Odebrání kapky krve z hlavičky miminka při porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sarkita
Kecalka 188 příspěvků 13.03.18 15:58
Odebrání kapky krve z hlavičky miminka při porodu

Stalo se vám někomu že miminko mělo špatný tep kvůli silným kontrakcim a museli odebrat kapku krve z hlavičky při porodu když bylo miminko ještě v porodních cestách? Pro zjištění PH.

Reklama

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26009 příspěvků 13.03.18 20:54

Oni na to meli pristroj, který jen na hlavicku prilozili. Fungovalo to jako oxymetr nebo pristroj na měření saturace, který se dává na prst. Neinvazivni metoda.Ted uz si nepamatuju, jestli mi to tam vkladali pri kontrakci nebo mezi kontrakcemi.

Nevím, jak by odebirali krev z hlavicky rodicimu se plodu, delali to novorozenci a museli hledat zilu. Takypri porodu by tezko odebrali kapku nekontaminovanou materskou krví, která je vsude kolem.

Pri porodu se odebírá krev ditete z pupecniku, je-li to potreba.

sarkita
Kecalka 188 příspěvků 17.03.18 02:48
@Jana206 píše:
Oni na to meli pristroj, který jen na hlavicku prilozili. Fungovalo to jako oxymetr nebo pristroj na měření saturace, který se dává na prst. Neinvazivni metoda.Ted uz si nepamatuju, jestli mi to tam vkladali pri kontrakci nebo mezi kontrakcemi.

Nevím, jak by odebirali krev z hlavicky rodicimu se plodu, delali to novorozenci a museli hledat zilu. Takypri porodu by tezko odebrali kapku nekontaminovanou materskou krví, která je vsude kolem.

Pri porodu se odebírá krev ditete z pupecniku, je-li to potreba.

To nevím jak to udělali malý měl v hlavě 2 tečky

Jana206
Nadpozemská drbna 26009 příspěvků 17.03.18 07:40
@sarkita píše:
To nevím jak to udělali malý měl v hlavě 2 tečky

Taky je možné, že měli jiné postupy než v porodnici, kde jsem rodila já. Ten přístroj vypadal jako malý „zvonek“,který přisáli na vršek hlavičky, potom „tyčka“ a na konci té tyčky elektronika, která to vyhodnotila.

Já nepopírám, jen jsem napsala svoji zkušenost a taky zkušenost s tím, že když mým vlasatým dětem hledali v novorozeneckém věku žilku na hlavě k odběru, tak to chvilku trvalo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejasnosti kolem smrti Václava Glazara. Kamarád popsal hrůzné podmínky v hospici

Zanedbali pracovníci kralupské léčebny pro dlouhodobě nemocné péči o náhle... číst dále >

Největší hvězdou Varů byl Jaromír Hanzlík. Jeho dojetí dojalo diváky i pořadatele

Závěrečný ceremoniál 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Jak tělo varuje před rakovinou? Krvácením, závratí i chronickým kašlem

Tělo nám vysílá spoustu varovných signálů. Většinou poukazují jen na drobné... číst dále >

Reklama