Odchod z práce a hledání jiné

Anonymní
3.10.20 17:11

odchod z práce a hledání jiné

Nevím jak se rozhodnout,.Pracuji ve firmě, kde se dost nadělám, nezastavím se, pracuji bez přestávky na oběd, nemůžeme vypnout stroje, protože z nich neustále padají výrobky a ty musíme rychle zpracovat v krátkém čase, není to ani v lidských silách zvládat, práce v noci 3 směny mi také nevyhovují. V příštím týdnu mi už končí zkušební doba, bohužel se mi nepovedlo zatím nic jiného najít. Po zkušební době budu čekat 2 měsíce než mě pustí, dohodou to není možné odejít. Co myslíte, mám risknout odchod ted ve zkušebce, s tím, že bych si našla práci během 14 dní? Dlouho nemůžu být bez práce jsem na vše sama.
Většinou chtějí nástup ihned co se obchodů týká, tak se bojím, že mi čekat nebudou 2 měsíce. Některé práce v obchodě mi utekly, že jsem nemohla na pohovor kvůli současné práci. Jsem vyučená prodavačka, můžu se ucházet o místo tam, nebo zas nějaká fabrika, ale nerada bych už 3 směnný provoz, záleží také jaké by to tam bylo, to nikdy člověk předem neví dokud si to nevyzkouší. Vdobě kovidové se těžko hledá práce, vše je hned pryč. Tady ale už zůstat nechci je to nad lidské síly a to zacházení dělat bez přestávky je protizákonné.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3.10.20 17:15

A už jsi mapovala, jestli by nějaká místa byla? Jestli máš třeba trochu našetřeno, riskla bych to. I kdybys měla být třeba měsíc na pracáku, nějakou podporu pak dostaneš. Než se trápit někde, kde tě to ničí… To je blbost. Držím palce! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2145
3.10.20 17:28

@SibyllaTrelawney
Z pracáku ale nic nedostane, pokud odejde sama, jestli se nepletu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2145
3.10.20 17:29
@Anonymní píše:
Nevím jak se rozhodnout,.Pracuji ve firmě, kde se dost nadělám, nezastavím se, pracuji bez přestávky na oběd, nemůžeme vypnout stroje, protože z nich neustále padají výrobky a ty musíme rychle zpracovat v krátkém čase, není to ani v lidských silách zvládat, práce v noci 3 směny mi také nevyhovují. V příštím týdnu mi už končí zkušební doba, bohužel se mi nepovedlo zatím nic jiného najít. Po zkušební době budu čekat 2 měsíce než mě pustí, dohodou to není možné odejít. Co myslíte, mám risknout odchod ted ve zkušebce, s tím, že bych si našla práci během 14 dní? Dlouho nemůžu být bez práce jsem na vše sama.
Většinou chtějí nástup ihned co se obchodů týká, tak se bojím, že mi čekat nebudou 2 měsíce. Některé práce v obchodě mi utekly, že jsem nemohla na pohovor kvůli současné práci. Jsem vyučená prodavačka, můžu se ucházet o místo tam, nebo zas nějaká fabrika, ale nerada bych už 3 směnný provoz, záleží také jaké by to tam bylo, to nikdy člověk předem neví dokud si to nevyzkouší. Vdobě kovidové se těžko hledá práce, vše je hned pryč. Tady ale už zůstat nechci je to nad lidské síly a to zacházení dělat bez přestávky je protizákonné.

Zkus Lidl a uvidíš, já bych to už neriskovala, ale jako bezdětná jsem do toho klidně takhle šla. Ale nikdy jsem neměla hypotéku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 17:35

Mapovala..kolegyně co nastupovala se mnou odešla před měsícem do jiné fabriky jen na ráno, mín peněz a údajně taky moc není spokojená, ta druhá nemá nic stejně jako já a rozhodla se zatím zůstat, vybere dovolenou na Vánoce a potom hledat..Neřešila bych to a odešla chvíli na pracák, ale pronájem i alimenty ještě platím, takže nemůžu jít pracovat za 16 čistého, pro mě je každý koruna navíc dobrá. Tady mám malý základ 16 hrubého, plus osobní k tomu, ale když omarodím, nebo půjdu na úp mi z toho moc velkou podporu nespočítají je jen 40%, když odejdu sama.
Jedno místo jsem nechala utéct, dlouho jsem se rozmýšlela, byly tam malé peníze, ale zas pohoda. Z dalšího obchodu mě nevzali, přitom praxi nějakou mám a Lidl tam si vybírají, budu čekat měsíc zda postoupím dál, nebo jiná fabrika, přes agenuru ale nechci je to jen krátkodobé..Ted bude dost lidí bez páce a tudíž, místa obsazená, někde mi ani neodpověděli jak dopadlo výb, řízení, oproti době, kdy jsem šla sem jsem si mohla vybírat, je to tím kovidem, i v obchodech mají brigádníky a fabriky samý cizinec Ukrajina, Bulhar, je mi z toho nanic co se tu děje, kde jsem ted je většina Ukrajinek…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 17:44

Jde o to, jestli by mi počkali jinde 2 měsíce, v těch fabrikách je pořád něco aspon přes agentury, ale ty taky dělají nábory hned, obchod tam to bude stejné, aspon co čtu inzeráty a když je hodně zájemců místo obsadí tím kdo přijde dřív…
Nebo odejít hned i po zkušebce a mít áčko, to by asi nešlo?

• Citovat
  • Nahlásit
11753
3.10.20 18:13
@Kockazvysocan píše:
@SibyllaTrelawney
Z pracáku ale nic nedostane, pokud odejde sama, jestli se nepletu.

Pletes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2145
3.10.20 18:26
@cecetka píše:
Pletes.

Jo? Ale nějaká taková podmínka byla. Ale já naštěstí nikdy na pravaku bebylq, tak zkušenosti nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 18:27

Nevím z jaké oblasti jsi, ale v obchodě hledají úplně, ale úplně všude. Vím to, protože jsem OZ rychloobrátky a jezdím po obchodech a fakt není obchod, kde by nehledali prodavačky. Takže se hledání práce vůbec neboj.
PS: Spokojené tam taky moc nejsou, ale určitě lepší, než to, co popisuješ.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 18:49

Hledají, ale ty peníze jsou malé, když bych chtěla jít něklam do textilu, navíc jsem obor potrav. zboží, tak mě nevezmou, opravdu si vybírají se zkušennostmi a asi i mladé, mě už táhne pomalu na 50let.No potraviny jsou dřina, většina víkendů v práci, proto se mi tam také moc nechce, ale kam jinam? NEMÁTE NĚKDO ZKUŠENNOSTI S PRACÍ NA BENZINCE? Tím kovidem moc práce není ani v obchodě, jedině bych šla na brigádu do kasy, hledají dost na brigádu, jenže to je pro studenty. Mám pohovor další na místo promotérky, nabízet parfémy…ale bojím se, že k tomu musím být řidič a já neřídila 20 let ani auto nemám.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama