Odchod zátky, nepravidelný kontrakce

Anonymní
28.10.19 13:17

Odchod zátky, nepravidelný kontrakce

Zdravím. Po prvním porodu jsem čtyři roky.Byl vyvolávaný a dlouhý 20 hodin.Mam termín za 2 dny. Kazdy den mám noční můry, strach, že umřu. Ze to nezvládnu. U prvního mi odtékala voda částečně. Nechali si mě tam. Vcera mi odešla myslím že to byla hlenová zátka ( tmavá hnědá krev na kalhotkách?) Měla jsem poprvé poslíčky Nebo nepravidelné kontrakce. Tahli se od tří od rána po 10-20-30 minutách téměř celý den…tahle noc byla úplně ok. Zadne špinění ani bolení…Máte některá zkušenost, kdy jste porodili? Bojím se toho jak čert kříže a téměř celý těhotenství na to myslím…prosím o anonym

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28.10.19 13:28

Mela jsem kontrakce po 20min a zacaly mi v patek po pulnoci. Rano v pul 7 jsme jeli do porodky, poslali me domu, protoze mi nepraskla voda. V patek ve 21.30 mi prdla voda a dcerka se narodila v sobotu 10.47 akutni sekci v plne narkoze. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11600
28.10.19 13:35

Ja mela kontrakce asi cely den, ale jelikoz jsem u druheho tehotenstvi (na rozdil od prvniho) mela i bolestive posly, nebrala jsem je moc vazne, i kdyz vecer uz prituhovalo…ale nemerila jsem je. Kolem pul dvanacte v noci mi praskla voda a v 5.14 byl maly ven. Prvni porod taky vyvolavany kvuli pomalemu odtoku vody ve 36tt. Druhy porod byl ve srovnani s prvnim o dost lepsi, ale to clovek nikdy nevi, jak se to vysteni. Strach ale hraje proti tobe. Drz se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
834
28.10.19 13:47

Snaž se uklidnit. Miminko ven musí, takže se nalaď na to, že vše jde správně. Miminko se připravuje, tělo se připravuje a ve vhodné chvíli se to rozjede. V porodnici Tě povedou. Ničeho se neboj. Mně velmi pomohly pozitivní afirmace. Upnula jsem se na to, že to spolu s miminkem zvládneme, že jemu i svému tělu věřím a těch pár hodin bolesti přejde a vše bude dobré. :srdce: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.10.19 15:18

Jsem pár dnů před termínem po prvním 40h porodu, chápu Tě :hug: Také se bojím, ale ladím se i na všechno to krásné, to dáme!!! A říkám si, že třeba je to už naposledy, musím si to užít a taky, že tenhle porod prostě bude ještě lepší :) Jinak hlenová zátka vypadá jako rýma, jak když si pšikneš a vyletí ti z nosu :mrgreen: může být s krví.
Jinak už to může být brzy :hug: Pokud je Ti teď dobře, využij toho! Lehni si, odpočívej co můžeš a naber co nejvíc sil :) Moc držím palce a strach kopni do zadku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.10.19 15:55

@lovethelife na začátku jsem to vůbec neřešila, ale posledních 5 měsíců každý den noční můry že to bude stejně pokažené jako před lety :,( já si myslím, že to byla zátka. Odeslo to při těch poslach, nebo kontrakcich nebo co to bylo..jednorázový to bylo. Zadny hlen. Pouze zaspinene celkem dost kalhotky zbarvené do hneda…achjo achjo…dneska nemám žádný náznak ani bolení..občas jako na ms..ale celý den spím. Dcerka je pro jistotu do čtvrtka u tatínka a už naleha, jestli to,,stihnu" to mi taky moc nepřidává. Ja u první dcerky byla u porodu sama.Ted je na drate kamarádka, zdravotní sestra.Ma dvě děti. Snad mi to pomůže a bude to lepší než předtím. Vzala si kvůli mě dovolenou a bude u všeho semnou… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
10626
28.10.19 16:06

Nemysli na katastrofické scénáře a zkus se naladit pozitivně, všechno bude určitě v pořádku…každý porod je jiný…zvládneš to, neboj se…já jsem se domlouvala s mladým v břiše, že nesmí trápit maminku a musí vylézt rychle ;) praskla mi voda, hodinu na to jsem jela do porodnice a do 20 minut byl na světě…tak si s mimčem taky promluv a držím ti palce, ať už to máš za sebou :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.10.19 17:58

Zakladatelko to je škoda, že jsi ten strach nezkusila zpracovat během těhotenství, teď už pozdě řešit no asi… Ale i tak držím palce. :hug:
@Monchichik pěkný :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
29.10.19 13:04

@lovethelife co mam delat kdyz se vyjevil strach, o kterem jsem nevedela? v prubehu tehotenstvi jsem v 7mesici jela na malorku na trek, sama, dlouhe tury pres den a v noci spani v lese- tim jsem mela a chtela prekonat strach, posilit telo i mysl. potom statnice, kde jsem do posledni chvile byla uplne vesela a pred komisi jsem se vystresovala a nervozita mi zatemnila mozek, ze muj vykon byl tak 60%… potom dalsi cesta na kypr uz v 9tem mesici a do vcera vse uplne v klidu, hrdinka. v noci jsem se vzbudila strachem, ze uz to zacina, uplne me to paralyzovalo. celou dobu si predstavuju porod do vody, porodnik z kypru, porodni asistentka v nem. velice sympaticka, vse pripravene… no a dnes lezim se skrizenyma nohama neschopna cinnosti a aktivity a paralyzovana streso adrenalinem a strachem, psychika je nevyzpytatelna. do porodu ofiko 7dni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 15:01

@wants já to nemyslela nijak útočně ;) :hug: držím palce, ať to dopadne co nejvíc v pohodě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
29.10.19 17:45
@lovethelife píše:
@wants já to nemyslela nijak útočně ;) :hug: držím palce, ať to dopadne co nejvíc v pohodě :)

ja taky ne :) jenom jsem chtela univerzalni radu a vypovidat se :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama