale zajímá mě postup. Doktor to schválí..dostanu nějaký papír a s tím pak jdu na sociálku? Platí to od data na dokumentu od doktora anebo až ode dne, kdy se odhlásím na úřadě?
Zajímal se úřad o detaily nebo vůbec? A jak je to s vycházkami?
Budu vděčna za informace.

Přeji co nejmilejší den!
Elea

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11936
23.3.20 12:44

Dostaneš klasickou neschopenku, platí od data vystavení neschopenky. Neschopenku doručíš na OSSZ. U mně to spočítali sami, jen si převzala neschopenku, to bylo všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31045
23.3.20 13:03

Je to tak. dáš na sociálku a o víc se už nestaráš. ještě pak se na konci měsíce potvrzuje ten „lístek na peníze“, u doktora, že neschopnost stále trvá. ten taky doručuješ na sociálku. vycházky máš max 6 hodin denne, přesné rozmezí ti musí dr napsat na tu neschopenku. pozor, opravdu to kontrolují, u mně byli dvakrát za dvě měsíce neschopnosti v těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
23.3.20 13:36

@Šáruší dekuji, nikdy jsem neschopenku nemela, tak vubec nevim jak tohle funguje. Takze kdyz dostanu neschopenku 31.3. (to jdu na kontrolu) ale na urad se dostanu az v dubnu, tak uz to bude platit pro duben…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
23.3.20 13:41

@veria dekuji, to je velmi dulezita informace…nekdo mi rikal, ze to “vubec” nekontroluji. Zejmena u OSVC. Hm…to bude jeste orisek. Trvale mam v jinem meste nez bydlim, ted se budu vyhledove stehovat znovu a leto travim hodne na chalupe 😬
Muzu se jeste zeptet v jakem meste se nachazite? Ze to tak pekne kontroluji…nikdy jsem nebyla na neschopence, nemam s timhle vubec zkusenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31045
23.3.20 14:02

@NoraElea musis si vzdy tedy nechat napsat na neschopenku kde se budes zdrzovat jinsk te budou kontrolovat v trvalem. A doktor ti presun na chatu ani nemusi povolit, zalezi na nem. Ja mela neschopenku v Brne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
23.3.20 14:04

@veria Aha, tak dekuji za info. Pomohlo 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
23.3.20 14:13
@NoraElea píše:
Dobrý den,

máte prosím některá zkušenost s odchodem na rizikové těhotenství jakožto OSVČ? Nemocenskou si platím, splňuji podmínky. Ale zajímá mě postup. Doktor to schválí..dostanu nějaký papír a s tím pak jdu na sociálku? Platí to od data na dokumentu od doktora anebo až ode dne, kdy se odhlásím na úřadě?
Zajímal se úřad o detaily nebo vůbec? A jak je to s vycházkami?
Budu vděčna za informace.

Přeji co nejmilejší den!
Elea

Zrovna minuly týden jsem to řešila, úplně stejný případ jako ty. Ani jsem tedy nečekala na kontrolu, zavolala jsem tam a neschopenku mi hned doktorka vystavila.

Na socialku s tím osobně nemusis, doktor jim to tam pošle elektronicky.

Byla jsem si pak akorát vyzvednout jeden papír na gynekologii, ale ta neschopenka platí od data, kdy ji doktorka vystavila.

Ještě jsem volala na VZP, ze jim nebudu od příštího měsíce platit, tak tam je potřeba dodat nějaké potvrzení od socialky. A to potvrzení dostanu na e-mail, jakmile mi přijde první dávka.

Všechno se to děla elektronicky, takže není nutne kamkoliv chodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
23.3.20 14:41

@Katka_Ni tyjo! Tak to je vstricna doktorka..to by ten muj asi jen tak nenapsal na zakladne telefonatu. Ono take nejspis zalezi v jakem mesici se zena nachazi 🤷‍♀️ Moc dekuji za cenne informace 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
29.3.20 10:00

@NoraElea já jsem zrovna teď na neschopence a jsem OSVČ. Jak už bylo zmíněno, nikam s neschopenku nechodíš. Teď jsou e-neschopenky, takže ji pošle elektronický lékař. Prvních 14 dnů nechopenky sociálka nic nevyplácí. Takže tě ani nepřijde zkontrolovat. Kdybys byla zaměstnaná, tak si tě může zkontrolovat zaměstnavatel v těch prvních 14ti dnech. Ale ty jsi sama sobě zamestnavatel, takže prvních 14 dnů mi lékař řekl, že nemusím dodržovat vycházky apod. Od 15. dne to už spadá na sociálku. Aby ti vyplatili nemocenské, které si připlácíš, musíš být na neschopence od 1. do 31. dne v měsíce. Prostě celý kalendářní měsíc. To samý i soc a zdrav. Musíš být celý kalendářní měsíc na nechopence, abys nemusela platit soc a zdrav. (Jen příklad) Stačí abys byla uschopněna poslední den v měsíci, třeba 30.4. a už nedostaneš za duben nemocenské a musíš za celý duben zaplatit soc a zdrav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat