Oddlužení - trestní stíhání?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.10.21 05:56

Oddlužení - trestní stíhání?

Nerada bych byla odsouzena, ale už nevím kudy kam. Zůstala sem sama se synem, přišla sem o práci, byla jsem často nemocná, dostala jsem duchod, a muzu pracovat jen 4 hod denne. Minuly rok kdy uz sem byla drlší dobu bez práce jsem si czala půjčku, aby sme se synem “preklenuli” nejhorší období, v ocekavani, ze se to zlepší. Abychom meli jidlo a nezustali na ulici. Příbuzní nam nepomohli. Rozhodla jsem se resit insolvenci, termin mam za mesic, dřív prý není volno. Tu splatku sem radne splacela, posledni 4 mesice psak z 3.000 hrafim pouze 1600. Abych hradila i jinou. Veritrl mi po sms porad vyhrozuje, at zaplatim jinak to predaji exekutorovi. Napsala jsem ze uz vec, resim a chystam se na sebe podat bankrot. Veritel mi napsal, ze pokud nezaplatím tak na me poda trestni oznameni pro uverovy podvod a ani pravnik mi pry uz nepomuze. Nevim co delat, zda to muzou udelat, driv nez za mesic mi oddluzeni nepodaji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10924
18.10.21 06:04

Tak to musíš vědět ty, jestli jsi při žádosti o tu půjčku uvedla veškeré informace správně a nic jsi nezamlcovala nebo neuvedla špatně. Na tohle asi naráží. A tohle na tebe můžou hodit kdykoliv. Bankrot nebankrot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15456
18.10.21 06:53

Zkus si najít bezplatnou dluhovou poradnu a tam to probrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
18.10.21 07:07

Pro jaký úvěrový podvod? Pokud jsi uvedla všechny údaje správně, tak na tebe můžou hodit max exekuci, to už je na tvém uvážení, jak jsi na tom. Co se týká insolvence, tak tuším, že alespoň jednu exekucí mít musíš, že to je podmínka pro vstup do insolvence. Nebo alespoň pár nezaplacených splátek..sepiš si to a hoď to na soud, není nic jednoduššího, zvládneš si to udělat sama. Od doby co to bude na soudě, na Tebe nikdo nesmí a ty nesmíš nic hradit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.10.21 08:02

Věřitel na tebe jen psychicky tlačí, aby jsi mu zaplatila co nejvíc peněz. Kdyby měli věřitelé podávat trestní oznámení pro úvěrový podvod na každého dlužníka, tak by to soudní systém totálně zrušilo :D Svou situací řešíš, takže klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6513
18.10.21 08:36

Ahoj, jedná se o můj obor, takže :

• věřitelé často volí postup, že pokud někdo podá insolvenční návrh, automaticky podávají oznámení pro úvěrový/podvod (může jít o 209 nebo 211 dle okolností), a to mj. proto, že většinou přímo v poučení podepisuješ, že na splátky máš a že nehodláš o inolvenci žádat, další past je v kolonce „výdaje“, protože většina žadatelů ve tvé situaci do žádosti o půjčku/úvěr NENAPÍŠE VŠECHNY VÝDAJE DLE PRAVDY (tj. nepřizná všechny půjčky) a to je již zamlčení podstatných údajů a jde skutečně o úvěrový podvod
  • jediná cesta je podat insolvenční návrh ihned (to už pak nesmíš nic platit, ani splátky, ani exekuce, prostě NIC - a čekáš na schválení soudem), takže nečekej další měsíc, to by bylo na oběšení (budou furt volat a vyhrožovat… s tím, že jsi přiznala, že plánuješ insolvenci jsi udělala chybu) - autorizované osoby jsou všude kolem tebe - např. notáři, takže není pravda, že musíš měsíc čekat!! prostě si obvolej dluhové poradny a insolvenční správce ve svém okolí, ins. správců je plný každý okres a rádi ti návrh během pár dní zpracují, řiď se podle toho, kdo bude nejrychlejší - u tebe to fakt spěchá
  • pokud bude podáno tr. oznámení, tak bude probíhat normální prověřování, zda jsi vše uvedla/neuvedla pravdivě.. pokud pravdivě - věc se uloží či odloží a pokud nepravdivě, budeš trestně stíhaná a hrozí ti podmínka (počítám, že máš čistý rejstřík).. nic horšího se ti nestane, jen ti to může u soudu zkomplikovat schválení oddlužení, proto jednej IHNED a ten návrh podej ještě tento týden (aby bylo u soudu rozhodováno o schválení tvého oddlužení dříve, než by se stihl odsoudit tvůj případný trestný čin)

snad jsi pochopila, že žádný měsíc čekat nemůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1663
19.10.21 12:02

Jestli věřitel nemá exekuční titul (v tomto případě rozsudek), nemůže nic předat exekutorovi. Jestli jsi uvedla všechno pravdivě, případ kriminálka odloží.
Je to ale potřeba vidět v souvislostech. Oddlužení není žádné řešení dluhu. Je to legální krádež. Okradený věřitel se brání podáním trestního oznámení, které zpravidla končí půlroční podmínkou s odkladem 1 rok a trestním příkazem k zaplacení, který nelze oddlužit. Spravedlivější by bylo s věřitelem dohodnout nižší splátky za cenu vyšších úroků nebo prodej majetku, což je stejně i součást oddlužení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat