Reklama

Oddlužení - která společnost je nejlepší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.17 21:47
Oddlužení, ktera společnost je nejlepsi?

Ahojky,
Omlouvám se za anonym, ale mam tu plno známých a nerada bych, aby se dozvedeli o me situaci :-( Bohužel jsem se svou blbostí dostala do exekucí a dluhů, které bohužel nejsem schopna sama dát do pořádku.
Jde o toto, že bych si chtěla zažádat o oddlužení/in­solvenci. Na internetu je spousta společností, ktere oddlužení nabízejí, ale nějak nevím, kterou vybrat.
Nemáte nekdo z Vás konkrétní zkušenosti a doporučení, jak to vše probíhá, co je potreba a jakou finanční částku si připravit?
Předem Vám moc dekuji :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.17 22:13

A to ti nemůže pomocí rodina? Pak budeš 5let na minimu a dalších 5let poté v registru. Nevím kolik ti je let, ale aby jsi si neuzavřela cestu k založení rodiny, hypotéky atd. ???? Navíc pak když čteš jak se těm lidem špatně žije. Znám to i ze svého okolí, ale třeba jedni známí na to jsou dva a ještě ojebavaji systém????. Jinak bych šla spíše do bezplatné poradny, které zřizuje město nebo charita. Většině firem jde jen o zisk. Taky jsem to u sebe viděla černě, ale u mě zafungovala rodina, nejtěžší to bylo přiznat???? můj plat 18000 a splátky 18500. ???? byla jsem idiot, že jsem to neřešila dřív.

Janina B1
Kecalka 400 příspěvků 22.11.17 22:31

Holky, řekněte mi, jak se do tohohle dá spadnout. Já jako půjčku tak nějak beru hypotéku, protože kdo dnes našetří miliony a max leasing. A to třeba situace, kdy půlku zaplatíte rovnou a druhou půlku bezúročně splacíte. Měla bych strach si vzít i lednici na půjčku… :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.17 22:43

Vlastní blbostí. Půjčkou na půjčku, snížení platu a snaha se vyrovnat ostatním :zed: Mám už jen hypotéku a doplatit kartu cca 30000. Proti těm srač…je to prd. Jsem vyléčená. Na nabídky firem reaguji slovy „nemám vám to jak splácet“ :mrgreen: Už mi nic nenabízí. :lol:

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1527 příspěvků 22 inzerátů 22.11.17 23:11
@Anonymní píše:
Ahojky,
Omlouvám se za anonym, ale mam tu plno známých a nerada bych, aby se dozvedeli o me situaci :-( Bohužel jsem se svou blbostí dostala do exekucí a dluhů, které bohužel nejsem schopna sama dát do pořádku.
Jde o toto, že bych si chtěla zažádat o oddlužení/in­solvenci. Na internetu je spousta společností, ktere oddlužení nabízejí, ale nějak nevím, kterou vybrat.
Nemáte nekdo z Vás konkrétní zkušenosti a doporučení, jak to vše probíhá, co je potreba a jakou finanční částku si připravit?
Předem Vám moc dekuji :mavam:

Nehodnotím, pouze poradím - rozhodně NE komerční společnosti!!! Tj. společnosti, kde za oddlužení zaplatíš. Existují poradny při finanční tísni, kde ti pomůžou bezplatně, případně bezplatné poradenství v oblasti oddlužení dělají i některé občanské poradny. Pohledej na netu. Ono asi vypadá lépe příslib oddlužení od firmy, která si za to nechá zaplatit, ale většina těch organizací funguje tak, že dáš peníze dopředu, a oni teprve potom zjišťují, zda na oddlužení vůbec dosáhneš. :zed: Ve finále lidi přijdou o další prachy a z oddlužení nic není. Viděla jsem už podání u lidí, u kterých jsem už při orientačním propočtu věděla, že tady oddlužení rozhodně nepůjde. Bezplatné poradny férově řeknou, zda oddlužení je cesta, pokud zjistí, že ne, doporučí jiný postup.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1527 příspěvků 22 inzerátů 22.11.17 23:14

Plus ještě dodám, že jsem od komerčních firem viděla i návrhy, které neprošly u soudu formálně. A lidi za ně zaplatili tisíce. Blbost nad blbost - být v dluzích a ještě někomu platit další peníze. To opravdu nedělej.

Čajíček1980
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 23.11.17 00:01

Rozhodne nechod nikam, kde za navrh chteji zaplatit. Nevim, odkud jsi, ale zkus v okoli pohledat Poradnu pri financni tisni. Maji webovky a vic pobocek.

honeybunn
Kecalka 416 příspěvků 23.11.17 01:32

Podle insolvencniho zakona za tebe navrh muze podat:

• advokat, notar, soudni exekutor nebo insolvencni spravce
  • nebo akreditovana osoba, ktera ma od ministerstva akreditaci pro poskytovani sluzeb v oblasti oddluzeni (to sou typicky ruzne neziskovky a poradny, jejich seznam najdes zde: https://sako.justice.cz/ )

nikdo jiny za tebe navrh neni opravnen podat, takze si bud vyhledej nekde v okoli advokata/ins. spravce/…, pripadne tu akreditovanou pravnickou osobu s tim, ze chces sepsat insolvencni navrh

zadne platby predem za to vyse uvedeni pozadovat nemuzou, nebot jim za sepsani a podani ins. navrhu ze zakona nalezi odmena ve vysi 4.000,– Kc + DPH, kterou jsou povinni si uplatnit v ramci insolvencniho rizeni, ktere proti tobe bude nasledne vedeno (tzn. neni to tak, ze bys jim zaplatila predem a oni az pote podali insolvencni navrh)

snad jsem to vysvetlila srozumitelne, pokud ne, tak napis zpravu a zkusim poradit vic ;)

drive to opravdu bylo tak, ze insolvencni navrhy za dluzniky podaval kdekdo a predem si za to nechal zaplatit treba i 15tis., proto byl insolvencni zakon novelizovan (stale se zvysuje ochrana dluzniku, protoze lidi jsou blbi) a od 1.7. letosniho roku je to tak, jak uvadim vyse…

advocatus.diaboli
Kecalka 395 příspěvků 23.11.17 03:03
@honeybunn píše:
Podle insolvencniho zakona za tebe navrh muze podat:
  • advokat, notar, soudni exekutor nebo insolvencni spravce
  • nebo akreditovana osoba, ktera ma od ministerstva akreditaci pro poskytovani sluzeb v oblasti oddluzeni (to sou typicky ruzne neziskovky a poradny, jejich seznam najdes zde: https://sako.justice.cz/ )

nikdo jiny za tebe navrh neni opravnen podat, takze si bud vyhledej nekde v okoli advokata/ins. spravce/…, pripadne tu akreditovanou pravnickou osobu s tim, ze chces sepsat insolvencni navrh

zadne platby predem za to vyse uvedeni pozadovat nemuzou, nebot jim za sepsani a podani ins. navrhu ze zakona nalezi odmena ve vysi 4.000,– Kc + DPH, kterou jsou povinni si uplatnit v ramci insolvencniho rizeni, ktere proti tobe bude nasledne vedeno (tzn. neni to tak, ze bys jim zaplatila predem a oni az pote podali insolvencni navrh)

snad jsem to vysvetlila srozumitelne, pokud ne, tak napis zpravu a zkusim poradit vic ;)

drive to opravdu bylo tak, ze insolvencni navrhy za dluzniky podaval kdekdo a predem si za to nechal zaplatit treba i 15tis., proto byl insolvencni zakon novelizovan

přesně tak, akorát jestli se nepletu je tam roční přechodné období, kdy to jde ještě postaru

(stale se zvysuje ochrana dluzniku

to už je problém, neznám advokáta ani insolvenčního správce, který by to byl ochoten za ty peníze dělat
snad někdo začínající nebo na malém městě…

notáře a exekutora už vůbec ne

takže zbývají jen ty neziskovky

jankajj
Závislačka 2789 příspěvků 23.11.17 07:25

Kontaktuj nějaké občanské sdružení či neziskovou společnost, kde ti to pomohou sepsat. Jen podotýkám - pokud nebudeš schopna prokázat, že během 5ti let splatíš aspoň 30procent závazků, tvůj návrh je zbytečný a oddlužení ti soud nepovolí. A je to podmíněno souhlasem tvých věřitelů.
Povolení oddlužení ti žádná placená společnost nezajistí. Je to jen marketingový tah, jak z chudáků vyždímat další prachy. Podvodníci.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.17 07:45

Přechodné období sice je, ale jen pro neziskovky (v jedné z nich pracuji), které oddlužení dělaly i předtím, aby mohly podávat návrhy i bez akreditace. Až na výjimky si fyzická osoba podat návrh sama nemůže.
Seznam placených (ochotných) subjektů je zde: vesta.justice.cz. Nicméně je pravda, že ti jsou zpravidla nakloněni jen tomu sepsat a podat návrh, ne pomáhat s přípravou. Hodně neziskovek ale bezplatně pomáhá s tou přípravou (to můžou i bez akreditace, pokud mají registrovanou soc. službu odborné soc. poradenství).

Jinak souhlas věřitelů pro oddlužení, zase až na výjimky (některé dluhy z podnikání), není potřeba.

Anonym - info o zaměstnání.

Enmamma
Závislačka 2895 příspěvků 23.11.17 08:21
@Anonymní píše:
Vlastní blbostí. Půjčkou na půjčku, snížení platu a snaha se vyrovnat ostatním :zed: Mám už jen hypotéku a doplatit kartu cca 30000. Proti těm srač…je to prd. Jsem vyléčená. Na nabídky firem reaguji slovy „nemám vám to jak splácet“ :mrgreen: Už mi nic nenabízí. :lol:

A kolik tedy celkem dlužíš?

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 23.11.17 09:48
@Anonymní píše:
Ahojky,
Předem Vám moc dekuji :mavam:

obrať se na bezplatnou právní poradnu, tam to udělají zadara - tedy náklady zahrnou do insolvence a nestáhnou Tě z kůže. pokud jsi MS kraj, poradim kde.. firmy nebrat..

JTom
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 23.11.17 10:50
@Anonymní píše:
Vlastní blbostí. Půjčkou na půjčku, snížení platu a snaha se vyrovnat ostatním :zed: Mám už jen hypotéku a doplatit kartu cca 30000. Proti těm srač…je to prd. Jsem vyléčená. Na nabídky firem reaguji slovy „nemám vám to jak splácet“ :mrgreen: Už mi nic nenabízí. :lol:

Oddlužení na 30 tis?

levanda
Kecalka 431 příspěvků 24.11.17 21:06

Jestli můžu poradit, kontaktujte pana Kadoru http://www.financni-spravce.cz/, minimálně vám poradí, má i facebookovou skupinku a tam je spousta lidí, kterým pomohl…
Rozhodně to není žádný vydřiduch…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >