Odchod z Prahy do menšího města, vyplatil se?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nmdl
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 03.12.18 18:24
Odchod z Prahy do menšího města, vyplatil se?

Zdravím,
dlouhodobě zvažuji stěhování z Prahy do menšího města (myšlena jsou středně velká města - cca 20K-100K obyvatel, nikoliv vesnice, ani úplné maloměsto), tak bych ráda vysondovala od Vás, kteří jste to již zažili, nějaké osobní zkušenosti, jestli se Vám změna vyplatila a nastala spokojenost, nebo naopak stále teskníte po Praze a jejich výhodách?

Klidně přihazujte rady, zkušenosti, ale třeba i tipy, kam se rozhodně nestěhovat. :)
Vím, že obdobná tématu tu jsou, ale většinou se porovnává pouze s vesnici a venkovem. ;)

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 18:34
@Nmdl píše:
Zdravím,
dlouhodobě zvažuji stěhování z Prahy do menšího města (myšlena jsou středně velká města - cca 20K-100K obyvatel, nikoliv vesnice, ani úplné maloměsto), tak bych ráda vysondovala od Vás, kteří jste to již zažili, nějaké osobní zkušenosti, jestli se Vám změna vyplatila a nastala spokojenost, nebo naopak stále teskníte po Praze a jejich výhodách?Klidně přihazujte rady, zkušenosti, ale třeba i tipy, kam se rozhodně nestěhovat. :)
Vím, že obdobná tématu tu jsou, ale většinou se porovnává pouze s vesnici a venkovem. ;)

Přestěhovali jsme se z jiného města (přes 100 tis.) do města s něco málo přes 20 tisíc obyvatel, velké město (jiné než kde jsme žili) máme 80 km. Litujeme toho - chybí nám město jako takové - možnosti obchodů (rozuměj krámky s čímkoliv), občerstvení, restaurace, kavárny. Je to tu šedivé vizuálně i emočně… No a nuda kulturní, úroveň Eva a Vašek. Už bychom to neudělali.

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 03.12.18 18:52

@Nmdl Ono hodně záleží, jaké kdo má preference. Já třeba takové ty vesnice plné smogu nenávidím, stejně jako šílené satelity. Na druhou stranu život v Praze mi přijde poměrně hektický a člověk z něho nic nemá.

krukynka
Kecalka 170 příspěvků 03.12.18 18:54

Přestěhovali jsme se z Prahy do města 16tis obyvatel a jsem spokojená. Dnes už mám dvě děti a když jedeme do Prahy tak si tam nedokážu představit je tam vychovávat. Pro rodinný život je to tady ideální. Horší už jsou pracovní nabídky, jinak je tady vlastně vše co v Praze a když je to nutný do obchoďáku, nebože do čehokoliv týkající se většího města, si člověk zajede autem hodinu úplně stejně jakoby jel autem po Praze. V neposlední řadě jsem ale na druhém konci republiky nechala všechny své přátele a musela si najít nové.

Hroznej puberťák
Kelišová 5411 příspěvků 03.12.18 19:02
@Nmdl píše:
Zdravím,
dlouhodobě zvažuji stěhování z Prahy do menšího města (myšlena jsou středně velká města - cca 20K-100K obyvatel, nikoliv vesnice, ani úplné maloměsto), tak bych ráda vysondovala od Vás, kteří jste to již zažili, nějaké osobní zkušenosti, jestli se Vám změna vyplatila a nastala spokojenost, nebo naopak stále teskníte po Praze a jejich výhodách?Klidně přihazujte rady, zkušenosti, ale třeba i tipy, kam se rozhodně nestěhovat. :)
Vím, že obdobná tématu tu jsou, ale většinou se porovnává pouze s vesnici a venkovem. ;)

Asi nejvíc záleží na práci. Výhodu má ten, kdo dělá tak jako tak na dálku, a nebo ten, kdo má něco v místě. Mám blízké známé z obou kategorií, odešlé jak do menšího města, tak i na vesnici. Základ je ta práce, a pak preference určitého stylu života. Jakmile jedno z toho hapruje, je to v pr… celé.

Rada kam se nestěhovat pak je mimo, pokud neznáme ty tvoje konkrétní možnosti práce a ty preference ;)

lea79
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 03.12.18 19:11

@Nmdl Tak každý na to má jiný názor. My se přestěhovali z Prahy do Brna, takže žádné malé město. Po třech letech mi Praha stále chybí, manželovi vůbec. :nevim: A teď si vyber. :lol: Doufám, že až mi skončí rodičák a půjdu do práce, tak bude lépe.

cocomoon
Kecalka 212 příspěvků 03.12.18 19:14

To já bych raději zůstal v Praze. Nevidím důvod se stěhovat z jednoho města do druhého.
To když už, tak za klidem do nějaké větší vesnice.
Praha má aspoň všechno včetně metra. Jiné města zavádějí pražské móresy (jako že nikde autem nezaparkuješ), ale MHD mají na štíru.
Navíc to záleží na tvé situaci. Jakou práci chceš, jestli v novém městě tu práci najdeš.
Pokud máš v praze svojí nemovitost, nebo seš v podnájmu. Jak jsou starý děti.

Jeess
Kecalka 307 příspěvků 03.12.18 19:17

Tak to já pláchla z Brna za maloměsto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Vesnice cca 1tis.obyvatel nelituju a už bych neměnila do maloměsta cca patnáct minut do velkoměsta čtyřicet minut :D Nic nám nechybí a je tu klid a nemám strach pustit děti ven…

odlaska
Kecalka 310 příspěvků 03.12.18 19:17

Přestěhovala jsem se z Prahy do Plzně před X lety a bylo to super. Praha mi nikdy v ničem nechyběla..
Teď se bohužel Plzeň hodně rozrůstá, tak už mi opět svou velikostí přestává vyhovovat… Ale pořád lepší než Praha. ;-)

cocomoon
Kecalka 212 příspěvků 03.12.18 19:19

@Jeess Přesně takhle to mám já. Na vesnici veškerá vybavenost. Krámy, školka, škola, doktoři. Do města na větší nákup 15 km a do Prahy po dálnici 70 km :)
Taky bych neměnil.

Slavěnka
Povídálka 22 příspěvků 03.12.18 19:26

My jsme se přestěhovali z Prahy do menšího města (50 tis obyvatel), ale my oba vždycky věděli, že v Praze dlouho nebudem a oba pocházíme z toho města, takže tu máme oba rodiny a většinu kamarádů. Rozhodně nelitujem a jen si to tu užíváme. Je pravda, že oba pořád pracujeme v Praze, ale tím, že můžeme částečně pracovat z domova, nemusíme dojíždět každý den. Jinak by to tu s prací bylo horší… na začátku jsme si říkali, že když nám bude Praha chybět na víkendové akce, tak sednem do auta a za hodku jsme v Praze a zatím jsme tam kromě práce nebyli :)

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 03.12.18 19:30
@Hroznej puberťák píše:
Asi nejvíc záleží na práci. Výhodu má ten, kdo dělá tak jako tak na dálku, a nebo ten, kdo má něco v místě. Mám blízké známé z obou kategorií, odešlé jak do menšího města, tak i na vesnici. Základ je ta práce, a pak preference určitého stylu života. Jakmile jedno z toho hapruje, je to v pr… celé.Rada kam se nestěhovat pak je mimo, pokud neznáme ty tvoje konkrétní možnosti práce a ty preference ;)

Moje preference trochu vychází z toho, co jsem už psala - proti Praze bych chtěla něco menšího, méně hektického a především méně přelidněného + samozřejmě levnější nemovitosti, ale s takřka veškerou vybaveností. Pokud možno hezkou krajinu a dostatek možností ke sportování. Ideálně město, kde se dá i procházet po centru pěšky atd.
Rozhodně se nevyžívám ve vymetání nočních podniků a taky nepotřebuji každý víkend trávit v mega obchodních centrech. :D
Práce pendluji ve sféře obchodního managmentu/výroby, takže pracovně jsem snad celkem flexibilní a doufám, že něco bych našla takřka v každém městě. Dojíždění za prací není problém, ale samozřejmě v nějakých mezích. Ale je mi jasné, že nikde nebude tolik pracovních nabídek jako v Praze… :nevim:

@cocomoon píše:
@Jeess Přesně takhle to mám já. Na vesnici veškerá vybavenost. Krámy, školka, škola, doktoři. Do města na větší nákup 15 km a do Prahy po dálnici 70 km :)
Taky bych neměnil.

A díky životu na vesnici se z tebe nestal především taxikář? :) Co rozvážení dětí do škol, kroužky atd.?

Hroznej puberťák
Kelišová 5411 příspěvků 03.12.18 19:43
@Nmdl píše:
A díky životu na vesnici se z tebe nestal především taxikář? :) Co rozvážení dětí do škol, kroužky atd.?

Jo, tohle je přesně ten důvod, proč jsme zůstali v Praze :D

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 04.12.18 11:23
@Hroznej puberťák píše:
Jo, tohle je přesně ten důvod, proč jsme zůstali v Praze :D

Ale tak to snad nastane jen pokud se člověk stěhuje na úplnou vesnici /maloměsto. :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >