Odejít nebo zůstat s manželem?

Anonymní
9.1.21 20:00

Odejít nebo zůstat s manželem?

Zdravím všechny.. jdu si k vám pro radu, nebo se spíše „vykecat“..
S manželem jsme spolu téměř 7 let… Z toho asi 3 roky byli fajn.. pak začal dost pít, nepracoval, udělal věci které by si muž k ženě neměl dovolit.. jenže v tomto období jsem neplánovaně otěhotněla, na potrat jsem jít nechtěla, takže jsem manželovi „odpustila“… od doby co máme prcka se fakt hodně změnil, nepije, má stálou práci, je na něm teď vidět že mě má fakt rád, jenže vnitřně mu to prostě nedokážu zapomenout, nedokážu ho milovat, téměř spolu nespíme, vůbec se mi do sexu s ním nechce, jsem na něj jakoby alergická.. nedávno jsem se náhodně potkala se spolužákem ze základky, začali jsme si psát, sešli jsme se a je to strašně fajn, máme plno společného, z jeho strany je vidět velký zájem.. a já teď vůbec nevím co dělat.. jestli od manžela odejít nebo zůstat.. ačkoliv zůstala bych asi jen ze zvyku a hlavně teda kvůli malému, to je pro mě to nejhorší… Nebyla jste některá v podobné situaci? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16552
9.1.21 20:02

Už má rád tvoje dítě a chová se k němu jako vlastnímu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 20:03

@pohledzdruhestrany s dítětem jsem ho zatím neseznámila, na to mi přijde dost brzo.

• Citovat
  • Nahlásit
19340
9.1.21 20:05
@Anonymní píše:
@pohledzdruhestrany s dítětem jsem ho zatím neseznámila, na to mi přijde dost brzo.

Tak co tady špekuluješ o odchodu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12960
9.1.21 20:07
@Anonymní píše:
S manželem jsme spolu téměř 7 let… Z toho asi 3 roky byli fajn.. pak začal dost pít, nepracoval, udělal věci které by si muž k ženě neměl dovolit.. jenže v tomto období jsem neplánovaně otěhotněla, na potrat jsem jít nechtěla, takže jsem manželovi „odpustila“… od doby co máme prcka se fakt hodně změnil, nepije, má stálou práci, je na něm teď vidět že mě má fakt rád, jenže vnitřně mu to prostě nedokážu zapomenout, nedokážu ho milovat, téměř spolu nespíme, vůbec se mi do sexu s ním nechce, jsem na něj jakoby alergická.. nedávno jsem se náhodně potkala se spolužákem ze základky, začali jsme si psát, sešli jsme se a je to strašně fajn, máme plno společného, z jeho strany je vidět velký zájem.. a já teď vůbec nevím co dělat.. jestli od manžela odejít nebo zůstat.. ačkoliv zůstala bych asi jen ze zvyku a hlavně teda kvůli malému, to je pro mě to nejhorší… Nebyla jste některá v podobné situaci? :,(

Tyhle veci mas resit bez ohledu na to, jestli se zakoukas jinde nebo ne :zed: Nejprve si vyres soucasny vztah, a ne hop z jednoho vztahu do druheho a pak treba do tretiho :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 20:09

@cecetka mě nejde o to, že bych přešla z jednoho vztahu do druhého, tohle by bylo spíše jen takové popostrčení k tomu, nad čím už přemýšlím delší dobu…

• Citovat
  • Nahlásit
61712
9.1.21 20:09

Vyres nejdřív současný vztah.. Pak přemýšlej o novém chlapovi.. Pokud nedokážeš odpustit, tak pryč..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3089
9.1.21 20:12

Není to jen nějaké období krize ve vztahu?
Kdyby nebylo noveho chlapa na obzoru, přemýšlela bys o odchodu? Řekla bych, že toto je zásadní otázka, co by sis měla položit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
9.1.21 20:17

Myslím, že je fajn položit si otázky: „Jsem spokojená s tím, že budu mít ještě dlouho, možná po zbytek života, sex jen z donucení s člověkem, na kterého jsem alergická? Je tohle všechno, co chci od života? Stačí mi to? Nemám na víc?“ Pokud se ti zdá, že jo, pak zůstaň. Pokud ti právě napadlo, co to děláš se svým životem, tak odejdi. Dalšího chlapa bych ale do rozhodování nezahrnovala, nevíš, co z toho bude, tak si to tím nekomplikuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6300
9.1.21 20:44

Mam-li byt uprimna, tak na me to pusobi jako ucelova zalezitost. Objevil se nekdo novy a neokoukany a tak se vytahly stare krivdy z knihy hrichu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 20:46

@ontarova.stara to, že s manželem máme vztah jako brácha se ségrou není nic co by se objevilo jen tak;)

• Citovat
  • Nahlásit
76
9.1.21 20:54
@Anonymní píše:
S manželem jsme spolu téměř 7 let… Z toho asi 3 roky byli fajn.. pak začal dost pít, nepracoval, udělal věci které by si muž k ženě neměl dovolit.. jenže v tomto období jsem neplánovaně otěhotněla, na potrat jsem jít nechtěla, takže jsem manželovi „odpustila“… od doby co máme prcka se fakt hodně změnil, nepije, má stálou práci, je na něm teď vidět že mě má fakt rád, jenže vnitřně mu to prostě nedokážu zapomenout, nedokážu ho milovat, téměř spolu nespíme, vůbec se mi do sexu s ním nechce, jsem na něj jakoby alergická.. nedávno jsem se náhodně potkala se spolužákem ze základky, začali jsme si psát, sešli jsme se a je to strašně fajn, máme plno společného, z jeho strany je vidět velký zájem.. a já teď vůbec nevím co dělat.. jestli od manžela odejít nebo zůstat.. ačkoliv zůstala bych asi jen ze zvyku a hlavně teda kvůli malému, to je pro mě to nejhorší… Nebyla jste některá v podobné situaci? :,(

Ahojky myslím, že hodně záleží na tom jestli to je krize v manželství nebo opravdu tvůj pohled na něho, který se už nezmění. Aby jsi s ním zůstávala pouze z principu není dobré ani pro jednoho z vás ani pro prcka. Možná tě i hodně ovlivnuje tvůj kamarád, kterého více poznáváš a podobně, ale pozor aby jsi se nespálila. Představ si, že odejdeš od manžela, s tvým známým to nevýjde a co ted, budeš na dítě sama? důležité uvědomit si všechny situace a porovnat to, určit si i ty nejhorší variance a pak se rozhodovat. Samozřejmě to je jen na tobě a pokud už prostě nedokážeš s manželem být a jseš si tím jistá a víš, že by jsi byla štastnější tak to udělěj. každopádně mysli i na své dítě co pro něho bude nejlepší, rozvody opravdu pro děti nejsou lehké a to vím i ze své zkušenosti.

Příspěvek upraven 09.01.21 v 21:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6300
9.1.21 20:55
@Anonymní píše:
@ontarova.stara to, že s manželem máme vztah jako brácha se ségrou není nic co by se objevilo jen tak;)

No dobra, ale resis to ted, kdyz je moznost zacit jiny vztah? Proc to nebylo k ziti i predtim?
Kdyby se neobjevil kamarad, take bys to resila? Hele, nevim. Ale prijde mi nefer vztah slepit, chlap se chova vyborne (sama pises) a najednou se objevi kamos a vsechny stare krivdy vyplavou na povrch. Proc asi? Omluvit si sama pred sebou selhani?
Zazila jsem to take, ale mela jsem sebereflexi a uvedomila si, ze omlouvat sve aktualni citove rozpolozeni nejakymi starymi hrichy je..nedospele. A ze nejaka stara krivda neni muj bianco sek na rozjizdeni nejakeho paralelniho vztahu za zady partnera. Ze to jsem mela resit v dobe, kdy to bylo na poradu dne, ne si po par letech vzpomenout, ze vlastne nejsem happy a mam tedy pravo rozstrilet jistoty cele rodine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8694
9.1.21 20:56
@ontarova.stara píše:
Mam-li byt uprimna, tak na me to pusobi jako ucelova zalezitost. Objevil se nekdo novy a neokoukany a tak se vytahly stare krivdy z knihy hrichu.

Přesně, mozek už spadl do kalhotek, tak rychle vymyslet, aby nebyla ta špatná ona.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.21 21:16

Ahoj,

dle mého názoru je Vaše dítě to nejdůležitější, na co bys měla myslet. Neber mu otce kvůli chybám z minulosti, ze kterých se ponaučil.

Znám spoustu případů, kdy se dítě z rozvodu svých rodičů nikdy nevzpamatovalo, případně to mělo opravdu ošklivé následky.

Ano, je pravda, že jsi žena a chceš být šťastná, ale teď jsi především matka a štěstí tvého dítěte by mělo být pro tebe prvořadé. Neubližuj mu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat