Reklama

Odejít od přítele či zůstat do konce mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maurus
Povídálka 18 příspěvků 17.01.17 08:39
Odejít od přítele či zůstat do konce mateřské

Milé maminky,

Moc bych vás chtěla poprosit o radu. Už když jsem byla těhotná, zakládala jsem tady téma, že nám to s přítelem nefunguje, že přemýšlím o rozchodu - no a co se nám narodilo dítě, je to ještě horší. Asi si uvědomil, že mu něco chybí, našel si kamarády a každý den tráví s nimi v hospodě, kolikrát se vrací až druhý den - třeba ted' se ještě nevrátil. Vadí mi to, navíc propíjí dost peněz. Vím, že byla chyba mít dítě, ale naše holčička byla neplánovaná a nechali jsme ji. Tak to ted' musím nějak vyřešit. Chtěla jsem se zeptat, co byste dělali na mém místě - zda je reálné se odstěhovat s mimčem a utáhnout všechny náklady sama nebo počkat. Mám rodičák na 4 roky, mimču jsou ted' 2 měsíce, takže budu ještě chvíli pobírat 7600 a pak 3800, dále dostávám 4000 výživné od rodičů, protože studuju. Tuším, že bych mohla mít nárok na nějaké přídavky nebo příspěvek na bydlení. Otázka však je, jestli je rozumné se do toho v téhle situaci sama pouštět nebo raději počkat, ve městě máme jesle, kam bych v roce a půl mohla dát miminko a pak si jít něco přivydělat a pak už by to snad šlo, odstěhovat se. Ke svým rodičům jít nechci, mají malý dům a mám mladší sourozence, kteří s nimi bydlí. Co byste mi poradili vy? Vydržet a počkat nebo to risknout?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.17 08:41

Nečekala bych

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 17.01.17 08:42

@maurus kam bys sla? Co by to stalo? Žádné teda z necelých 8 tis nejde vyjít… s přítelem mluvit nejde?

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.17 08:44

Já jsem taky studovala a naši mi měli dávat alimenty, i když jsem samozřejmě od nich nic už nebrala, bylo mi to blbé ale i tak nám přišel dopis s tím, že už nic dostávat nebudu, že od narození dítěte mě má živit otec dítěte… :nevim:
reálné to může být znám takové ženy, jsou pak na hmotné nouzi nebo mají aspoň ty příspěvky na bydlení, přídavky… kolik má on příjem? jestli by byly aspoň dobré alimenty

Terisos
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 17.01.17 08:58

Já myslím, že narození dítěte je tak obrovská změna… Že se s tím musí rodiče srovnat. Navíc, když jste ho neplánovali… Podle mě se vyrovnává s tím, že už má po srandě a čeká ho už jen 18 let povinností. Po 2 měsících bych osobně nezdrhala.

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 17.01.17 08:59

Ja bych asi odesla. Pokud by to slo, sla bych k rodicum.

A od pritele budes mit alimenty…

Ale samozrejme nevim jak to mate. No dobre, je v hospode. A jinak? Bije te? Stara se o tebe? Najem plati, penize ti dava? Cjak se chova k diteti?

marka123
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 17.01.17 09:02

To je teda tezka situace, nevim jak je to s hmotnou nouzi, nesmis mit myslim zadny majetek ani penize na ucte, jako uspory, jinak nic nedostanes ( nevim to ale jiste), kazdopadne prispevky na bydleni bys urcite dostala, ale musela by sis hned v novem byte zridit trvale bydliste a dostanes prispevky az za tri mesice zpetne, takze musis mit penize alespon na tri najmy dopredu. Co nejake spolubydleni s kamaradkou? Zkusila bych zajit na pracak a zeptat se na co vse mas narok v tvoji situaci, urcite ti poradi, jak poresit vyzivne atd, nebo na koho se obratit. Jestli ma pritel dobry prijem mela bys mit slusne vyzivne na dite i na sebe po dobu co budes na materske. Vse bych si byt tebou podrobne pozjistovala z verohodnych zdroju a pak bilancovala, co je lepsi. A nejaka poradna by vam ve vztahu jeste nepomohla?

Kirstenn
Kecalka 446 příspěvků 17.01.17 09:02

Tak předně by se o vás měl postarat otec dítěte.
Od státu něco dostaneš, ale nebude to nějaký vývar.
Každopádně, pokud to bylo na nic ještě před dítětem, tak bylo skoro jisté, že po narození se to zhorší.

NapoleonovaDesire
Kecalka 424 příspěvků 17.01.17 09:02

Chvili bych ještě počkala, jestli se nedá do kupy. Pokud ne, odešla bych. Jako samozivitelka bys mela nárok na ledasco. Zajdi si na sociálku předem zjistit. Přítel bude platit alimenty na malou a nějakou dobu by mel platit tusim i něco tobě. Radši byt sama nez s opilcem.

Kirstenn
Kecalka 446 příspěvků 17.01.17 09:04

Jak dlouho jste spolu? Do práce chodí? Řekla jsi mu, že a co ti vadí?

maurus
Povídálka 18 příspěvků 17.01.17 09:09

Děkuji za odpovědi, myslela jsem, že bych mohla zkusit pořádat o přídavek na dítě a příspěvek na bydlení - na to bych snad nárok měla. Rodiče mě finančně podporují, jak jsem psala a budou podporovat do konce studia VŠ. Bydlet u nich nemůžu, už ted' je tam přecpáno. Proto momentálně vycházím ze situace, že mám 7800 a zajímá mě, pokud bych tedy dostala ještě nějaké peníze od státu, zda je možno sama s dítětem vyžít. Vím, že to bude těžké, ale chtěla bych si najít brigádu, jakmile bude možné dát miminko do jeslí. Nyní žijeme tak, že otec chodí do práce, na alimentech bychom se domluvili, nechci házet celou situaci,,na stát''. Náš vztah už nefunguje delší dobu, neměli jsme mít dítě, no, stalo se, a přijde mi, že je to mezi námi čím dál horší. Nepřijde mi normální, aby chlap, co má dítě, trávil každý večer v hospodě s kamarády (nezadanými samozřejmě, těm to přijde normální). Před narozením dítěte taky chodil ven, ale rozumně - 1× týdně a vždy se vrátil v rozumnou dobu. Ted' se děje to, že si chodí ven pořád, například odešel včera večer a ještě se nevrátil, nebere telefon, takže začínám mít strach a už mě to prostě fakt nebaví. Nevím, jestli je naděje, že se změní, ale moc už tomu nevěřím… Už jsme o tom několikrát mluvili, slíbil, že to omezí a bude s námi. Ale já mám prostě pocit, i když je s námi, jako by se těšil, až se zase půjde bavit pryč. Proto se ptám těch z vás, kteří s tím mají zkušenost, jestli je naděje na změnu nebo tohle už bývá konečný stav :)

Agrion
Závislačka 2761 příspěvků 17.01.17 09:17

V tvoji situaci bych se teda s odchodem neunahlila.. asi bych spis zkusila emociomalne se od pritele distancovat a zit si svuj zivot s ditetem :nevim: Pokud neni agresivni, nehadate se a jedinym problemem je, ze je porad v hospode, tak by to nemel byt az takovy problem ;) At si v te hospode je, aspon mas byt pro sebe a klid… odchod bych planovala az na dobu, kdy bude dite v jeslich/skolce

maurus
Povídálka 18 příspěvků 17.01.17 09:25
@Agrion píše:
V tvoji situaci bych se teda s odchodem neunahlila.. asi bych spis zkusila emociomalne se od pritele distancovat a zit si svuj zivot s ditetem :nevim: Pokud neni agresivni, nehadate se a jedinym problemem je, ze je porad v hospode, tak by to nemel byt az takovy problem ;) At si v te hospode je, aspon mas byt pro sebe a klid… odchod bych planovala az na dobu, kdy bude dite v jeslich/skolce

Děkuji, asi opravdu není nejlepší řešit to s horkou hlavou, nechci s malou skončit na ulici, protože se unáhlím :?

Jaara
Kecalka 126 příspěvků 17.01.17 09:55

Doktor Plzák kdysi napsal, že žít se nedá s partnerem, který má jednu z těchto nemocí: alkoholismus a chorobná žárlivost. Pokud se ten první nevyléčí, je zbytečné mu věnovat byť jen kousek života a s oběma je nejlepší se co nejrychleji rozejít, jinak budete mít ze života peklo.
A nenamlouvejte si, že se jeho vztah k alkoholu zlepší. Pokud nebude dobrovolně abstinovat celý zbytek života, bude situace čím dál tím horší. Když už dnes zůstává tak dlouho pryč, jaképak to může být později? Je to nezodpovědný sobec.

Fjodorka
Extra třída :D 11206 příspěvků 17.01.17 10:10

Zatím bych zůstala, evidentně pořád smrdí v hospodě, tak alespoň neotravuje doma. Nové známosti bych se ale nebránila.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama