Reklama

Odchod z porodnice,dvojčata,35+5,kdy ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Martinka654
Kecalka 114 příspěvků 04.01.17 13:39
Odchod z porodnice,dvojčata,35+5,kdy ?

Dobrý den,
28.12. se nám narodili jednovajky ve 35+5 pro těžkou preeklampsii. Mě propustili z porodnice v pondělí, kluky si nechali ještě na JIRP. Od porodu sami dýchají, jídlo si taky sami vytáhnou, čůrají, kakají, žloutenka za námi, jiné problémy nemají. Větší se zkoušel už dvakrát kojit, vždy něco sám vytáhl, už začínají i přibírat, jeden má přes 2 kg, druhý 1,8 kg. Sestra mi řekla ( ne zrovna příjemným způsobem, ale je to FN Plzeň, takže to tak beru…) at nastoupím ve čtvrtek na hospitalizaci, víc mi nikdo není schopen říct. Byl někdo v podobné situaci? To už dávají děti na inter. péči nebo odd. šestinedělí? Rooming nebo se chodí za dětma na JIP pouze kojit? Propustili by nás kolem 2kg, vím, že musí přibírat, ale jaké bývají další podmínky? Jak to na tom oddělení zhruba probíhá a jak dlouho jste tam byli? Popřípadě další informace co Vás napadnou..Alespoň řádově dny, týdny? Mléka zatím moc není teda i přes odsávačku a čaj..Máme doma zvířata a potřebuji se také nějakým způsobem postarat, tak at vím s jakou dobou zhruba se dá počítat ( už jsem tam ležela 2 týdny a partner pracuje v zahraničí). Děkuji moc všem, už jsem z toho přístupu krčení rameny na jakoukoliv otázku ve FN docela zoufalá, nehledě na to, že jsme čekali na propouštěcí zprávu do 9 večer ( to doufám není standart, abychom tam s dětmi taky neztvrdli tak dlouho..)

Reklama

Reakce:

Lada84
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 04.01.17 13:53

Ahoj, ja teda mela jen holcicku a to narozenou 35+1 na Bulovce, tam jsem s ni musela byt do ukonceneho 38tt (jakoby do donosenosti) a skutecne nas pousteli v dobe, kdy bych byla 38+0, to je cca 2tydenni pobyt. Prvni tyden byla na neonatologii a pak rooming in se mnou s tim, ze kdyby neco, tak hned k nim (maji dva pokoje pro maminky s nedonosenatky hned vedle neonatol. oddeleni). Jinak mala mela 2,4kg pri porodu a propousteli nas s 2,2kg. Snad jsem pomohla.. :kytka:

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 04.01.17 13:55

Já byla v nemocnici(Plzen Lochotín)celkem pět týdnů. Propustili nás, až když se dcerka dokázala sama najíst, ale já rodila 32+5 a dcerka byla krmená přes sondu, takže ty tam určitě tak dlouho nebudeš. Nejdřívě jsem jen docházala na kojení, pak jsem byla s mimčem na pokoji. Jak je tedy ted krmí, normálně lahví? Podle mě, jestli sní kolik mají a přibírají(přes dvě kila mít budou), tak tam budeš jen pár dní.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 04.01.17 13:56

Tak pokud máš nastoupit ve čtvrtek na hospitalizaci, tak předpokládám, že už budeš na pokoji s nima. Jinak by tvá hospitalizace asi neměla moc smysl, že. Pokud jsou matky i na intermediálu, tak bych počítala s ním, pokud až na normálních pokojích, tak tak. Pokud nemají žádné problémy a budou přibírat, tak není důvod vás propustit v řádu dní. Pokud naopak problémy nastanou, tak déle. Mám dojem, že jedno z kritérií pro propuštění je 2kg, ale nejsem si jistá.

ilonka12
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 04.01.17 14:00

Já rodila 31 týden, kriteria propuštění má každá nemocnice jinak. U nás to byla schopnost sání, nejméně 2 kg a pomyslný 36 gestační týden. Vám z těchto kriterii už chybí jen váha jednoho z dvojčat, ale třeba vaše nemocnice má podmínky propuštění přísnější.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 14:01

Ahoj, já tam (na Lochotíne) měla mimino před dvěma lety, kvůli horší adaptaci (37+4) přijímali mě tři dny po porodu a to na pokoj pro matky (byly jsme tam tři, děti jsme neměly na pokoji, ale chodily jsme je každé tři hodiny přikládat a přebalovat k vyhřívaným postýlkam). Po třech dnech jsem se přestěhovala na jiný pokoj, tam už jsem malého dostala k sobě. Hodně všechno kontrolují, mají z toho důvodu i prosklené dveře. Nám dělalo největší problém přibírání, ač se syn narodil se 3kg, nechtěli nás pustit dřív, než byl nad porodní váhou, takže celkem jsme tam byli 10 dní. Jinak je to ale případ od případu, viděla jsem tam i maminku, která měla na pokoji inkubátor s miminem a starala se o něj.

martina.hanus86
Kecalka 143 příspěvků 04.01.17 14:04

Dvojčata narozena 35+1,oba 2,5 kg. Po porodu jsem je mela hned u sebe. Propuštěni po šesti dnech, meli oba cca 2,35 kg. Kdyby nas nechteli pustit tak bych stejne sla protoze kojeni nam slo, pribirali.

stinga
Závislačka 3525 příspěvků 10 inzerátů 04.01.17 14:04

Jak dlouho tam budeš - to snad záleží na tom, jak budou děti prospívat, ne? A to ti nikdo dopředu nezaručí ani neporadí
a co je prioritou - zdraví malinkých dvojčat porozených v 35 tt., nebo péče o zvířata?

žampion
Závislačka 3726 příspěvků 04.01.17 14:04

Já rodila v 37+3 malý byl malinký měl 2,2 kg jinak v naprostém pořádku u nás nás chtěli držet do váhy 2,5 kg no po týdnu jsem je ukecala :-D

dadulam
Kecalka 396 příspěvků 04.01.17 14:13

Mně se narodil syn v 32.tt, nejdříve byl v inkubátoru a já jsem za ním dojížděla s mlékem a pak mě hospitalizovali a byla jsem s ním na pokoji. Byla jsem tam s ním týden. Musel mít váhu asi přes 2 kg, udržet teplotu a být celkově v pořádku. Už je to ale skoro 8 let, už se tam dost za tu dobu změnilo. Jediné co vím, že může maminka jít i ven. Za nás se nemohlo.
Myslím, že tam dlouho nebudete. Pokud druhé mimčo bude také přibírat a bude všechno OK, tak budete nejdýl do týdne doma, možná i dřív.
Držím palce, ať je všechno v pořádku a můžeš si užívat miminek doma.

Sopttíček
Závislačka 3327 příspěvků 04.01.17 14:20

Já rodila 36+0 ve FN Plzeň v roce 2012, děti byli na jip, já na gynekologickem odd 3 dny po porodu, pak u nich na jip v pokoji pro matky asi 3 dny a pak mi je dali na pokoj, celkem jsme tam byli asi 2týdny, pustili by nás dřív, ale měla jsem oboustranný zánět prsou, takže jsem musela na tři dny domů. Čekalo se na mě a až budou mít váhu 2300g. Tu určila naše pediatra, dřív by nás neprevzala. Personál na jip byl super až na pár výjimek…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama