Oddálení porodu v 33tt

15.7.20 09:57

Oddálení porodu v 33tt

Ahoj holky,
hledala jsem na diskuzích, ale bohužel jsem nenašla co jsem potřebovala a tak se tedy ptám Vás…
Zítra tomu bude měsíc co jsem začala předčasně rodit, byla jsem 33+1 (je to třetí porod) bylo mi řečeno, že je nutné se pokusit o zastavení porodu jelikož miminko je ještě malé, navíc malá je o 11dní pozadu. Dali mi kapačku a převezli mě do nemocnice v Českých Budějovicích kde mi dali také kortikoidy a čekala jsem na kapačkách dva dny. Naštěstí kontrakce ustaly a já se přestala také otvírat. Porod byl zažehnán. Ještě 10dni si mě tam nechali a pak mě pustili domů s tím, že od 35tt je jim jedno kdy porodím, protože miminko je již připravené.
Od té doby mi každý říká, aby nebyla malá postižená když chtěla ven a oni to zastavili všichni (samozřejmě ne lékaři) mi říkají, že je to špatně a já mám pocit, že tomu začínám i věřit. Chtěla jsem se zeptat, zda jste to některá z Vás zažila a kdy jste rodila a jestli přirozenou cestou nebo vyvolávaně? A jestli bylo miminko v pořádku? Moc děkuji za odpověď ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1014
15.7.20 10:14

Cože? 8o Ne neboj to je naprostá blbina. Mě porod začal ve 32 tt, 6 dní jsem ležela na kapačkách gynypralu na zastavení kontrakcí, kortikoidy mi také byly podány. Pak z důvodu mého hodně špatného tlaku museli už těhotenství ukončit (u mě sekce, byla to dvojčátka). Děti mám obě zdravé :kytka: Hodně podobné to měla i jedna známá, co také začala rodit předčasně a kontrakce ji kapačkami zastavovali. Ta nakonec porodila uplně přirozeně týden před termínem zdravé miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3215
15.7.20 10:16

Jo zažila a zažilo to spousta žen. Prosím tě ty tvoje „odborníky“ pošli někam. To dítě se obvykle dál normálně vyvíjí… Doktoři ví moc dobře, co dělají. Proč by asi ten porod zastavovali, kdyby věděli, že dítě pak bude postižené :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
308
15.7.20 10:19

Od té doby mi každý říká, aby nebyla malá postižená když chtěla ven a oni to zastavili všichni - toto vám asi povídá čtenář bravíčka nebo hlupák, co o nedonošencích víc asi tolik, co já o baletu (tedy to, že to existuje a tím to končí)… Nebojte, postižená nebude jen proto, že zastavili porod. Naopak - kdyby přišla ven dřív, tak pak si snadno mohla nést následky jako nevyvinutý plod. Já měla rozháněný porod 30 tt, též kortikoidy, rodila jsem císařem akutním v 38+0 pro bradykardii plodu (malá si patrně přisedla po odtoku plodovky pupečník). Je zdravá a čilá bez následků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3215
15.7.20 10:19

PS: mně zastavovali porod ve 24tt a rodila jsem o dalších 12 týdnů později po vyvolávání, protože dítě už nerostlo. Postižené není. A jelikož jsem celou tu dobu strávila v nemocnici, tak jsem tam podobných případů zažila spoustu. A jestli měl někdo potíže, tak právě ty předčasně narozené děti. Ty, které se povedlo donosit do nějakého rozumného týdne už byly v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.20 10:22

@vedma007
Děkuju za odpověď… :*
@Jitul.kaaa9
To jsem je taky s radosti poslala do pr… ale vrtalo mi to v hlavě… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.20 10:25

@PETRAKIM
Tak to jsem ráda, že je malá zdravá… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14841
15.7.20 10:46

@Ellňíňo Ale vůbec, proč by měla být postižená?? Je potřeba, aby tě hlídali a hlídali i malou, kdyby třeba nerostla nebo tak. Ale jinak klidně můžeš porodit až ve 40 tt. Nicméně i 33tt už je fajn. Hlavně je potřeba vybrat si takovou porodnici kde je novorozenecká JIP a oddělení péče o nedonošené, kdybys rodila dřív. Jinak bych nestresovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4402
15.7.20 10:58

Mé mamce zastavovali porod někdy v 7 měsíci a postižená nejsem a to už je to přes 30 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
15.7.20 23:07

Ja zacala rodit ve 33t a doktor rek, ze to zastavovat nebudou ze to dite vi proc chce ven, ze je vevnitr asi neco spatne. Brali mi krev i vytery a pri porodu atb.do zily. Doktori vi co delaji, kdyby videli v zastaveni riziko tak te nechaji porodit jako me.Ja mela zanet delohy, odlucujici se placentu a zelenou plodovku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama