Reklama

Odchod z nájmu - spor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 11:53
Odchod z nájmu - spor

Zdravím. Prosím anonymně. Kdo jste odcházeli z nájmu za špatných okolností, kdy si majitel vymyslel co nejvic, aby vam vzal kauci plus jste jeste neco platili? Do jakeho extremu jste se dostali a jak jste to resili? Ja mam zde i vyhruzku o pomluvu po socialnich siti, neopravnene, nebylo tam nic znicene.. Ale vi, ze mam strach tak toho vyuziva. Dekuji za odpověď. :?

Reklama

Reakce:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2103 příspěvků 16.08.18 11:59

Zažila jsem v zahraničí, šli jsme k deposit dispute. Majitelé si vymysleli, že jsem jim byt vrátila špinavý a zničený a nárokovali si odškodné. Doložila jsem fotky co jsem pořídila při odchodu (čistý a nablýskaný byt) a oni nedostali vůbec nic. Bohužel je to tu strašně časté a i když člověk prokáže opak, tak nepoctivý vlastník není nijak pokutován a na dalšího nájemníka to zkusí znovu. Máš vše nafocené při přebírání bytu a odevzdání? Jestli jo, nemají šanci. Vůbec se toho neboj.

Uživatel je onlineAduš8
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 16.08.18 11:59
@Anonymní píše:
Zdravím. Prosím anonymně. Kdo jste odcházeli z nájmu za špatných okolností, kdy si majitel vymyslel co nejvic, aby vam vzal kauci plus jste jeste neco platili? Do jakeho extremu jste se dostali a jak jste to resili? Ja mam zde i vyhruzku o pomluvu po socialnich siti, neopravnene, nebylo tam nic znicene.. Ale vi, ze mam strach tak toho vyuziva. Dekuji za odpověď. :?

Tak pokud máš fotografie,jak byt před nastěhováním vypadal, můžeš se s ním o kauci soudit,pokud něco zveřejní na sociálních sítích,podej trestní oznámení pro pomluvu,nemůže nic takového zmiňovat.

Bábrdl
Generální žvanilka 21116 příspěvků 16.08.18 12:04
@Anonymní píše:
Zdravím. Prosím anonymně. Kdo jste odcházeli z nájmu za špatných okolností, kdy si majitel vymyslel co nejvic, aby vam vzal kauci plus jste jeste neco platili? Do jakeho extremu jste se dostali a jak jste to resili? Ja mam zde i vyhruzku o pomluvu po socialnich siti, neopravnene, nebylo tam nic znicene.. Ale vi, ze mam strach tak toho vyuziva. Dekuji za odpověď. :?

Já mám jako pronajímatel spíš zkušenost, že nájemník nezaplatí poslední nájem (skoro nikdy) a bere to tak, že se to bere z kauce. :cert:

Nějakou lhůtu taky málokdo dodržuje. Prostě řeknou, že odcházejí a zmizí.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5629 příspěvků 9 inzerátů 16.08.18 12:16

A předávací protokol máš? Tam by měly být uvedeny všechny závady při převzetí a předání bytu. Jinak se vše bude řešit soudnim sporem a je otázka, jak jsi schopna nepoškození bytu prokázat.

blumen
Hvězda diskuse 41117 příspěvků 16.08.18 12:19
@Anonymní píše:
Zdravím. Prosím anonymně. Kdo jste odcházeli z nájmu za špatných okolností, kdy si majitel vymyslel co nejvic, aby vam vzal kauci plus jste jeste neco platili? Do jakeho extremu jste se dostali a jak jste to resili? Ja mam zde i vyhruzku o pomluvu poh socialnich siti, neopravnene, nebylo tam nic znicene.. Ale vi, ze mam strach tak toho vyuziva. Dekuji za odpověď. :?

Vse fotim pri prejimani bytu, zapisuju a necham si podepsat kazdou malickost, i prasklou kachlicku v kuchyni. Pri predavce na konci to same.
Jednou nam z kauce neco strhli, ale malo, meresili jsme. Od te doby fotime - zahranici.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >