Odejít z jakž takž fungujícího vztahu?

Anonymní
14.10.20 09:12

Odejít z jakž takž fungujícího vztahu?

Ahoj, jdu si pro radu nebo pro virtuální facku.

Mám přítele, jsme spolu 4 roky. Je nám oběma 23. Ale..
Má dvě velký chyby, přes který se asi nedokážu přenést. Kouří a každý víkend pije. Já jsem nekuřák a alkoholu taky moc neholduji.

A proto váhám jestli odejít nebo zůstat..

Miluju ho, ale máme odlišné zájmy a představy. Já bych o víkendech byla nejradši doma nebo jezdila na výlety, ale on má potřebu jít každý pátek za kamarády, tam se vylít jak váza a sotva dojít domů. Mě pít moc nebaví. Občas s ním jdu, ale radši jedu autem a řídím než se opít a nějak se doplazit domů.

Nevadí mi, že jde za kamarády, bydlíme spolu, takže jsme spolu skoro pořád, ale vadí mi, že nezná svojí míru, kdyby si dal jedno dvě piva a šel domů, byla bych spokojená, ale on si dá 7 piv, do toho míchá tvrdý a pak dopadá, jak dopadá. A mě to vadí, a nedokážu si představit, že bych to snášela ještě dýl..

Na druhou stranu mi přes týden doma pomůže, něco málo uklidí, jednou za čas uvaří, naplní a zapne pračku, když ho poprosím… A vidím, že mě miluje. Ten hlavní problém jsou ty víkendy..

Je fakt, že poslední dobou to neklape ani v posteli, ale to i mojí vinou..

A kdybych ho opustila, bojím se, aby nespadnul do toho, z čeho jsem ho vytáhla.
V telecích letech experimentoval s měkkýma drogama a od doby co je se mnou, se toho ani nedotkl. Jeho rodina mi je vděčná, každý mi děkuje.. Kdyby mohli, nosí mi modré z nebe..

A já nevím.. Nechci nikoho zklamat, ale zároven se necítím ani nějak štastná, on plánuje budoucnost a já přemýšlím nad rozchodem.. Je mi z toho na nic a bojím se, že kdybych se rozešla, tak si nikoho nenajdu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
414
14.10.20 09:15

Prosím Vás. Vždyť to není vztah. Ve 23 máte tohle zapotřebí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24955
14.10.20 09:18

Jako zůstávat jen ze soucitu cenu opravdu nemá. Jestli ho nemiluješ, odejdi. Hlavně si nedělejte děti. Ty nejsi za jeho chování zodpovědná, on je dospělý.
Je to 23 jsi na startu života, ne na konci, chlapi si najít a založit rodinu máš na to ještě spoustu času.

Příspěvek upraven 14.10.20 v 09:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 09:18

@šupsem šuptam
Proč myslíte, že to není vztah?

• Citovat
  • Nahlásit
475
14.10.20 09:20

A s tím pitím a kouřením začal kdy? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 09:20

@pikola
Miluju, ale vadí mi to kouření a alkohol. Kdyby to bylo jednou za čas, tak ok, ale takhle..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 09:22

@Pajaja1
Už před naším vztahem. Akorát to jsem nevěděla, že to bude trvat takovou dobu, ze začátku mi to nevadilo, to jsem chodila s ním, a myslela, že to brzo přejde, ale teď postupem času mi to vadí čím dál víc.

Příspěvek upraven 14.10.20 v 09:24

• Citovat
  • Nahlásit
374
14.10.20 09:23
@Anonymní píše:
@šupsem šuptam
Proč myslíte, že to není vztah?

Kdybych byl otec takovyho syna, byl bych ti taky moc vdecny, zes nam dala sanci, aby se zbavil drog.
Jako otec dcery bych si moc pral, at z toho vztahu odejde - ono to s tim pitim bude skoro jiste horsi, nez ze by se to mohlo zlepsit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51946
14.10.20 09:24
@Anonymní píše:
@pikola
Miluju, ale vadí mi to kouření a alkohol. Kdyby to bylo jednou za čas, tak ok, ale takhle..

ale to jsou zrovna věci cos věděl už na začátku ne ;) S kuřákem bych taky nebyla, ten smrad :jazyk: A ten alkohol by mne vadil pokud by to takhle přeháněl. Takhle chceš žít? Moc štastná asi nejsi :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 09:28
@Markéta80 píše:
ale to jsou zrovna věci cos věděl už na začátku ne ;) S kuřákem bych taky nebyla, ten smrad :jazyk: A ten alkohol by mne vadil pokud by to takhle přeháněl. Takhle chceš žít? Moc štastná asi nejsi :?

Ano věděla, dříve jsem občas kouřila taky, ale pak jsme se snažili přestat, já vydržela, on bohužel ne. Ted mi to smrdí a on to ví. Přešel na Iqos, ten nesmrdí, ale pořád to leze do peněz.
A alkohol jsem netušila, že mu vydrží tak dlouho.

• Citovat
  • Nahlásit
635
14.10.20 09:28

Takový vztah bych utla. Už v podstatě na začátku jsou věci, které ti vadí (a já se ti nedivím). Postupem času takových bude víc. Nemáš to zapotřebí. Nemusíš být žádná spasitelka, zařiď si život tak, aby vyhovoval tobě. Takového chlapa chceš jako otce svých dětí? Asi ne, viď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10847
14.10.20 09:29

Odejdi, život s víkendovým alkoholikem nestojí za nic. Až budou děti, budeš chtít o víkendech program, výlety a ne čekat, kdy vystřízliví zplechovanej tatínek. Navíc se to bude zhoršovat, za chvíli bez pěti kuželek nevydrží ani den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
14.10.20 09:31

V okolí máme dost podobný příklad. Pořád si u té holky říkáme, že má svatou trpělivost, že s ním stále je. Ono jde vidět, že ji má rád, ale ne natolik, aby se on musel nějak omezovat. Každou volnou chvíli pít s kamarády, žárlivé scény, je docela velký mamánek atd. Na ní jde vidět jak je rok od roku smutnější. A taky pořád věří, že se něco změní. :(

Za mě rada - nezůstávej s tím ze soucitu. To, že ho máš ráda je sice hezké, ale on se pravděpodobně nezmění. A i kdyby tu byla ta možnost, že třeba za 10 let ano (až se vyblbne), tak je to promrhaných 10 let, kdy se jen budeš trápit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 09:31

Děkuji..

Akorát si na jednu stranu neumím představit bez něj být. Už teď cítím, jak hrozně by to bolelo..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 09:32

@Parninas

Neznáme se? :mrgreen: Dost se v tom vidím.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama