Oddlužení-půjdou věřitelé po manželovi?

Anonymní
29.1.20 16:05

Oddlužení-půjdou věřitelé po manželovi?

Dobrý den, podala jsem návrh na oddlužení, momentálně to mám povolené, ale je to teprve na začátku(před jednání s věřiteli).Chci se zeptat. Podávala jsem to jen já, manžel nechtěl. Dozvěděla jsem se, že věřitelé mohou požadovat peníze po manželovi. Asi u dvou úvěrů figuruje jako spoludlužník, u zbytku ne. Takže si věřitelé přihlásí svou pohledávku na mne a i tak to budou chtít zapaltit po něm? A jaká by mohla být částka? Nebo si prostě řeknou, že pohledávku nepřihlásí, protože to mohou vymáhat od manžela? Byla jsem tak ráda, že mi to povolili(i když ještě nic není definitivní) ale teď se děsím toho, že to bylo celé k prdu, pokud to budou vymáhat po něm. A kdy, by eventuelně po něm něco chtěli…?Po skončení řízení, nebo už teď? Třeba Cofidis mu píše stále o zaplacení mé splátky, ale do skončení nesmím nikomu nic platit. Mělo by cenu, abych třeba těm věřitelům napsala nějaký dopis, zda by bylo možné aby šli pouze po mě? Omlouvám se, jestli je tento text zmatený, ale mám toho v hlavě tolik. Všechno nějak ztratilo smysl :nevim: :( Díky těm, kdo dočetli.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2781
29.1.20 16:08

Ano samozřejmě, když máš dluhy je ideální se tomu postavit čelem a komunikovat s těmi, kterým dlužíš. Informovat je, že se stalo to a to a že se to řeší. Manželství pojí společný majetek i společné dluhy, takže za dluhy jste za dobu trvání manželství odpovědní oba dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2969
29.1.20 16:19

Jiste ze pujdou po manzelovi. Pravdepodobne ji ani neprihlasi a rovnou pujdou po manzelovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26248
29.1.20 16:20
@Anonymní píše:
Dobrý den, podala jsem návrh na oddlužení, momentálně to mám povolené, ale je to teprve na začátku(před jednání s věřiteli).Chci se zeptat. Podávala jsem to jen já, manžel nechtěl. Dozvěděla jsem se, že věřitelé mohou požadovat peníze po manželovi. Asi u dvou úvěrů figuruje jako spoludlužník, u zbytku ne. Takže si věřitelé přihlásí svou pohledávku na mne a i tak to budou chtít zapaltit po něm? A jaká by mohla být částka? Nebo si prostě řeknou, že pohledávku nepřihlásí, protože to mohou vymáhat od manžela? Byla jsem tak ráda, že mi to povolili(i když ještě nic není definitivní) ale teď se děsím toho, že to bylo celé k prdu, pokud to budou vymáhat po něm. A kdy, by eventuelně po něm něco chtěli…?Po skončení řízení, nebo už teď? Třeba Cofidis mu píše stále o zaplacení mé splátky, ale do skončení nesmím nikomu nic platit. Mělo by cenu, abych třeba těm věřitelům napsala nějaký dopis, zda by bylo možné aby šli pouze po mě? Omlouvám se, jestli je tento text zmatený, ale mám toho v hlavě tolik. Všechno nějak ztratilo smysl :nevim: :( Díky těm, kdo dočetli.

A ty půjčky, kde je spoludlužník, platí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 16:21

@Martha03 Tohle všechno vím, potřebuji spíš tu praktickou stránku věci a odpovědi na otázky, díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 16:23

@Bábrdl Ne,protože tam jsem hlavní já a bylo mi řečeno, že nesmím nikomu nic platit, v době řízení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2969
29.1.20 16:25

@Marťa+Vendýsek vy ne, ale je spoludluznik, ktery musi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26248
29.1.20 16:25
@Marťa+Vendýsek píše:
@Bábrdl Ne,protože tam jsem hlavní já a bylo mi řečeno, že nesmím nikomu nic platit, v době řízení

No a týká se to i manžela, protože jako spoludlužník je prostě dlužník. Je logické, že to bu´dou chtít po něm, vždyť jim dluží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 16:37

Vy nemáte SJM?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 16:41

@uživatel2 společné jmění manželů? Teď nerozumím, jak to myslíte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16425
29.1.20 17:01
@Marťa+Vendýsek píše:
@Bábrdl Ne,protože tam jsem hlavní já a bylo mi řečeno, že nesmím nikomu nic platit, v době řízení

Manžel ale není součástí oddlužení, tak je povinen platit, je spoludluznik. Fakt je ale, že když začne, společnost se do oddlužení nepřihlásí a rovnou půjdou po něm vc. exekuci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 17:07

@Marťa+Vendýsek jj, spolecne jmeni manželů. To je jedna z důležitých věcí, pro posouzení zda můžou věřitele chtít úhradu po manželovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 17:29

@uživatel2 můžete mi to prosím trochu vysvětlit? A co tedy přesně znamená SJM a kdy se určuje? Při svatbě? A jak by to tedy vypadalo při řízení? Tomuhle totiž vůbec nerozumím. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16425
29.1.20 18:01
@uživatel2 píše: @Marťa+Vendýsek jj, spolecne jmeni manželů. To je jedna z důležitých věcí, pro posouzení zda můžou věřitele chtít úhradu po manželovi.

Tak pokud je spoludlužníkem, je jedno jestli je SMJ nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 18:32

@Marťa+Vendýsek jj, vzniká uzavřením manželství - pokud neuzavrete předmanželskou smlouvu, kde bude jiná dohoda. Lze změnit i v průběhu manželství. Základní otázka - podepisovali jste s manželem nějakou dohodu o úpravě majetkových věci? Pokud ne, tak do SJM (obecně) spadá vše co jste získali za manželství a také všechny dluhy (jsou výjimky)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama