Oddělené ložnice v manželství

Napsat příspěvek
21
26.3.20 07:16
@Veveří píše:
Kvůli chrápání to chápu. Je to cesta, jak zůstat psychicky i fyzicky v pohodě. Společná ložnice s chrapajicim partnerem je peklo, nevyspí se ani jeden.

Nám to zachránilo vztah. Manžel strašně chrápal. Já jsem začala být nevyspalá vzteklá. Prostě hrozný. A tohle pomohlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22966
26.3.20 07:28
@Anonymní píše:
Jaký je váš názor na oddělené ložnice v manželství? Nemám na mysli bez sexu. Jen prostě oddělené ložnice, tj. každý svůj prostor, pohodlí, klid, jinak normální relativně funkční vztah (manželství).
Pokud máte, jaký jste k tomu měli důvod? Pokud nemáte, vítali byste či chtěli byste?
Co si o tom myslíte?

Pro mě nepřijatelné. Vedle svého muže spím ráda. Nemáme moc pokojů a na gauči bych se nevyspala. Takže asi k tomu nikdy nedojde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 07:59

Nepřipadá v úvahu. Partner sice chrápe a já nespím moc dobře, ale nevadí mi to, spím blbě i když je partner na cestách, už jsem zvyklá. Navíc - přece za sebou nebudeme kvůli sexu docházet, navíc bych velmi nerada přišla o noční sex. Prostě by mi v tomhle hodně chyběla ta spontánnost a možnost hupnout na to prostě hned, když máme chuť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1521
26.3.20 09:36

Tchyne s tchanem maji i druhou loznici, kterou vyuzivaji, kdyz je jeden z nich po operaci a potrebuje klid nebo kdyz maji horsi spankove obdobi a navzajem se rusi. Prislo by mi to v pohode i kdyby meli uplne oddelene loznice, v jejich veku by mi to prislo i pochopitelne. Kazdopadne bych oddelenou loznici nesoudila ani u nikoho ostatniho, pokud maji jinak harmonicky vztah, tak at si spi, jak jim to vyhovuje, pro oddelene loznice muze byt more duvodu, at uz chrapani nebo jine biorytmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
26.3.20 17:52

Znám páry, kteří tvrdí jak jim to vyhovuje, ale z důvodu, že spí maminka s dětmi nebo chlap vstává ve 3 do práce, tak spí jinde aby nebudil. A pak takový ty páry, kteří se nesnesou a nemají koule na rozvod. Jinak to podle mého není nic prospěšného a doufám, že se k tomu v manželství nedopracujem. Chrápání se dá vyřešit lékařským zákrokem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.20 00:04

Já jsem proti. Myslím že by to vedlo velmi rychle k odcizení. My máme i společnou velkou peřinu a vyhovuje nám to. Manžel má svůj pokoj/pracovnu s pohodlnou postelí, ale v noci tam nespí. On naštěstí téměř nechrápe, kdyby začal asi bych řešila nějak to chrápání, nechtěla bych oddělené ložnice. Důležité je jestli vám dvěma to vyhovuje a jestli jste s tím oba v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
28.3.20 00:25

My máme taky ložnici pro hosty a spíme jak kdy. Normálně spolu v jedné nebo druhé ložnici, ale někdy taky pár nocí bez sebe, když np. já se moc budím, nebo chodím na záchod a manžel má moc práce. Nevidím v tom nic zlého, ale po pár nocích mi chybí. Taky občas spím sama na gauči u krbu, někdy se mi od těch plamenů nechce :blush:. Tam spím sama, protože manžel radši postel. Mě se líbí, že můžem spát tak různě. Vztah máme hezký, nemyslím, že by oddělené spálny až tak vadili, když je potřeba. Až se narodí miminko, nejspíš budeme taky každy spát jinde, ať se manžel dobře vyspí. Musí se v práci hodně soustředit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4364
28.3.20 09:16
@Anonymní píše:
Jaký je váš názor na oddělené ložnice v manželství? Nemám na mysli bez sexu. Jen prostě oddělené ložnice, tj. každý svůj prostor, pohodlí, klid, jinak normální relativně funkční vztah (manželství).
Pokud máte, jaký jste k tomu měli důvod? Pokud nemáte, vítali byste či chtěli byste?
Co si o tom myslíte?

Nechtela bych, bylo by mi smutno, nemohla bych se k chlapovi tulit :),
Mame pokoj pro hosty, takze by to slo, ale stejne spime vzdy jen v jedne loznici :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
28.3.20 09:48

Občas spíme zvlášť, a já i na spaní potřebují svůj osobní prostor :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
28.3.20 10:04
@Faccter píše:
Nám to zachránilo vztah. Manžel strašně chrápal. Já jsem začala být nevyspalá vzteklá. Prostě hrozný. A tohle pomohlo
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
28.3.20 17:09
@Anonymní píše:
Ja kricim ne ne ne. Pred deseti lety bych mluvila jinak. Meli jsme dlouholety krasny vztah, myslela jsem, ze oddelene spani je v pohode. Nejdriv s jednim ditetem, pak s druhym, pak racionalni mit kazdy svuj prostor. Ted po deseti letech to hodnotim jako absolutne nejhorsi moznou vec, co jsem mohla udelat. Odvykli jsme si, ksyz zustanu spat s manzelem, oba spatne spime, nevyspime se. A takova ta postelova intimita chybi, nemluvim o sexu, takove to pritulit, pomazlit. Mne to chybi strasne, manzel to nepotrebuje, v posteli kdysi to bylo automaticke, ted to nemam. Jak chlap starne, meni se, prijde ro pravdepidobne i u vas. Ja rikam nedelej to.

Také bych to nechtěla a ze stejných důvodů, jak uvádíš. Myslím, že ženy to oddělení snášejí hůře než ženy. Muži se tolik mazlit asi nepotřebují, ale ženy se potom mohou cítit odstrčené. Souhlasila bych s tím, kdybychom pracovali na směny nebo k tomu byl opravdu nějaký důvod, ale jinak ne, bylo by to pro mě odcizení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama