Odchod od přítele s miminkem, jak správně vše řešit?

12
31.3.21 20:17

Odchod od přítele s miminkem, jak správně vše řešit?

Ahoj holky, ženy…vy které jste tím již trevq prošly.
Mám s přítelem přes dva roky vztah, který je jako zaseknuta gramofonova deska.
Neustále se v tom dokola placame.
Byl nešťastny z mého psa, že mu věnují moc času a je to můj gaucak. Psa mám tři roky a už jse s ním měla svůj systém y vztah a tak jak to pejskari mývaji.
Viděl stále problém i když vždy na čas dělal že ne.
Přišlo miminko, moc jsem ho uz chtěla, cítila se, že už jsem připravená. V období kdy to bylo ‚dobry‘.
Bum během těhotenství neskutečně moc hádek kvuli blbostem, a co kdyby a co tohle a nesmíš tohle. No a potom i téma pes: aby ho pes nechtěl napadnout, něco mi neudělal. Hádky dokola a dokola. Těhotenství jsem si užila až v 7mesicj kdy mě vypakoval k rodičům ( i s jídlem z mrazáku) :palec: a měla jsem klid a pohodu.
Po měsíci jsme se k sobě vrátili ( chyba).
Teď 4.mes miminko, hromada mých věci v pronajatém bytě a zase zpět k rodičům?
Už jsem z toho unavená, cítím se přesně tak jak jsem říkala. Od té doby co miminko, tak jen miminko. Já jsem tou vedlejší nepodstatnou. Hlavně ať kojim. 8o
Byla jste některá v této situaci, že jste musela s dětmi od přítele?
Jak jste ji zvládla, řešila?
Jak a co zařídit Ohledně alimentů, přídavku… :nevim:?
:srdce: děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
31.3.21 20:21

Resim neco podobneho, taky premyslim o odchodu, chlapecek ma necele tri mesice.. :? akorat ze ja ho stale miluju a jsem z toho smutna, a on me nechce. Naopak spis chce, abych nekojila, jeho mama to samy, aby ho mohli mit pro sebe a vzit mi ho.

• Citovat
  • Nahlásit
557
31.3.21 20:35
@Anonymní píše:
Resim neco podobneho, taky premyslim o odchodu, chlapecek ma necele tri mesice.. :? akorat ze ja ho stale miluju a jsem z toho smutna, a on me nechce. Naopak spis chce, abych nekojila, jeho mama to samy, aby ho mohli mit pro sebe a vzit mi ho.

Tak tohle je pěknej humus, vlastně ne, z humusu jsou nádherné rostliny. Tohle je přímo na blití! Co nejdříve a nejdál od těchto lidí, nechápu jak ho můžete pořád milovat? Vzpamatujte se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
31.3.21 20:40

@Ell 1711

Dala jste tomu šanci i když vás mohlo dopředu trknout, jak to asi dopadne. Je na čase myslet na vaše úsměvy a nikoliv na zaseknuté, gramofonové desky. Pes a dítě bývají nejlepší kamarádi. Nejspíše vás chce zmanipulovat do jeho zvláštního a nepochopeného světa. Doporučuji se tomu vyhnout obloukem. Paprsky štěstí na vás čekají jinde. Co se výživného týče, doporučuji web https://www.vasevyzivne.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 20:52

Řeším to samé, jen 9m miminko a jeho dlouhodobé podvádění :pocitac: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
2188
31.3.21 21:14

Tak nejprve jít na OSPOD, tam s nimi vše probrat, pak podat žádost o svěření dítěte do péče, nechat vymerit výživné na dítě. Pak se zkusit dohodnout na výživné pro neprovdanou matku, kdyby nechtěl, tak žaloba.. Žaloba na svěření dítěte do péče a jeho výživné se dávají k soudu dle trvalého bydliště dítěte, žaloba na vyzivne pro neprovdanou matku na soud dle trvalého pobytu otce dítěte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2188
31.3.21 21:16

Ale z toho, co tady poslední dobou vidím, bych řekla, že děti z úplných rodin budou snad brzy v rámci třídy ve škole výjimkou a menšinou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
31.3.21 21:25
@Beckyttine5 píše:
Ale z toho, co tady poslední dobou vidím, bych řekla, že děti z úplných rodin budou snad brzy v rámci třídy ve škole výjimkou a menšinou

Neviděl bych to tak černě, tady je to poměrně malý vzorek matek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31857
31.3.21 21:27
@Beckyttine5 píše:

No jo, lidi vztah vzdávají při prvních nezdarech, místo toho, aby vyzráli a rostli spolu. Co si z toho odnesou děti, raději ani nemyslet. Prostě konzumní vztahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
31.3.21 21:28
@Anonymní píše:
Resim neco podobneho, taky premyslim o odchodu, chlapecek ma necele tri mesice.. :? akorat ze ja ho stale miluju a jsem z toho smutna, a on me nechce. Naopak spis chce, abych nekojila, jeho mama to samy, aby ho mohli mit pro sebe a vzit mi ho.

Před cca 15 lety bych tomuto nevěřil, dnes rozhodně po zkušenostech věřím. Lidskost je dnes dost vzácná vlastnost a jejím jedno že poškodí malého člověka. Pryč tojste si nevšimla syn a máma co jsou zač.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
31.3.21 22:04
@Anonymní píše: Řeším to samé, jen 9m miminko a jeho dlouhodobé podvádění :pocitac: :zed:

8o :,( achjo toje mi líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
31.3.21 22:14
@Beckyttine5 píše:

Mně tohle dost trápí. Já z úplné rodiny pocházím a tohle jsou pro mne muka. A to jsou jen 2roky za námi. On m bohužel horši vztahy v rodině ale v závěru si myslím, že může být rád.
Nebudu vás tu psát, jaká slova padají. Co vše mi vyčítá. Že jeho rodina nás dotuje pořád nakupují věci a tak ale ne protože bysme chtěli protože chtějí oni… A mě je vše vyčteno v hádce vvzdy, že moji zlý a jeho dobrý, víte jak to myslím brát si do úst rodinu s tím že v mém případě já se k tomuhle nikdy nesnížila i když se mi občas taky neco nelíbí. To se nemá… Řídit po Pivech v rozčilení, to se nedělá přeci. A s každou hádkou běžet domů za mámou… To se nedělá! :zed:
Pořád bych vás slepovala. Jen mi to nepřipadá absolutně jako zdraví vztah pro mne natož miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
31.3.21 22:15
@Aquarius79 píše:
@Ell 1711Dala jste tomu šanci i když vás mohlo dopředu trknout, jak to asi dopadne. Je na čase myslet na vaše úsměvy a nikoliv na zaseknuté, gramofonové desky. Pes a dítě bývají nejlepší kamarádi. Nejspíše vás chce zmanipulovat do jeho zvláštního a nepochopeného světa. Doporučuji se tomu vyhnout obloukem. Paprsky štěstí na vás čekají jinde. Co se výživného týče, doporučuji web https://www.vasevyzivne.cz
:srdce: děkuji za vrela slova
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
31.3.21 23:01
@Tinuvien píše:
No jo, lidi vztah vzdávají při prvních nezdarech, místo toho, aby vyzráli a rostli spolu. Co si z toho odnesou děti, raději ani nemyslet. Prostě konzumní vztahy.

Já problém vidím v tom, že lidé spolu neumí komunikovat, ani před tím vztahem, když spolu jen chodí. A po nějaké době si prostě řeknou, že to spolu zkusí a přitom přehlížejí veškeré signály, které jim vysílají POZOR! De facto jsou v nefunkčním vztahu od samého začátku, protože nemají sebemenší představu, jak má funkční vztah vypadat. Dost smysluplných hodnot totiž padlo v zapomnění a společenská etiketa se považuje za přežitek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2188
31.3.21 23:04
@Aquarius79 píše:
Neviděl bych to tak černě, tady je to poměrně malý vzorek matek.

Jasně, ale mám i jiné srovnání.. Učím na gymnáziu od roku 2008, tehdy jsem byla překvapená, že ve třídě jsou v průměru 2-3 děti z neúplné a rodiny a zbytek do těch 30 žili s oběma svými rodiči, dnes už je to jinak, těch z úplné rodiny je cca kolem 60%, těch rozvodů a rozchodu hodně přibývá, tak uvidíme, co bude za dalších 10 let… A vidím to i v okolí, kolik mých spoluzacek je a kolik není s otcem svých dětí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat