Odchod plodove zatky - kdy mam cekat porod???

209
14.5.04 09:51

Odchod plodove zatky - kdy mam cekat porod???

Ahoj holky,

prave mi odesla plodova zatka, chtela jsem se vas zeptat po jak dlouhe dobe u vas pote nastal porod??? Moc dekuji za odpovedi

Andrea 37tt

PS: ja si jdu konecne zacit pripravovat tu tasku do porodnice :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2133
14.5.04 10:24

Ahoj Andreo,
mně odcházela hlenová zátka cca od pondělí postupně a rodila jsem v pátek ráno.
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
14.5.04 10:36

Hlenová zátka může odejít i deset dní před porodem. Záleží na tom, kdy máš termín a jestli se objevují i další příznaky.

Mě odešla hlenová zátka den před tím, než mi odtekla plodová voda, tj. tři dny před porodem.

U druhého dítěte mi praskla plodová voda, ale hlenové zátky jsem si vůbec nevšimla…

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
14.5.04 11:05

Ahoj Andrea,

mne hlienova zatka odisla na Silvestra. Dovtedy som si myslela, ze do porodu je este casu dost. Po odideni hlienovej zatky som mala za 10 min. tasku do porodnice zbalenu a manzel stravil Silvestra nasucho (iba s nealko napojmi) - co mi doteraz nevie zabudnut. No a Tomas sa narodil az na 4 den t.j. 3.1.2003.

Zuzina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
14.5.04 11:34

ahojky
mě odcházela postupně už 3dny před porodem.ale prý to neni zas tak důležité hlavní je plodová voda a stahy. jsou to asi dva měsice co tu byla stejná diskuze měla jsem ten samý dotaz tak třeba zkus zalovit a možná ji najdeš.jinak ti přeji hodně štěstí a supr porod a zlaté mimi.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
14.5.04 13:39

Ahojda,

moc vam dekuji za odpovedi. Prave jsem se vratila z monitoru - pravidelne kontrakce cca co 5 min. - pry se schyluje k porodu, tak az pry bude „hur“, mame jeste dnes prijet. Tak mi drzte palecky :wink:

Andrea 37tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
14.5.04 14:26

držim palečky at ti vše dobře dopadne a at to máš brzo za sebou a at už máš mimi v náručí.honě štestí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.5.04 15:07

Odchod plodové zátky - kdy mám čekat porod???

Čauky! Měla bych dotaz, jak taková hlenová zátka vypadá. Ještě by mě zajímalo, jaké máte zkušenosti se zátěžovým testem. Jak to u vás vypadalo po tom. Já už víc jak týden přenáším a dneska mi ho dělali. Předem děkuji za odpovědi. Olča

• Nahlásit
  • Citovat
209
14.5.04 15:16

Ahoj Olco,

hlenova (plodova) zatka je v podstate tahly hlen s trochou krve - u me dnes rano byl cca 10cm dlouhy.
Ohledne zatezoveho testu neporadim…

No ja jdu dobalit pomalu veci, kontrakce mam co 4-5min. a zacinaji byt pomerne neprijemne…

Andrea 37tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.5.04 15:24

Děkuji za odpověď, Andreo.
Přeji hladký a rychlý průběh porodu a hlavně zdravé a spokojené miminko. (Docela ti závidím.)
Olča

• Nahlásit
  • Citovat
20
15.5.04 10:19

Ahoj koukám, že je to dost aktuální téma, což jsem ráda.
Jsem ve 39+2tt a plodová zátka mi odešla včera ráno v 5hod (není pochyb byla toho hromada). Den předtím jsem měla večer stahy a trochu bolesti v podbřišku.
Celý pátek přes den se nic nedělo a večer začali stahy po 15-20min a prcek se mlel jak diví. Noc ne dnešek začla být trochu krušná ve 4hod ráno bolesti v podbřišku větší a tvrdnutí břicha opět po cca15-20min a začala jsem špinit čerstvou krví.
Ráno v 8:30 se mi podařilo na hodinku usnout a teď se mi zdá, že se to zastavilo. Mám jen mírné jakoby menstrulační bolesti a trochu špiním. Škoda že naexistuje časové rozpětí, abych věděla kdy asi to přijde opravdu.
Jsou to jen poslíčci nebo už se něco děje........teda že se něco děje to cítím, ale bude z toho dejme tomu do 24hod porod nebo třeba až za týden???? :roll:
Joj je to složité a já jsem netrpělivá asi jako každá prvorodička
Mějte se a držím všem palečky Lenda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.5.04 11:30

Lendo, nebudu tě stresovat, ale nějak se mi nezdá to špinění čerstvou krví. To, že ti odešla zátka, sice ještě opravdu nic neznamená, to může o moc dopředu, ale ta krev není v pořádku. Měla by ses nechat aspoň vyšetřit v porodnici a seznámit je s tím co se děje. Přece jenom jistota je jistota. Nakoukni ještě do deníčku - myslím že je to zatím poslední deníček jarních miminek - je tam popsán začátek porodu, snad ti i tohle pomůže.
Kamila

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.5.04 11:32

No, ale jinak ti přeju samozřejmě rychlý a pokud možno bezbolestný poroda zdravé krásné mimčo. Už to máš ani ne „za pár“ :)
Kamila

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.5.04 11:43

Maličcí pasažérci ? 37. týden + Známky porodu

• Nahlásit
  • Citovat
209
21.5.04 19:25

Ahoj holky,

tak se nam v sobotu 15.5. v 1h v noci narodila nadherna vlasata holcicka, ktere jsme dali jmeno Amélie Theïs. Merila 50cm a vazila 3,330kg. Jeji fotecky najdete v galerii miminek. Porod probehl velmi dobre, mela jsem epiduralni analgesii, ktera fungovala dobre az do konce a tak jsem porodila bezbolestne - byla to nadhera citit, jak miminko krasne prochazi porodnimi cestami a pritom se „usmivat“ a pomahat mu rukama na svet - nadhera, byla jsem dojata a slzy mi tekly po tvari…

Preji vam vsem, aby i vase porody byly takove, jake si predstavujete a samozrejme zdrava miminka!

PS: Kamilo, tak co??? Uz mas mimiska v naruci?

Andrea + Amalka 6 dni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama