Odchod z nájmu - spor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 11:53
Odchod z nájmu - spor

Zdravím. Prosím anonymně. Kdo jste odcházeli z nájmu za špatných okolností, kdy si majitel vymyslel co nejvic, aby vam vzal kauci plus jste jeste neco platili? Do jakeho extremu jste se dostali a jak jste to resili? Ja mam zde i vyhruzku o pomluvu po socialnich siti, neopravnene, nebylo tam nic znicene.. Ale vi, ze mam strach tak toho vyuziva. Dekuji za odpověď. :?

Reakce:
Lalelale
Závislačka 2691 příspěvků 16.08.18 11:59

Zažila jsem v zahraničí, šli jsme k deposit dispute. Majitelé si vymysleli, že jsem jim byt vrátila špinavý a zničený a nárokovali si odškodné. Doložila jsem fotky co jsem pořídila při odchodu (čistý a nablýskaný byt) a oni nedostali vůbec nic. Bohužel je to tu strašně časté a i když člověk prokáže opak, tak nepoctivý vlastník není nijak pokutován a na dalšího nájemníka to zkusí znovu. Máš vše nafocené při přebírání bytu a odevzdání? Jestli jo, nemají šanci. Vůbec se toho neboj.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 16.08.18 11:59
@Anonymní píše:
Zdravím. Prosím anonymně. Kdo jste odcházeli z nájmu za špatných okolností, kdy si majitel vymyslel co nejvic, aby vam vzal kauci plus jste jeste neco platili? Do jakeho extremu jste se dostali a jak jste to resili? Ja mam zde i vyhruzku o pomluvu po socialnich siti, neopravnene, nebylo tam nic znicene.. Ale vi, ze mam strach tak toho vyuziva. Dekuji za odpověď. :?

Tak pokud máš fotografie,jak byt před nastěhováním vypadal, můžeš se s ním o kauci soudit,pokud něco zveřejní na sociálních sítích,podej trestní oznámení pro pomluvu,nemůže nic takového zmiňovat.

Bábrdl
Generální žvanilka 21708 příspěvků 16.08.18 12:04
@Anonymní píše:
Zdravím. Prosím anonymně. Kdo jste odcházeli z nájmu za špatných okolností, kdy si majitel vymyslel co nejvic, aby vam vzal kauci plus jste jeste neco platili? Do jakeho extremu jste se dostali a jak jste to resili? Ja mam zde i vyhruzku o pomluvu po socialnich siti, neopravnene, nebylo tam nic znicene.. Ale vi, ze mam strach tak toho vyuziva. Dekuji za odpověď. :?

Já mám jako pronajímatel spíš zkušenost, že nájemník nezaplatí poslední nájem (skoro nikdy) a bere to tak, že se to bere z kauce. :cert:

Nějakou lhůtu taky málokdo dodržuje. Prostě řeknou, že odcházejí a zmizí.

Janli
Kelišová 6248 příspěvků 16.08.18 12:16

A předávací protokol máš? Tam by měly být uvedeny všechny závady při převzetí a předání bytu. Jinak se vše bude řešit soudnim sporem a je otázka, jak jsi schopna nepoškození bytu prokázat.

blumen
Hvězda diskuse 42644 příspěvků 16.08.18 12:19
@Anonymní píše:
Zdravím. Prosím anonymně. Kdo jste odcházeli z nájmu za špatných okolností, kdy si majitel vymyslel co nejvic, aby vam vzal kauci plus jste jeste neco platili? Do jakeho extremu jste se dostali a jak jste to resili? Ja mam zde i vyhruzku o pomluvu poh socialnich siti, neopravnene, nebylo tam nic znicene.. Ale vi, ze mam strach tak toho vyuziva. Dekuji za odpověď. :?

Vse fotim pri prejimani bytu, zapisuju a necham si podepsat kazdou malickost, i prasklou kachlicku v kuchyni. Pri predavce na konci to same.
Jednou nam z kauce neco strhli, ale malo, meresili jsme. Od te doby fotime - zahranici.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >