Odchod od manžela se třemi dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.14 12:20
Odchod od manžela se třemi dětmi

Ahoj holky, ženy…přemýšlím, již dlouho, že odejdu z našeho manželství…máme dlouhodobé problémy a jsou čím dál horší (ale to není předmět diskuse)
Především se bojím o dětí a jejich život potom, i když si říkám, že v našem nefungujícím vztahu jim také nemůže být úplně dobře. Bojím se jejich reakce, bude jim to líto, tátu milujou, nechci jim kazit život, ale tohle není k žití.
Je to sobecké? Myslet také ještě na sebe, nebo mám zůstat?
Vy, co jste to udělaly, jitujete, nebo naopak šly byste do toho znovu? Třeba i s odstupem let, jste šťastné nebo Vás to mrzí, že děti neměly úplnou rodinu?
Děkuji všem za reakce, názory a zkušenosti :-)
Prosím o zachování anonymity, nerada bych to tu řešila veřejně, je to pro mě moc citlivé.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65049 příspěvků 26.10.14 12:24

Asi takhle, záleží jaké problémy… pokud by problém byl, že už se nepřitahujeme jako partneři, ale jinak fungujeme, tak bych zůstala na kamarádském základu. Pokud nedokážete fungovat, tak jít od sebe, ale pokusit se dohodnout co nejširší styk dětí s otcem.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34159 příspěvků 1 inzerát 26.10.14 12:24

Dobře zvážit, jestli jsou problémy opravdu neřešitelné, odejít. Mrzet to asi nějakou dobu bude, že nemají děti úplnou rodinu, ale nic se nedá dělat, budeš se s tím muset smířit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.14 12:29

Ono opravdu záleží jaké jsou problémy, jestli jsou opravdu neřešitelné.

Já odešla od chlapa s dvěma hodně malými dětmi a nelituju vůbec, naopak. Mrzí mě že děti nemají úplnou rodinu, to ano, to bylo pro mě hodně důležité. Ael mají teď spokojenou mámu a snad i spokojenýho tátu. Jsem s nimi sama, partnera nemám ale to mi nevadí. Mám na ně energii, čas, mám mohem víc času pro sebe a finančně jsem na tom taky líp než jsem byla. Divné ale výhody odchodu převýšili nevýhody. Nelituji ani vteřinu. Občas to je těžké, ale když chceš dá se zvládnout vše, důležité je se ze sposuty věcí nepos…t a hledat řešení a to co je v životě důležité.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.14 12:33

Jinak doporučuju se na to podívat i hodně z praktické stránky - budeš mít kde bydlet, vyjdeš s penězma, máš případně podporu rodiny a možnost hlídání od babiček, máš aspoň trochu jistotu práce atd. atd. Zvážit všechny varianty. Na jaký způsob péče o děti jsi ochotná přistoupit, co by nejvíc vyhovovalo dětem (záleží i na jejich věku) atd. atd. je toho hodně.

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 26.10.14 12:35
@Anonymní píše:
Ahoj holky, ženy…přemýšlím, již dlouho, že odejdu z našeho manželství…máme dlouhodobé problémy a jsou čím dál horší (ale to není předmět diskuse)
Především se bojím o dětí a jejich život potom, i když si říkám, že v našem nefungujícím vztahu jim také nemůže být úplně dobře. Bojím se jejich reakce, bude jim to líto, tátu milujou, nechci jim kazit život, ale tohle není k žití.
Je to sobecké? Myslet také ještě na sebe, nebo mám zůstat?
Vy, co jste to udělaly, jitujete, nebo naopak šly byste do toho znovu? Třeba i s odstupem let, jste šťastné nebo Vás to mrzí, že děti neměly úplnou rodinu?
Děkuji všem za reakce, názory a zkušenosti :-)
Prosím o zachování anonymity, nerada bych to tu řešila veřejně, je to pro mě moc citlivé.

budu praktická - máš kam jít, kde bydlet, rezervu na pořízení nové domácnosti? děti uživíš? máš práci? máš možnost pomoci, pokud budou děti nemocné? máš podporu rodiny - babi děda? muž se bude i po rozchodu o děti zajímat? víš jaké alimenty bys na děti měla? jak víš že muž nebude chtít děti do péče nebo do střídavky?

Sonarka
Echt Kelišová 9939 příspěvků 26.10.14 12:35

Nemyslím si, že by děti z rozvedených rodin trpěli nějakou újmou, líto jim to určitě zpočátku bude, zvlášť, pokud se jim otec věnuje, ale zase vyrůstat v dusném prostředí, to musí být značně frustrující. Nejsem zastáncem toho, aby partneři spolu setrvávali kvůli dětem, v takové rodině nemůže být nikdo šťastný a promrhat život s člověkem, kterého nemám ráda a nejsem s ním šťastná, je opravdu špatná volba.

Ladybird146
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 26.10.14 12:41

Tak za mě - odejít za určitých předpokladů…nevím, jaké máte problémy - únosné/neúnosné :nevim:.nemá cenu držet vztah za daných okolností jen k vůli dětem! Někdy pak děti trpí víc, než když se odejde…(zase záleží na problémech)… Děti jsou přizpůsobivé a dokáží pochopit většinou vše, když se jim to správně podá. Další stránkou je, aby byli samozřejmě s otcem co nejvíce! Samozřejmě, oba dva se musíte shodnout a umět dohodnout a HLAVNĚ nepodrážet jeden druhému nohy, nedělat si naschváli a pomlouvat před dětmi jeden druhého! To je to nejhorší, co by člověk mohl udělat…držím palce, ať se rozhodneš jakkoli a hlavně, ať vše proběhne v klidu :hug: třeba z vás nakonec budou lepší kamarádi než manželé…znám taková manželství

Deninina
Závislačka 3951 příspěvků 26.10.14 12:44

Já bych šla pokud by bylo doma dusno a nedá se s tím nic dělat. Nejsem v takové situaci, ale jsem z rozvedené rodiny a opravdu než poslouchat hádky, tak raději ať jsou rodiče od sebe. Hlavně to chce nepřestat spolu komunikovat. Moji rodiče házeli jeden na druhého špínu před náma, bylo to docela kruté období, jenže já už jsem zase docela extrémní případ, protože matka začala pít a ve 13 mě vyhodila z domu. Nicméně zase bylo fajn mít 2× Vánoce, 2× dovolená u moře. 2× dárek k narozeninám. Táta se nám věnoval mnohem víc, každý víkend jsme něco podnikali a 1× v týdnu nás bral do kina, nebo na koupák. Matka taky byla v pohodě ( než začala pít ) Věnovala se nám v rámci možností, vymýšlela pro nás program, no celkově, jak na to byl každý z rodičů sám, tak se nám i více věnoval, řekla bych, že byli více spokojení :-) Takže za mě raději rozvedení rodiče, co jsou v pohodě, než tichá domácnost střídaná s hádkama

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.14 12:45

Děkuji vám za reakce. Samozřejmě problémy jsou opravdu vážné a nepřekonatelné, proto tak uvažuji, ale jak vás tak čtu, snad to zvládnu i já. :hug:
Co se týká toho, jestli budu mít zázemí, finance a podporu, tak snad jo…vždy se to může změnit…

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 26.10.14 12:51
@Anonymní píše:
Děkuji vám za reakce. Samozřejmě problémy jsou opravdu vážné a nepřekonatelné, proto tak uvažuji, ale jak vás tak čtu, snad to zvládnu i já. :hug:
Co se týká toho, jestli budu mít zázemí, finance a podporu, taksnad jo...vždy se to může změnit…

máš tři děti..měla bys vědět jistě co uděláš.. a mít plán.. nějaké snad jo je málo, pokud tedy ten odchod myslíš vážně

SiriusGG
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 26.10.14 12:54

Nech děti u otce a jdi. Proč by měly jít automaticky s tebou?

lasička1
Echt Kelišová 8188 příspěvků 26.10.14 13:08
@Anonymní píše:
Co se týká toho, jestli budu mít zázemí, finance a podporu, tak snad jo…vždy se to může změnit…

Pokud jsou problémy vážné-fyzické násilí, automaty, dluhy, tak bych odešla. Pokud jen že si nerozumíte a tebe to tíží a nechceš ve vztahu být, tak bych se rozmyslela.Se třemi dětmi sama matka nemá na růžích ustláno.
Píšeš, žeš děti mají otce rádi-tak v tomto případě bych zvažovala, jestli odchod je opravdu ten nejideálnější postoj.

Píšeš annymně, tak můžeš nastínit, čeho se problémy týkají, co je ve vztahu ten nejzásadnější problém. A jak máš veliké děti, zda máš praáci a bydlení? Máš jiného přítele, nebo by si byla na všechno úplně sama?
Ono bez těchto informací jsou rady postavené jen na „vodě“.

mojmira
Hvězda diskuse 77468 příspěvků 26.10.14 13:13
@SiriusGG píše:
Nech děti u otce a jdi. Proč by měly jít automaticky s tebou?

a proč? ona přece nepíše, že se chce zbavit dětí, proč by mu je nechávala-To se musí dohodnout na styku otce s dětmi. A jestli je alkoholik, nemusí, tak teprve ne.

SiriusGG
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 26.10.14 13:20

@mojmira

Kde píše, že je alkoholik? Já nikde nepíši, že se jich chce zbavit.

A proč by měly automaticky zůstat s ní? Co kdyby byly v péči otce, maminka si dohodla styk s dětmi, a jednou za 14 dní, na víkend, by si pro ně jezdila?

Ona chce odejít od rodiny, ne otec.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tomáš Plekanec okomentoval výsledek soudu: Hra na kanadskou rodinu skončila!

Nejcennější vítězství. Přesně tak označil hokejista Tomáš Plekanec rozhodnutí... číst dále >

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >