Odejít nebo zůstat kvůli synovi ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 14:32
Odejít nebo zůstat kvůli synovi ?

Dobrý den, hrozně moc se potřebuji vypovídat. Mám půlročího syna a s manželem jsme si přestali rozumnět. Už je to nějakou dobu. Vždy je krátkou dobu klid a pak přijde zase něco (většinou se to týká peněz) a je zle. Abych tady netajila, platím 4000,–kč penále za zdravotní a manžel to věděl a to bylo pořád, že to zvládneme, že je to ok. No a stalo se, že nám onemocněl domácí mazlíček a najednou na mě spustil tolik výčitek, až jsem byla úplně v šoku. Hrozně mě zklamal, když mi nakonec řekl, že za mě nic už platit nebude, že na to sere. Nic neušetří… no spustil toho více. V tu chvíli jsem se fakt cítila jako odpad nebo spíše jako přebytečná věc, která mu visí na krku. Takže teď, ač mám malého syna, tak hledám brigády, abych to platila sama a ještě mi zbylo na výdaje pro zvířata, která jsme si pořizovali spolu. Jinak uvedu na pravdou míru i to, že nikam nechodím, koupím si max. nějakou čokoládou tyčinku… prostě nekupuji hadříky, nikam nechodím, prostě jsem jen se synem a starám se o dům. Tchýně mě pořád uklidnuje, že manželé si řeknou často hodně špatného a já jí chápu, mluví o jejím synovi. Říkám si, mám tohle zapotřebí? Mám ten vztah udržovat aspoň do té doby, než bude kluk větší? Nebo to mám zabalit rovnou. Je to těžký. Jsme spolu takřka 8roků. Jenže probrečené dny asi taky nejsou tou pravou cestou… :-(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Monchichik
Kelišová 6492 příspěvků 01.02.19 14:39

A myslíš si, že když necháš vyrůstat dítě v hádkách, že je to pro něj lepší, protože jste spolu? A ty 4 tisíce penále platíš každý měsíc nebo jak?

Lucy75
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 2 inzeráty 01.02.19 14:40

máš ho pořád ještě ráda ? miluješ ho ? chtěla bys s ním zůstat ? (kdyby ti nic nevyčítal..?)

manželství nebývá zalito vždy sluncem.. hádky o peníze jsou hodně časté, hnusné, bolestivé, ale pořád lepší jak nevěry, nemoc… tohle se dá přece řešit
penále nebudeš hradit do nekonečna, jednou to skončí (pokud už máš uhrazenou jistinu, žádala jsi s ohledem na to, že jsi na rodičáku, o prominutí penále nebo části penále ? pokud ne, udělej to, někdy odpustí docela hodně, pokud už je uhrazen původní dluh a dohrazuje se jen penále)
nevzdávej manželství kvůli první těžkosti…

Beckyttine5
Kecalka 379 příspěvků 01.02.19 14:41

No, a když odejdes, tak to všechno se synem finančně zvládneš? Bydlenim ve 2 se dost ušetří…

Lalelale
Závislačka 3493 příspěvků 01.02.19 14:42

vy jste na tom finančně hodně špatně? Pak bych asi pochopila, že chlapovi z představy účtu na veterině bouchly nervy, pokud třeba máte problém poplatit každý měsíc jídlo. Ale pokud neobracíte v ruce každou korunu a chlap ti stejně vyčte každý nákup, tak v tom bych nebyla ani kdybyste těch dětí měli pět.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 2 inzeráty 01.02.19 14:44

@Lalelale ale ona to píše.. sama je s dítětem doma a manžel „nic neušetří“ , což znamená, že jedou každý měsíc na doraz, to pak rupnou nervy lehce každému…

terien
Echt Kelišová 9545 příspěvků 01.02.19 14:46

A kam chceš jako jít když nemáš ani vindru? Pokud jsi doma s dítětem, nejde upravit splátkový kalendář s tím dluhem? Nebo je toho víc? Jestli budeš utíkat pokaždé, když to zaskřípe, tak se v životě naběháš teda.

terien
Echt Kelišová 9545 příspěvků 01.02.19 14:47

Navíc pokud nemáte finance, proč teda máte zvířata, která stojí další peníze?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33906 příspěvků 1 inzerát 01.02.19 14:47

V prvé řadě bych zkusila manželovi jasně říci, že se mě takové jeho řeči dotýkají a že to náš vztah narušuje. Protože samozřejmě chápu trochu jeho postoj, že je naštvaný, že máte zbytečná zvířata a výdaje a žijete z ruky do huby, akorát si prostě nemůže dovolit si vylévat vztek na tobě. Do určité míry ho ignoruj, nebo ho pošli do háje a připomeň mu, že jste si např. ta zvířata pořídili společně, takže ať nehází vinu jen na tebe. Co manželská poradna, to jste zkoušeli? Jinak bych neřekla, že bys měla rovnou odcházet, určitě bych nejdřív pracovala na tom, abyste fungovali jako partneři a jako rodina, rozchod bych řešila až v okamžiku, že bych provedla nějaké pokusy k záchraně vztahu a marně.

kve-tinka
Závislačka 4661 příspěvků 1 inzerát 01.02.19 14:55

4000,– nejsou malo, jak dlouho budes jeste splacet? Ja sla na brigadu v 10m syna. +- me taky donutila situace kolem vydaju, ex chtel ze vsechno bude na pul :roll:

Aduš8
Závislačka 3422 příspěvků 01.02.19 14:57

Tak já naprosto chápu, že manželovi ujely nervy, pokud každý měsíc jedete nadoraz. Samozřejmě o tvém dluhu věděl, ale 4000 Kč z rodičáku nejsou opravdu málo, všechno má on na svých bedrech. Osobně si myslím, že najít si v takovém případě brigádu určitě škodit nemůže. Jako zahodit vztah po osmi letech je asi jednodušší, ale chceš to tak? Je mezi vámi jinak vše v pořádku? Pak mi tenhle důvod přijde zbytečný, protože peníze se vždycky řešit dají.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 14:59

@Lalelale Tak řeknu to asi takhle, nebýt tchýně a tchána, tak nevím co bychom dělali. Drtí nás hypotéka (s poplatky, se životním pojištěním manžela, voda a elektřina) - dohromady 27 000,–kč a to nepočítám jídlo atd… Tchýně mi tedy nabídla, že od července bude prcka hlídat a já tedy budu pendlovat, abych vydělala a stihla pečovat o toho mého drobka.

Lalelale
Závislačka 3493 příspěvků 01.02.19 15:01

@Lucy75 jasný no, já to brala tak, že nic neušetří nutně neznamená být chudý. Plno lidí neušetří korunu, ale každý druhý den jí v luxusní restauraci nebo jezdí mercedesem. Takže v téhle situaci bych právě byla dost vytočená, že nezaplatí veterinu… ale pokud nic neušetří ve stylu, že on vydělává minimálku na dvanáctkách a ona je doma, tak to je taky něco jiného.

hanabenešová
Kecalka 142 příspěvků 3 inzeráty 01.02.19 15:02
:-(
Lalelale
Závislačka 3493 příspěvků 01.02.19 15:06
@Anonymní píše:
@Lalelale Tak řeknu to asi takhle, nebýt tchýně a tchána, tak nevím co bychom dělali. Drtí nás hypotéka (s poplatky, se životním pojištěním manžela, voda a elektřina) - dohromady 27 000,–kč a to nepočítám jídlo atd… Tchýně mi tedy nabídla, že od července bude prcka hlídat a já tedy budu pendlovat, abych vydělala a stihla pečovat o toho mého drobka.

aha, tak alespoň že tchýně funguje hezky. Přiznám se, že mám hodně staré představy o cenách v ČR, ale 27 tisíc jen za bydlení a energii mi přijde opravdu hodně. Jak dlouho takhle fungujete? Byl manžel takový vždycky, nebo jste se začali hádat až právě kvůli financím, když jste vzali hypotéku? Nechci se ho zastávat v jeho chování, ale pokud se člověk dostane do finanční tísně bez nějaké lepší vyhlídky, tak se dost lidí začně chovat hodně vyhroceně… Ale ve chvíli, kdy si najdeš příjem a tím finančně v rodině vypomůžeš, tak by měl své chování hodně přehodnotit.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Třeštíková chválí jen za prachy, tvrdí šéf Rohlik.cz. Spisovatelku prý rozčílila vepřová panenka

Na svém kontě má úspěšné projekty jako Slevomat nebo Dáme jídlo. Tomáš Čupr... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >