Odchod z místa učitelky (třídní) v pololetí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.10.21 14:45

Odchod z místa učitelky (třídní) v pololetí

Omlouvám se za anonymitu, mám čitelný nick a opravdu zatím nechci, aby mě někdo „našel a nabonzoval“ :).

Výchozí situace - jsem učitelka, třídní. Dostala jsem skvělou nabídku mimo školství, o které jsem dlouho snila.

Nástup v lednu, nejlépe k prvnímu lednu.
Snad by se dalo domluvit i na únor.

Odchod ze školství by tedy proběhl v pololetí.
Bude mi to samozřejmě líto kvůli studentům.
Chápu i to, že to bude rána pro vedení školy a hledání zástupu od pololetí bude těžké.
Jak to ještě není jisté a nechci to šířit, tak se nemám kde zeptat, na co si dát pozor, co se v takové situaci obvykle dělá a tak dále.

Jak jsem ve školství krátce, tak nemám žádnou osobní zkušenost, že by obdobnou věc už někdo řešil.

Poradíte? Napíšete své zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13774
31.10.21 14:55

Tak čím dříve to řekneš, tím pro vedení líp. To se nedá nic dělat. Studenti odejdou taky za svým štěstím po maturitě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 14:58

@eva valoi A je to běžný? Děje se to? Z toho mám největší hrůzu. Že bude kolem toho velebouře :)

• Citovat
  • Nahlásit
23839
31.10.21 14:58

Jestli máš novou práci fakt jistou, tak s oznámením vedení nečekej. Bude mít víc času sehnat náhradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13774
31.10.21 15:03
@Anonymní píše:
@eva valoi A je to běžný? Děje se to? Z toho mám největší hrůzu. Že bude kolem toho velebouře :)

Děje se to. Asi je samozřejmě lepší odejít s koncem školního roku, ale lze samozřejmě odejít i během roku. Platí pro tebe to, co pro každého jiného zaměstnance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
11586
31.10.21 15:04
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonymitu, mám čitelný nick a opravdu zatím nechci, aby mě někdo „našel a nabonzoval“ :).

Výchozí situace - jsem učitelka, třídní. Dostala jsem skvělou nabídku mimo školství, o které jsem dlouho snila.

Nástup v lednu, nejlépe k prvnímu lednu.
Snad by se dalo domluvit i na únor.

Odchod ze školství by tedy proběhl v pololetí.
Bude mi to samozřejmě líto kvůli studentům.
Chápu i to, že to bude rána pro vedení školy a hledání zástupu od pololetí bude těžké.
Jak to ještě není jisté a nechci to šířit, tak se nemám kde zeptat, na co si dát pozor, co se v takové situaci obvykle dělá a tak dále.

Jak jsem ve školství krátce, tak nemám žádnou osobní zkušenost, že by obdobnou věc už někdo řešil.

Poradíte? Napíšete své zkušenosti?

Nikdo není nepostradatelný. :hug: Neváhej a běž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34487
31.10.21 15:16
@Anonymní píše:
@eva valoi A je to běžný? Děje se to? Z toho mám největší hrůzu. Že bude kolem toho velebouře :)

Deje se to. Dceri kdysi kvuli neshodam s ředitelkou odeslo sest učitelů druheho stupně naraz, v pololeti. Na materskou chodi taky podle potreby, ne podle konce skolniho roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7618
31.10.21 15:19

Děje se to. Počítej ale s tím, že když podáš výpověď v listopadu, budeš moci odejít až k 31. lednu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2759
31.10.21 15:21

Ty nemáš ve smlouvě žádnou výpovědní lhůtu? Nejspíš jo, že? Takže s oznámenim ve škole neotalej, jinak bys taky nemusela do nové práce nastoupit ani v tom únoru… jinak nemej strach, nikdo není nepostradatelný, náhradu určitě najdou, jen to fakt řekni zavcas, abys pak neměla potíže s různýma lhutama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34487
31.10.21 15:33
@Midaku píše:
Ty nemáš ve smlouvě žádnou výpovědní lhůtu? Nejspíš jo, že? Takže s oznámenim ve škole neotalej, jinak bys taky nemusela do nové práce nastoupit ani v tom únoru… jinak nemej strach, nikdo není nepostradatelný, náhradu určitě najdou, jen to fakt řekni zavcas, abys pak neměla potíže s různýma lhutama.

Tak pokud to nepoda dnes, ma na to cely mesic. Pocita se to az od prvniho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2759
31.10.21 15:39

@vokishka já vím, ale většinou jsou to 3 měsíce a běží to od prvního následujícího měsíce nějaké? Takže když to poda v pondělí, bude ji to běžet až od prosince, a to v únoru do nové práce asi nepůjde.. leda, že by měla dvouměsíční lhůtu, anebo to pletu, to je nejpravděpodobnější :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34487
31.10.21 15:41
@Midaku píše:
@vokishka já vím, ale většinou jsou to 3 měsíce a běží to od prvního následujícího měsíce nějaké? Takže když to poda v pondělí, bude ji to běžet až od prosince, a to v únoru do nové práce asi nepůjde.. leda, že by měla dvouměsíční lhůtu, anebo to pletu, to je nejpravděpodobnější :mrgreen:

Jsou to dva mesice. A bezi od 1.12., at to poda zitra nebo posledniho listopadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23839
31.10.21 15:42

@vokishka Přesně. Výpověď je nejlepší podávat posledního v měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2759
31.10.21 15:44

@vokishka no jo, vždyť říkám, že je nejpravděpodobnější, že to pletu. :lol: dík za ujasneni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2893
31.10.21 15:47

Jak psaly holky - kdybys podala výpověď dnes, tak můžeš do nové práce nastoupit od 1.1., jinak je jedno, jestli ji dáš zítra nebo až za 3 týdny, volna pak budeš od 1.2.
Nebo se můžeš s vedením domluvit na jiném datu ukončení pracovního poměru, pokud oni budou chtít.
A ano, občas se to děje, ale spíše zřídka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat