Odchylky mezi termíny porodu

13
3.5.21 00:42

Odchylky mezi termíny porodu

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti. Dle PM mám termín porodu 12.7 a dle UZ 27.7, mám být přípravená už dříve? měly jste to podobně? Pokud ano, tak kdy jste nakonec rodily? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
916
3.5.21 00:51
@terolka píše:
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti. Dle PM mám termín porodu 12.7 a dle UZ 27.7, mám být přípravená už dříve? měly jste to podobně? Pokud ano, tak kdy jste nakonec rodily? :)

Porodit muzete klidne driv, ale pocita se s terminem dle utz. Ten je presnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10997
3.5.21 02:08

Tohle je ta lepsi varianta.
Ja to mela obracene a hrozne me stresovali, at uz porodim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
3.5.21 06:22

@Lucie_Sx já měla přesnější ten podle menstruace, protože dítě bylo celou dobu menší a termín podle menstruace byl o 14 dní později než ten podle ultrazvuku. Ale v porodnici se řídili podle ultrazvuku. Dokonce nechtěli na termín menstruace čekat a porod chtěli vyvolat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
716
3.5.21 06:30

@terolka
1. dítě termín dle menstruace 6 dní před termínem dle uz a porod přesně na termín dle menstruace. U obou dalších dětí termín dle uz o 3-5 dní dřív než podle menstruace a porody po všech termínech, ten poslední vyvolávaný 41+1. A to jsem si říkala, jak se další děti rodí dřív :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1406
3.5.21 07:20

Mne se terminy vždy lišily o 2 nebo 3 dny a všechny děti se narodily dřív. První týden, druhy 10 dni a třetí 13 dni před prvním termínem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1384
3.5.21 07:20

Termín dle MS 4.6. a dle UTZ 19.6. Můj gynekolog se řídí podle toho dle MS, takže mě i na mateřskou poslal zbytečně o dva týdny dřív :roll: Jinak já počítám s tím, že je přesný ten dle UTZ, ale stejně už mám 90% věci nachystano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
3.5.21 09:52

Tak jak tak čtu, tak raději budu připravená dříve a kdyžtak čekat, než to nechat na poslední chvíli 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
579
3.5.21 10:34

Mám to podobně, dle MS 22.6, dle utz 29.6. Řídím se spíše podle toho utz, ale taky by mě zajímalo, kdy se milostpaní uráčí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
3.5.21 10:37

Čauky ty blaho :D to máš celkem rozdílný. Já mám dle ms 12.6 dle genetiky a velkého utz 13.6. :D myslím si, že to celou dobu bude dřív a teď mě nějak intuice táhne, že naopak dýl :D nechme se raději překvapit. U tebe asi spíš záleží na vývoji ne, jestli mimčo sedí víc na ms nebo na utz. V porodnici a všude se řídí tím utz z genetiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
3.5.21 11:16

@Suelinda @Nelel12 tak to jsem ráda že nejsem jediná která to má s takovým rozptýlem a že nejsem jediná kterou to zajímá 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
3.5.21 13:18

Určitě bych neměla obavy, prckům až se bude chtít, tak vylezou samy :D a nějaký datum, ten jim je úplně fuk :D @terolka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10997
3.5.21 13:35
@Nicole 1234 píše:
Termín dle MS 4.6. a dle UTZ 19.6. Můj gynekolog se řídí podle toho dle MS, takže mě i na mateřskou poslal zbytečně o dva týdny dřív :roll: Jinak já počítám s tím, že je přesný ten dle UTZ, ale stejně už mám 90% věci nachystano.

Tak se hlavne zeptej v porodnici, jak to maji tam, protoze u porodu se hledi na kazdy den, at te zbytecne nezenou na vyvolani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
3.5.21 14:41
@Lucie_Sx píše:
Tak se hlavne zeptej v porodnici, jak to maji tam, protoze u porodu se hledi na kazdy den, at te zbytecne nezenou na vyvolani.

Myslíš, že by přihlíželi třeba k tomu dřívějšímu a pak vyvolali porod? Nebo berou ohled i N to jak je miminko velké?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
3.5.21 14:47

Taky jsem mela u dcery 2 týdny rozdíl u termínu dle MS a ultrazvuku. Byla prostě mladší. Rodila jsem ještě týden po termínu z ultrazvuku, takže 3 týdny po termínu z MS. Porod byl vyvoláváný. Syn odpovídal termínem MS a ultrazvuku. Taky se narodil týden po termínu. Ten šel císařem. Teď čekáme třetí. Zase je mrňous mladší o deset dnů. Termín mám 18.9. dle UZ, tak čekám, že se narodí 25.9.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat