Odchod od otce dcery (1 a půl) během rodičovské dovolené

Anonymní
7.6.17 23:20

Odchod od otce dcery (1 a pul) behem rodicovske dovolene

Holky, zeny, maminky,

rada bych Vas poprosila o rady, nazory, Vase zkusenosti.

S pritelem (ted uz jen otec dcery, nemiluji ho) bydlime v byte 3+1, ktery je psany na nej, ma na nej hypoteku, ja zde mam pouze trvaly pobyt.

Prochazime krizi, ktera zacala uz narozenin dcery, nyni ji je 1 a pul. Otec naprosto nezvlada sotuaci, kdy se navysily vydaje za dceru a chod domacnosti, kdy na to je „sam“. Penez vydelava dost, jen byl vzdycky zvykly neutracet a vsechny penize si ukladat po uctech a jen pocitat. Nyni jsou vydaje okolo dcery a mnohem vyssi vydaje na domacnost, kdy to z te vetsi casti financuje logicky on, ja jsem na rodicovske dovolene.

V tydnu dela od sedmi do sedmi, s dcerou se temer nevidi, casto pracuje o vikendech, a kdyz ma volno casto odjizdi na vikend za kamarady nebo na chalupu. S dcerou tedy nema temer zadny vztah, neni na nej zvykla.

Kdyz uz nekdy hodinku pohlida, vetsinou to skonci bouli nebo nejakym jinym urazem a nebo placem dcery.

Cas straveny s ni ho unavuje, vycerpava, nebavi ho to.

On doma nedela nic, ma navareno, naklizeno, vse prichystano. Prijede vecer domu, sedne si k PC a jen klika. Nepracuje, projizdi si internetove obchody a cte zpravy, bulvar, clanky… Tak je to denne, ne obcas. Od dcery narozeni doma nesahnul na nic, tim myslim na nic, ani napr. nezapnul mycku, o nejakych chlapskych pracech a prace okolo bytu se ani nebavime.

Tvrdi, ze jeho jedinou povinnosti je chodit do prace, zaplatit bydleni, koupit jidlo pro dceru a koupit zakladni potraviny pro nas. Jine penize od nej nevidime, zadne darky, dovolene vylety, vecere, tim myslim ani hloupost za 100 korun ceskych. I ty penize, co do nas vklada, jak rad rika, mi vycita… A tim, ze chodi do prace, je unaveny (dela s pc, zadna narocna manualni prace), uz nemusi absolutne nic doma delat. Ma splnino, jak rad rika.

Stale jsem doufala, ze se neco zlomi a zmeni, ale je to horsi a horsi. Vycita mam kazdou korunu, netravi s nami cas, nemluvi s nami, neraduje se s nami a neraduje se z dcery…

Nemiluji ho, neni dobry otec a nam s dcerou by bylo lepe, kdybychom bydlely samy, bez nej.

Prvne. Co si o tomto vztahu myslite? Zazily jste neco podobneho? J

Uz vim, ze s nim nechci stravit zbytek zivota. Nemame s dcerou kam jit, nemam usetrene zadne penize stranou. Jak takovou situaci resit? Je vubec nejake reseni?

Pro ted to bude vsechno, rada napisi vice, rada si budi psat s nekym, kdo je na tom podobne, rada si vyslechnu Vase nazory…

Budu cekat, dekuji za Vas cas.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
7.6.17 23:38

Zakladatelka:

Samozrejme o tom doma mluvime a resime to. Otec si myslim, ze jen strasim, prehanim a jsem nespokojena, ale ze nas ma jiste, protoze nemame kam odejit.

Proto by me i zajimalo, jak by to bylo dale s peci, alimenty, kdyz by se mam podarilo odejit…

Jak by v takovem pripade byla otci sverena pece? Myslim si, bojim se, ze se bude citit ukrivdeny a bude chtit peci v co nejvetsim rozsahu i za predpokladu, ze by hlidali jeho rodice, kteri jsou nyni v duchodu. Rovnou pisi, ze on s dcerou doopravdy vztah nema, cas s ni netravi, sam s ni byl jen jednou jeden den od sedmi do sedmi, kdy ji bylo asi 3/4 roku. Vikendy travi z vetsi casti na chalupe s prateli nebo v praci. My jsme doma. Jeho rodice s dcerou byli cca 15×, z toho jen tak 3×, kdy se nejednalo o rodinne oslavy. Dcera s nimi nema vubec zadny vztah.

Mohl by o v takovem pripade otec stridavou peci? Napr. tyden ja, tyden on. Pro me nic takoveho nepripada absolutne v uvahu. Rok a pul jsem s dcerou sama, staram se o ni sama a miluji ji nade vse na svete, nedokazi si predstavit polovinu jejiho detskeho zivota bez ni.

Ano, uznavam, ze je otec, ma sva prava, maximum by bylo 2 vikendy v mesici. A i tak bych byla naprosto vyrizena. On doopravdy neni schopny se o dceru postarat. Naposledy jo 3× za sebou chvilku hlidal a vzdy boule. Place s nim, vola mama, nechce mu davat pusy…

Doopravdy by mohl nejaky soud rozhodnout v jeho prospech?

Holciny, budu vdecna za reakce!

• Nahlásit
  • Citovat
4877
7.6.17 23:40

No v tomto případě bych s nim ještě nějakou dobu vydržela a mezi tím si šetřila peníze na odchod od něj. Nic jinýho asi ani udělat nejde. Drž se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3503
8.6.17 00:37

No, uf…

silena situace.

Proc jsi s takovym, vedome zalozila rodinu? Kdyz pises, ze byl takovy vzdy? 8o

K tomu, ze neni schopný se o dceru postarat. Deti obcas boule maji i kdyby je hlidala supermatka, nekdy je to vazne mzik…Tobe se to vazne nikdy nestalo? Ja kdysi hlidala deti, mam i mladsiho sourozence a nekdy se takova boule stane ani nevis jak, nemusi to byt vzdy ignoraci… :nevim: Ale to snad vis. Tohle bych nebrala jako hlavni důkaz jeho neschopnosti starat se.
Jak jsi ho donutila k tomu, aby ji hlidal, kdyz ho nic nezajima?

A bohuzel ano, stridavka se dava dnes casto, klidne u mladsich deti, pul na pul (spis u tech starsich), a to i v pripadech, kdy je otec velmi casove vytizeny a pri pobytu ditete u nej, ho prakticky hlida chuva nebo nova pritelkyne :roll: Zalezi samozřejmě na soudci, ale sanci ma, je to jeji tata, rodic stejne jako ty. I kdyz je to treba blbec a uz ho nemilujes… Zkus se s nim v klidu domluvit, jestli je to bude jen trochu mozne.

Na tvem miste bych se poradila s pravnikem, at vis jake jsou možnosti a co muzes delat… Mas nejakou rodinu a přátelé co by ti pomohli? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16384
8.6.17 05:38

Je jedno co chces ty. Dulezite je ze dite ma mit oba rodice pokud nejde o extrem. Pokud tedy otec bude usilovat o stridavku asi jo dostane.
Bavi me jak si upletete dite s tim ze chlapa zmenim a pak se bouraji rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31431
8.6.17 05:57

Klasické téma zde.Nic nemáš, nic Ti tam nepatří, úspory nula, on se změnil nebo tím hůře byl takový už od počátku. Takže k rodičům, azylový dům nebo nejlépe zapracovat na vztahu a třecí plochy řešit. Střídavka - proč ne? On má byt a zázemí pro dítě, v případě opravdového zájmu se v péči o dítě dost věcí naučí. Ty můžeš nabídnout jen holé pozadí a azylák, bohužel. To, že on nic nedělá je Tvoje chyba, buď sis našla vědomě lenocha nebo nebo vše dělala za něj, na což si rád zvykl. Volbu nechápu, ale tak to zde už chodí, že si tu dámy vybírají spíše vaginou než mozkem a zdravým úsudkem, promiň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3623
8.6.17 05:58

To je tezky, manzel se o syna nestaral do jeho dvou a ctvrt let, maly byl do dvou let fixovany na me. Ted se narodilo druhe, synovi je dva a pul a manzel o nej prevzal peci. Jsou to partaci a synho ted uprednostnuje prede mnou. To je vyvoj deti. Nekteri chlapi si s miminama nevi rady, to neznamena, ze pozdeji pro ne nejsou prinosem. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1002
8.6.17 06:12

A kolik mas rodicovskou? Tak pokud zaplati bydleni a jidlo, tak v podstate zaplati vsechno. To, ze nema zajem o rodinu je druha vec. To, ze nemas nic nasetreno na horsi casy je dalsi vec. S tou stridavkou bych se taky bala, chlapi ale vubec nevi, co to obnasi a pokud je skrt ted, tak nevim, co by delal, kdyby ji dostal do stridavky. Zkus jeste vydrzet a hlavne si s nim neporizuj druhe dite. Co nejaka brigada? Rodice male nic nekoupi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.17 06:12

Kazdy mame pravo na chyby v zivote, at uz to souvisi s vyberem nevhodneho partnera. Nikdo nema pravo te za to soudit, zakladatelko. Podobnou situaci resila moje kamaradka (2 deti). Mela podobny duvod a navic jeji chlap zacal byt nevyzpytatelny. Jedoduse si spocitala rodicovskou plus alimenty. Pronajala si 2kk za cca 6.000 Kc. Nebyl to zadny palac ale udelala si to tam utulne pro deti. Dokonce byla schopna detem nasetrit na nove postele. Deti v zadnem pripade nestradaly!!! Obcas na ni nezbyla vecere ale deti na prvnim miste! Dokazala to. Postavila se na vlastni nohy. Bohuzel ma stridavou peci ale s tim nic neudela. Zanedlouho potkala noveho skveleho chlapa, ktery deti prijal za sve, vzali se a maji dalsi dve deti. Je ted opravdu stastna! :) Clovek nesmi ztracet nadeji a hlavne musis verit v sama sebe ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.17 06:14

@Moniňoň Od Zakladatelky: Je to asi jedno z nejrozumnejsich reseni. Rikala jsem si, ze budeme bydlet jako spolubydlici, ne jako partneri.

Kdyz ale vidi, ze uz se mnou nemuze zametat jako s nejakou hadrou, a ze se mi aktualni stav doma nelibi, zacina mit zvlastni chovani. Tyden zpatky mi rekl, ze on dela vse tim, ze chodi do prace, a ze chlapi, co neco doma delaji, take mlati sve zenske. Vubec nevim, kde k tomu prisel. Vcera mi vypnul TV a PC s tim, ze ja poplatky neplatim a take vzal spatne umyty pribor z mycky z priborniku, hodil s nim vztekle pres pup kuchyne a rozbil tim sklenicku v drezu.

Jsme spolu 6 let, doopdavdy se na zacatku takto nechoval, byl trochu linejsi/pomalejsi, ale spoustu veci zastal. Vse zacalo narozenim dcery, zvysenim vydaju a snizenim prijmu a nedostatkem casu pro sebe sameho.

• Nahlásit
  • Citovat
14733
8.6.17 06:20
@Anonymní píše:
Holky, zeny, maminky,

rada bych Vas poprosila o rady, nazory, Vase zkusenosti.

S pritelem (ted uz jen otec dcery, nemiluji ho) bydlime v byte 3+1, ktery je psany na nej, ma na nej hypoteku, ja zde mam pouze trvaly pobyt.

Prochazime krizi, ktera zacala uz narozenin dcery, nyni ji je 1 a pul. Otec naprosto nezvlada sotuaci, kdy se navysily vydaje za dceru a chod domacnosti, kdy na to je „sam“. Penez vydelava dost, jen byl vzdycky zvykly neutracet a vsechny penize si ukladat po uctech a jen pocitat. Nyni jsou vydaje okolo dcery a mnohem vyssi vydaje na domacnost, kdy to z te vetsi casti financuje logicky on, ja jsem na rodicovske dovolene.

V tydnu dela od sedmi do sedmi, s dcerou se temer nevidi, casto pracuje o vikendech, a kdyz ma volno casto odjizdi na vikend za kamarady nebo na chalupu. S dcerou tedy nema temer zadny vztah, neni na nej zvykla.

Kdyz uz nekdy hodinku pohlida, vetsinou to skonci bouli nebo nejakym jinym urazem a nebo placem dcery.

Cas straveny s ni ho unavuje, vycerpava, nebavi ho to.

On doma nedela nic, ma navareno, naklizeno, vse prichystano. Prijede vecer domu, sedne si k PC a jen klika. Nepracuje, projizdi si internetove obchody a cte zpravy, bulvar, clanky… Tak je to denne, ne obcas. Od dcery narozeni doma nesahnul na nic, tim myslim na nic, ani napr. nezapnul mycku, o nejakych chlapskych pracech a prace okolo bytu se ani nebavime.

Tvrdi, ze jeho jedinou povinnosti je chodit do prace, zaplatit bydleni, koupit jidlo pro dceru a koupit zakladni potraviny pro nas. Jine penize od nej nevidime, zadne darky, dovolene vylety, vecere, tim myslim ani hloupost za 100 korun ceskych. I ty penize, co do nas vklada, jak rad rika, mi vycita… A tim, ze chodi do prace, je unaveny (dela s pc, zadna narocna manualni prace), uz nemusi absolutne nic doma delat. Ma splnino, jak rad rika.

Stale jsem doufala, ze se neco zlomi a zmeni, ale je to horsi a horsi. Vycita mam kazdou korunu, netravi s nami cas, nemluvi s nami, neraduje se s nami a neraduje se z dcery…

Nemiluji ho, neni dobry otec a nam s dcerou by bylo lepe, kdybychom bydlely samy, bez nej.

Prvne. Co si o tomto vztahu myslite? Zazily jste neco podobneho? J

Uz vim, ze s nim nechci stravit zbytek zivota. Nemame s dcerou kam jit, nemam usetrene zadne penize stranou. Jak takovou situaci resit? Je vubec nejake reseni?

Pro ted to bude vsechno, rada napisi vice, rada si budi psat s nekym, kdo je na tom podobne, rada si vyslechnu Vase nazory…

Budu cekat, dekuji za Vas cas.

Nemáš nic ušetřeno..Nemáš kam jít..
Nebuď hloupá..Jestli jsi doma skoro sama..Tak to neřeš..Žij si svůj život a šetří si na odchod..Jinak bys to opravdu nezvládla..Odejdi až budeš pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.17 06:21

@PandaVanda Byl setrivy, ale to jsem si rikala, ze je pro rodinu idealni. Narozeni dcery vyhnalo tuto vlastnost do extremu. Rad si drive odpocinul u pc, ale netravil u nej 100 procent sveho volneho casu. Rad zajel sam obcas na chalupu, ale nepredpokladala jsem, ze, kdyz budeme mit dceru, bude v tom ve velkem pokracovat, nez abychom napr. vyrazili na rodinny vylet.

Naprosto souhlasim, ze deti boule maji a obcas upadnou. Vetsina jeho padu je ale o tom, ze dcera byla buh vi kde po byte a pritel sedel u pc a ani nevedel, jak se ji to stalo… :( A to uz mi v poradku neprislo. Jako obranu mi rekl, ze deti jsou gumove, a ze kde jsem byla ja… :( Vetsinou to byly situace, kdy jsem byla uklizet, na nakupu nebo po doktorech…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.6.17 06:22

@jahuhudka A kde tedy byl ted ten rok a pul otec??? Zadny vztah si s dcerou nevybudoval. Ona i ja bychom chtely.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.6.17 06:26

@Burj Chalifa

Samozrejne bych chtela dceri zazemi okamzite vybudovat.

A to ze nic nemam? 6 let jsem investovala cas a penize do tohoto bytu. Neni to normalni?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.6.17 06:28

@e008 Zatim si bohuzel nedokazi predstavit, jak by mohl byt dceri prinosem. Zatim ho cas s ni straveny jen obtezuje. Takze dale cekat, ze se neco zmeni a zit v nestastnem vztahu…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama