Odchod z práce bez udání důvodu

8
10.12.19 06:31

Odchod z práce bez udání důvodu

Dobrý den mám dotaz ohledně odchodu z práce. Byla jsem ve zkušební době když jsem se rozhodla odejít. Domluvila jsem si novou práci ale týden ještě chodila do staré ale v pátek mě v poslední den obvinili z krádeže, protože jsem měla v tašce jídlo prokazatelné u jiné prodejny a jedno které jsem nemohla v tu chvíli dokázat, věc stala cca 20 korun. Security to sepsali a pak že se uvidí. Ale v pondělí už jsem odešla do nové práce a ano byla hloupost neříct ve staré že se mnou v pondělí nemají počítat. V té nové poslouchám, že mě ze staré práce vyhodili, protože jsem tam kradla, že tam volali. Ale já jsem žádnou takovou výpověď nepodepsala. Jde nějak snadně očistit moje jméno. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10.12.19 06:40

Bohužel i takové nepříjemné pomluvy jsou.. Myslím, že jméno si neočistím, protože každý si věří čemu chce a vetšinou jsou pro ně,,zábavnější,, ty negativní věci. Asi bych žádala tedy o ukázání takzvané,,výpovědi,, za krádež. Těžko radit no :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
10.12.19 06:47

To mě taky napadlo, chci tam zajít a chci to od nich písemně pokud to půjde, tak výpověď bych snad musela podepsat, jinak mi ji nemůžou přece dát? A jméno s kým údajně telefonovali, když to někdo od nich říkal. Tohle bude stačit i mé rodině, která je z toho hotová. To mi musí dát nebo můžou říct, že se se mnou o tom nechtějí bavit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.19 06:51

@Moppy V podstatě ti nemusí dát nic pokud obě strany co spolu volali vše zapřou.. A ty by jsi měla v minulé práci podepsat klasickou výpověď, i když jsi odešla ve zkušební době.. A pokud tomu tvoje rodina věří, že jsi kradla, ta nevím nevím noo :nevim: Pomluvy jsou zlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
10.12.19 06:54

No já do té práce nepůjdu sama, a pokud tam půjdu podepsat klasickou výpověď, to v pohodě přežiji, už to je důkaz aspoň pro mě, že jsem zatím nic nedostala a ten telefonát se tím pádem taky vyřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9430
10.12.19 07:06
@Lentilka93 píše:
@Moppy V podstatě ti nemusí dát nic pokud obě strany co spolu volali vše zapřou.. A ty by jsi měla v minulé práci podepsat klasickou výpověď, i když jsi odešla ve zkušební době.. A pokud tomu tvoje rodina věří, že jsi kradla, ta nevím nevím noo :nevim: Pomluvy jsou zlo

Ve zkušební době se podává " zrušení pracovniho poměru ve zkušební době ", nikoli výpověď. U výpovědi by běžela klasická výpovědní doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.19 07:08

@ivašot. já nevím, jak se ty různé věci ofiko nazývají ale všichni víme o co jde :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8783
10.12.19 07:30
@Moppy píše:
No já do té práce nepůjdu sama, a pokud tam půjdu podepsat klasickou výpověď, to v pohodě přežiji, už to je důkaz aspoň pro mě, že jsem zatím nic nedostala a ten telefonát se tím pádem taky vyřeší.

musíš dát ne výpověď ( ty by se na tebe i ve zkušebce vztahovala výpovědní lhůta), ale ukončení pracovního poměru ve zkušební době. Musíš to dát písemně a mít pro sebe podepsanou kopii. Nemůžeš jen tak nepřijít do práce. pracovní poměr neustále trvá, ty máš áčka a klidně po tobě můžou chtít náhradu škody, která jim vznikla tvou nedocházkou do práce. Chováš se jak blázen a zaděláváš si na problémy. Vzpamatuj se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8783
10.12.19 07:31
@Lentilka93 píše:
@ivašot. já nevím, jak se ty různé věci ofiko nazývají ale všichni víme o co jde :palec:

nevíme, když jí napíšeš, aby dala výpověď, ona dá výpověď, což jde ve zkušební době, tak pro ni platí pravidla pro výpověď, to znamená nabíhá od prvního dalšího měsíce a ještě je tam dvouměsíční výpovědní doba. Takže se to prostě musí nazývat ofiko názvama a ne ofiko názvem úkonu, který se ale nemá použít, a napsat, že všichni víme o co jde. Tahle ani neví, že nemůže odejít z práce, aniž by prostě zrušila pracovní poměr. Prostě nepřijde a myslí si, že vyřešeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8783
10.12.19 07:33
@Moppy píše:

Jsi nenormální, ty jsi nedodržela podmínky pracovní smlouvy, ty musíš jít a zrušit pracovní poměr. TY, NE ONI.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.19 07:36

@Šáruší oki :palec: já myslela, že to nějak pochopí co má podávat. No i já jsem teď o chlup chytřejší :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
10.12.19 07:42

Ano, i když jsem udělala chybu což občas udělá každý normální člověk, tak nejsem až tak blbá abych nevěděla co podepsat. Mě šlo spíš o to, že už se říká že jsem podepsala výpověď ze strany zaměstnavatele z důvodu krádeže a minimálně týden co vím tahle informace byla podávána třetím osobám. Chtěla jsem jen vědět, zda stále jde tenhle pracovní poměr ještě nějak ukončit, když stále slyším že je ukončen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8525
10.12.19 07:48
@Moppy píše:

no, to bys tam musela jít hodně pokorně, protože jinak pro tebe mohou mít připravené zrušení poměru pro hrubé porušení pracovních povinností. nevím, jestli by se tam odvážili napsat krádež (asi by záleželo na tom, jak mají ošetřené hlášení od ochranky, jestlis třeba podepsala protokol o kontrole a co v něm bylo uvedené), ale každopádně tam mohou v klidu uvést neomluvené absence, protože ty jsi přestala bez důvodu chodit do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.19 07:50

@Moppy minimálně týden podávána 3 osobám, když se to stalo v pátek?? :think: jasně, že jde a Musí být ukončen. Vždyť si to jen někdo povídá, ty jsi nic nepodepsala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10045
10.12.19 08:11
@Lentilka93 píše:
@Moppy minimálně týden podávána 3 osobám, když se to stalo v pátek?? :think: jasně, že jde a Musí být ukončen. Vždyť si to jen někdo povídá, ty jsi nic nepodepsala.

Tak záleží, který pátek to byl, že? :lol: evidentně to už nějakou dobu bude a zakladatelka má tudíž neomluvenou absenci.Ale spíš bych řekla, že už jí minulý zaměstnavatel poměr ukončil, ona nic podepisovat nemusí, poměr skončí dnem doručení. A je možné, že jako důvod jí tam napsali hrubé porušení pracovní kázně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama