Odebrání kapky krve z hlavičky miminka při porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sarkita
Kecalka 193 příspěvků 1 inzerát 13.03.18 15:58
Odebrání kapky krve z hlavičky miminka při porodu

Stalo se vám někomu že miminko mělo špatný tep kvůli silným kontrakcim a museli odebrat kapku krve z hlavičky při porodu když bylo miminko ještě v porodních cestách? Pro zjištění PH.

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26492 příspěvků 13.03.18 20:54

Oni na to meli pristroj, který jen na hlavicku prilozili. Fungovalo to jako oxymetr nebo pristroj na měření saturace, který se dává na prst. Neinvazivni metoda.Ted uz si nepamatuju, jestli mi to tam vkladali pri kontrakci nebo mezi kontrakcemi.

Nevím, jak by odebirali krev z hlavicky rodicimu se plodu, delali to novorozenci a museli hledat zilu. Takypri porodu by tezko odebrali kapku nekontaminovanou materskou krví, která je vsude kolem.

Pri porodu se odebírá krev ditete z pupecniku, je-li to potreba.

sarkita
Kecalka 193 příspěvků 1 inzerát 17.03.18 02:48
@Jana206 píše:
Oni na to meli pristroj, který jen na hlavicku prilozili. Fungovalo to jako oxymetr nebo pristroj na měření saturace, který se dává na prst. Neinvazivni metoda.Ted uz si nepamatuju, jestli mi to tam vkladali pri kontrakci nebo mezi kontrakcemi.

Nevím, jak by odebirali krev z hlavicky rodicimu se plodu, delali to novorozenci a museli hledat zilu. Takypri porodu by tezko odebrali kapku nekontaminovanou materskou krví, která je vsude kolem.

Pri porodu se odebírá krev ditete z pupecniku, je-li to potreba.

To nevím jak to udělali malý měl v hlavě 2 tečky

Jana206
Nadpozemská drbna 26492 příspěvků 17.03.18 07:40
@sarkita píše:
To nevím jak to udělali malý měl v hlavě 2 tečky

Taky je možné, že měli jiné postupy než v porodnici, kde jsem rodila já. Ten přístroj vypadal jako malý „zvonek“,který přisáli na vršek hlavičky, potom „tyčka“ a na konci té tyčky elektronika, která to vyhodnotila.

Já nepopírám, jen jsem napsala svoji zkušenost a taky zkušenost s tím, že když mým vlasatým dětem hledali v novorozeneckém věku žilku na hlavě k odběru, tak to chvilku trvalo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >