Odchod ve zkušební době + nemocenská

Anonymní
23.6.21 11:01

Odchod ve zkušební době + nemocenská

Dobrý den, chci se zeptat, když jsem ve zkušební době a dostanu nemocenskou (mám psychické problémy, byla jsem na psych. vyšetření) a budu tedy na neschopence, vím, že mě zaměstnavatel za 14 dní pravděpodobně sám vyhodí. Mám si na toto „počkat“ nebo mohu marodit a zároveň jim doručit výpověď z mé strany? Do zaměstnání se po neschopnosti stejně vracet nechci a nebudu, je tam příšerný kolektiv i vedení.. Předem díky za info.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9733
23.6.21 11:03

Můžeš, ale nedostaneš náhradu mzdy když skoncis okamžitě. Takže bych si pockala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.21 11:06

@JancaS84 Aha, takže i kdybych byla na nemocenské tak mi jí nezaplatí? A pokud mě tedy vyhodí a budu na nemocenské i dál, musím se hlásit na ÚP nebo až po skončení nemocenské? Nemám v tomto vůbec zkušenosti..

• Citovat
  • Nahlásit
9733
23.6.21 11:23
@Anonymní píše:
@JancaS84 Aha, takže i kdybych byla na nemocenské tak mi jí nezaplatí? A pokud mě tedy vyhodí a budu na nemocenské i dál, musím se hlásit na ÚP nebo až po skončení nemocenské? Nemám v tomto vůbec zkušenosti..

14 dní platí zamestnavatel, takže pokud by jsi skončila během těch 14 dní, tak z práce peníze nedostaneš od toho dne kdy skoncíš, ale pokud bude neschopenka trvat dal tak ji od 15 dne platí stát takže pak dal peníze dostaneš od toho 15 dne od státu. Buď prostě na neschopence a pokud tě po těch 14 dnech nevýhodi oni tak můžeš skončit ty a být dal na neschopence. Až budeš schopna práce tak můžeš jít na pracak, nebo si najít práci sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11518
23.6.21 11:24
@Anonymní píše:

Pokud tě vyhodí, když budeš na nemocenské, tak pak jen na ZP nahlásíš, že jsi pořád nemocná. Na ÚP až po skončení nemoci, jako nemocnou tě nezaregistrujou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.21 11:45

@JancaS84 Jo takhle, děkuji za info. A když mám u tohoto zaměstnavatele podepsaný „růžový papír“ ohledně úlevy na dani a k tomu mám i DPP - práce je vykonávaná dálkově skrze soc. sítě a účetní té firmy po mě chce potvrzení o tom, že můj zaměstnavatel za mě platí daně. Pokud budu marodit, musí mi ten papír také vystavit nebo když mě vyhodí tak od koho to potvrzení dostanu? Musela bych to podepsat tam, kde mám DPP? Omlouvám se za dotazy, ale po googlení z toho nejsem moc moudrá.

• Citovat
  • Nahlásit
9733
23.6.21 13:22

Co přesně po tobě chce za potvrzení? Daně si řeší každý zamestnavatel zvlášť. Pokud máš u prvního podepsanou slevu(ruzovy prohlaseni) tak si ji nemůžeš podepsat u druhyho, ale na to žádný potvrzení nepotřebuješ. Tu slevu si nemusíš uplatňovat ani u jednoho a pak to pořešit v ročním zúčtování/daňovém přiznání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.21 15:16

@JancaS84 No mám HPP kde jsem podepsala ten ruzovy papír (kde tedy jsem ve zkusebce a budu marodit a pravděpodobně me vyhodi), mam DPP jinde kde nemam podepsáno nic žádnou slevu na dani, ale chtějí po me potvrzeni ze za me ty daně plati ten jiny zaměstnavatel tak nevim.. a ted kdyz budu marodit a mam to DPP jinde tak mi to porad pokrývá to HPP nebo stát i kdyby me vyhodili? Nebo to pak musim prave podepsat jinde, kde budu mit DPP? Nevim jak je to s tou nemocenskou, kdybych byla na UP tak chapu, ze to plati za me oni takze bych byla kryta.. ted nevim, jestli mohu mit vlastne vubec DPP nebo vic DPP najednou? Nebo mohu mit jen jedno DPP a jedno treba DPC? Jsem v tomhle fakt marná.. a nikdo mi neumi poradit :?

• Citovat
  • Nahlásit
15252
23.6.21 22:51
@Anonymní píše:
@JancaS84 No mám HPP kde jsem podepsala ten ruzovy papír (kde tedy jsem ve zkusebce a budu marodit a pravděpodobně me vyhodi), mam DPP jinde kde nemam podepsáno nic žádnou slevu na dani, ale chtějí po me potvrzeni ze za me ty daně plati ten jiny zaměstnavatel tak nevim.. a ted kdyz budu marodit a mam to DPP jinde tak mi to porad pokrývá to HPP nebo stát i kdyby me vyhodili? Nebo to pak musim prave podepsat jinde, kde budu mit DPP? Nevim jak je to s tou nemocenskou, kdybych byla na UP tak chapu, ze to plati za me oni takze bych byla kryta.. ted nevim, jestli mohu mit vlastne vubec DPP nebo vic DPP najednou? Nebo mohu mit jen jedno DPP a jedno treba DPC? Jsem v tomhle fakt marná.. a nikdo mi neumi poradit :?

To přesměruje do vlákna s daněmi.

Můžeš mít víc zaměstnání. Ale jen v jednom můžeš mít daň z příjmu odváděnou jinou, než srážkovou, aniž bys byla povinna podat daňové přiznání.

To znamená, můžeš mít pracovní poměr, kde ti strhávají a odvádějí daň a uplatňují klasické slevy a vedle toho můžeš mít dpp, kde srážejí daň paušální srážkou 15 % a nemusíš nic řešit.

Jakmile máš více pracovních poměrů současně nebo pracovní poměr a dohodu, u které se strhává záloha na daň jinak, než paušální srážkou, jsi povinna po skončení zdaňovacího období podat daňové přiznání.

Druhá věc je, že pokud nejsi zaměstnána po celý rok, a navíc jsi měla nějakou dohodu, kde byla daň strhává a srážkou, je pro tebe výhodné podat daňové přiznání, protože ti berňák něco vrátí, a dokonce i ta srážková daň se dá myslím započítat jako záloha na daň (vratná záloha).

Ale k tomu budeš potřebovat od všech zaměstnavatelů potvrzení o zdanitelných příjmech a sražených zálohách.

Na podrobnosti se zeptej daňařů ve vlákně o daňovém přiznání.

Ono se dost blbě radí, když nevíš, co za potvrzení po tobě chtějí a proč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9733
24.6.21 00:19

Já asi taky porad nechapu co za potvrzeni po tobě chtějí a proč. Do toho co za tebe odvádí zamestnavatel jim je kulovy. Každej ten pracovní poměr ma nějaký pravidla a podle toho se strhávají daně, sociální a zdravotní. Ruzovy prohlášení máš na hpp, takže ho nepodepíšes na DPP na to potvrzení nepotřebují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat